Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Már rég óta érdekel kik...

Már rég óta érdekel kik voltak a felmenőim az anyai nagymamám ágáról. A nevükön kívül szinte semmit nem tudok róluk. Hogyan tudnék utánuk járni? Még annyit tudok a dédszüleimről hogy csöndesek voltak és komorak.

Figyelt kérdés
Nem merem megmondani a nagyimnak hogy érdekel ez a dolog.Ő nagyon ritkán beszél róluk de csak ha kérdezzük. Pedig úgy tudom, nála sok kép van a felmenőkről még sem mutatja meg nekünk.Ha meg kérném hogy mutassa meg a képeket az tapintatlanság lenne?

2023. febr. 8. 15:31
 1/7 Ladislaus433 válasza:
100%

pedig az lenne a legegyszerűbb, hogy a még élőktöl megkérdezni a dolgot, elmehetsz az országos levéltárba is de nem lesz gyors menet.


ha a nagymamád én nem gondolom hogy tapintatlanság lenne, látogasd meg többször és kérdezgesd

2023. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Kérdezd, amíg lehet.
2023. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a nagyid úgy véli, a fiatalok lehurrognák, meg elhajtanák ha magától mesélne. Egy próbát megér hogy megkérdezd.
2023. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a múltról érdeklődni nem tapintatlanság egyáltalán. Nem a szűzessége elvesztéséről meg a fiatalkori szerelmeiről kérdezed. Előbbiről én nem beszélnék, de hogy milyen út vezetett édesapádig (nagy vonalakban, nem részletekbe menően) arról pl. igen.
2023. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A családfakutatáshoz alap ötleteket itt találhatsz: [link]

Itt is azzal kezdődik az egész, hogy minden lehetséges információt be kell gyűjteni a még élő rokonoktól. Nagyidnál nyugodtan próbálkozz, lehet hogy csak azért nem beszél róla és nem mutogat képeket, mert úgy gondolja, hogy úgysem érdekel senkit. Ha vannak nagyon régi képek is, pláne fontos lenne, mert ő még talán tudni fogja, hogy kik vannak rajta. Nekem is van egy halom nagyon régi képem, ami hozzám került, de sajnos már nincs kitől megkérdeznem, hogy kiket ábrázolnak. Csak pár darab van, amire ráírták még régen, az nagy kincs.

2023. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2023. febr. 8. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még egy kis izgalom is elsz benne, elgalábbis mikor én csináltam iylesmit kifejezetten jó volt hallani a régi történeteket stb.
2023. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!