Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Találtam egy képet 1930-ból...

Találtam egy képet 1930-ból (örököltem). Hol tudnék utána járni a történelmünknek? Hogy mi történt a felmenőimmel?

Figyelt kérdés

Nagymamám (apai részről) jó pár éve meghalt. Eddig nem tulajdonítottam nagy dolgot egy fényképnek, amire azt írta, hogy: "1930-as években üzletünk".

Eddig kiderítettem, hogy az V. kerület Kossuth Lajos u. 18 szám alatt volt található. Elég nagy üzletről beszélünk.

Tudom az ük apám nevét is és pár dolgot pl. államosították az üzletet '45 után, de fogalmam sincs, hogy ezek az adatok mire elegek?


Hol tudnék részletesebben utána járni?


2012. ápr. 2. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az üzlet utánna tudsz nézi a földhivatalban ott látni fogod hogy kiknek a nevén volt, hogy alakult. habár nem tudom meddig megy vissza, de elvileg ott meg kell lennie.
2012. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első kettő szégyellje magát a "válaszaik" miatt. Senki nem kíváncsi a rasszista kommentjeitekre!


Válaszolva a kérdésre:

1. Ha tudod milyen egyházközösséghez tartoztak, akkor az ottani nyilvántartásban szoktak szerepelni a születési és halálozási adatok, ott sok mindent vissza tudsz keresni.

2. Talán helyrajzi szám alapján az üzletnek a tulajdonosait vissza tudják keresni a földhivatalban.

3.Magyar Országos Levéltár - ha már vannak a kezedben anyakönyvi adatok, akkor itt utána tudsz még nézni néhány dolognak ( beiratkozás szükséges!)


Itt van egy-két hasznos információ:


[link]

2012. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó vagyok. Elnézést! Látom már az első két hozzászólást töröltettétek.
2012. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A családom felmenőivel nagyon sokan foglalkoznak. Eddig nem kerestem utánuk, mert az édesapám nem akart róluk beszélni.

Jelenleg 18 aukció oldalon látom a családunk tárgyait árverezni (számlák, képek, stb..).

Valamint könyvtárak is foglalkoznak/foglalkoztak a felmenőkkel.


Most megpróbálom az aukció tulajdonosaival felvenni a kapcsolatot, hogy mennyi a kikiáltási ár.


Köszönöm a segítségeket.


Más:


Láttam az első két választ, amit már azóta töröltek.

Azokra reagálnék:

Attól még, hogy a családom felmenői (és én is) zsidó származásúak voltak/vagyunk (bár nekem más a vallásom), attól még emberek.

Senkitől és semmitől sem rosszabbak, mint más vallású húsvér emberek.


Én csak egyet akarok tudni: Mi történt velük?!!

2012. ápr. 2. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Azt mondják, a MORMONOK mindenkinek tudják a családfáját! Elég ijesztő, de állítólag így van, és meg is lehet őket keresni ezügyben. Azt hallottam, az ő vallásuk azt tanítja, hogy az elhunytakat is utólag kereszteljék meg. Emiatt érdekes ez nekeik... állítólag.

Lényeg a lényeg: családfakutatók ott kezdjenek, mert hatalmas adatbázissal rendelkeznek.

2012. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!