Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Online anyakönyvi kivonatokat...

Online anyakönyvi kivonatokat hol találok?

Figyelt kérdés

Eddig a FamilySearch adatbázisát használtam, ahol elég korrektül fenn vannak egyes helyek anyakönyvi kivonatai (akár 18. századig), viszont mások pedig nem. Hol lehet még online anyakönyveket keresni?


Vagy ha nem lehet egy adott anyakönyvet sehogy, csak élőben, akkor azt hogy? Tegyük fel hogy nekem nagyon kellenek az 1950-es évekbeli abaújszántói halotti anyakönyvek. Gondolom először le kell mennem Abaújszántóra, de onnan hogyan tovább?



2023. márc. 26. 16:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Én írnék inkább ottani önkormányzatnak, hogy ezt és ezt szeretném vnae lehetőség esetleg digitálisan elkérni pl.
2023. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1. Ez a platform arra van, hogy valaki nála tapasztaltabb emberektől kérjen segítséget. Én személy szerint soha a k*rv@ életben nem kértem még ki anyakönyvi kivonatot, más meg már valószínűleg igen. Ez az információ azért szükséges, hogy tudjak tervet készíteni a fejemben. Ha már a gondolkodás nagy híve vagy te is gondolkodhatnál mielőtt valamit ideokádsz.


2. Köszönöm a választ.

2023. márc. 26. 17:04
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Valószínüleg az 50-es évekbeli anyakönyveket még tilos nyilvánossá tenni. Hiába mennél oda, akkor sem nézhetnéd meg.

A legokosabb, ha elöször felhívod öket és megkérdezed, milyen lehetöségek vannak, így nagy valószínüséggel megsórolsz egy fölösleges utat.

2023. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
4. Köszönöm, a FamilySearch oldalán vannak fent 1980-ig halotti anyakönyvek, születési viszont csak a 10-es évek közepéig, tehát én úgy gondolom, hogy a halotti nyilvános, de mindenképp megéri először felhívni őket / emailt írni nekik, a semmiért órákat utazni valóban nem túl kellemes.
2023. márc. 26. 17:16
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

A születési, házassági és halotti anyakönyvekre más idötartam vonatkozik, ha jól tudom, 90 - 60 - 30 évig vannak zárolva, de az évek számában nem vagyok biztos.

A telefont tudnám javasolni, mert emailban nehéz konkrétabb dolgokat megbeszélni, sok esetben ugyanis nem egy ügyintézö van és minden email kerülhet más-más valakihez is.

2023. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10%
Egyháznál, anyakönyvi hivatalokban. De az egyház csak pénzért adja ki, kutatni nem lehet. Aztán ki tudja, milyen anyakönyvet adnak. Nem bízok bennük.
2023. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%
De te jó ember kérdező... Mit gondoltál hol kell keresni anyakönyvi kivonatot a sarki cipőboltban???
2023. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Most miért kell bunkózni? Honnan tudja, ha senki nem magyarázta el neki?
2023. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

7-es: az egyházi anyakönyvek fenn vannak a familysearch-nál fotókópiaként, ingyen.

Másrészt az egyház azt az anyakönyvet adja ki, ha személyesen kéred, amit akarsz, mert konkrét személyre kérdezhetsz csak, azt meg csak el tudod olvasni, hogy tényleg arról van-e szó.

2023. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
A dátumot attól még hamisíthatják.
2023. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!