Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik ingyenes, könnyen...

Melyik ingyenes, könnyen használható családfakutató programot vagy applikációt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nem baj, ha többen is hozzáférnek a már megszerkesztett adatokhoz.

2023. jún. 6. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
egyik se ingyenes, és ráadásul tök drágák
2023. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Myheritage ingyenes része teljesen megfelelő, mellé tudod használni a FamilySearch adatait. Nekem sikerült 200 évre visszamenőleg összerakni csak ezekkel.
2023. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
myheritage, familysearch, de tökmindegy, van egy rakás, minél többen keresel, annál nagyobb a valószínűsége, hogy találsz.
2023. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Ingyenesnek a vége ugy is mindig az, hogy fizess a további információkért.
2023. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

A MyHeritage-en fellehető adatok nagy része a FS adataira épül. Nekem rendszeresen kínálja fel pénzért a családi kapcsolatot egy FS családfáról... A szépséghibája, hogy az az én saját fám, amit ott rögzítettem.

Az egyetlen valóban ingyenes, ahol az anyakönyveket tudod kutatni, az a FS. A családfámat már nem ott vezetem, mert olyan kiterjedt, hogy azt úgysem mutatja. Szóval a szerkesztéshez az Ahnenblatt program ingyenes demóját használom: közel 5000 fős saját és több mint 5000 fős települési családfát kezelek vele.

Vannak külföldi oldalak is, ahol pl. német, osztrák stb. anyakönyvek böngészhetők (már ha valaki ki tudja olvasni az ékes, régi gót betűket).

Sírokat is lehet keresni, kettőt ismerek: a billiongraves és a findagrave oldalakat.

De van magyar hadisírnyilvántartó is, gyászjelentéseket is lehet keresni az OSZK oldalán.

2023. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
#6: Attól, mert te béna vagy és nem tudod használni, nem más a "proli" (mondjuk nézz már utána a szó jelentésének, mert azt sem tudod mi az, csak használod, mert manapság ez a divat, ha valakit degradálni akarnak)
2023. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ne használj erre célszoftvert, egy egyszerű excel táblázat vagy akár egy sima jegyzettömb is tökéletesen megteszi. De a legjobb a kézzel írt papírlap, abban még örömöd is lesz.


El is mondom, hogy mi a baj a célszoftverrel. Ha egyszer fizetőssé válik, akkor nagyon nehéz lesz átvinni több száz fő adatait máshová. Elég ciki azért elveszteni egy évtized munkáját, mert nem akarsz fizetni és elérhetetlenné teszik a családfádat.

2023. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!