Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék? Hogyan csináljam...

Mit tehetnék? Hogyan csináljam? Hogy tudok jó anya és feleség lenni? Mert jelenleg egy igazi vérbeli fáradt hazisárkány vagyok

Figyelt kérdés

Egy roncsnak érzem magam. Van egy 5 éves fiam és egy 1 éves kislányom. Amióta mrgszületett a kislányom a fiam szörnyen rosszcsont lett, nem akar nekem szót fogadni, egyszerűen nem tudok már okos lenni,pedig tényleg mindent megkap amit csak szeretne, játszunk, olvasok neki, sétálunk amikor időm engedi, nem úgy van, de le sem tojom mert most van a pici.

Közben van egy bátyám is aki folyton csak sz@rt kever a nyakamra, bármikor amikor eljön hozzánk és ha csak nem úgy állnak a szemeim ahogy ő elkepzelte szalad haza a szüleinkhez (velük él még... 38 éves) és teljesen kiforgatva a dolgokat átadja anyunak a látittakat/hallotakat és kb. Percen belül már csörög is a telefonom, hogy drága jó édesanyám erdőre vonjon, legyen szó gyermeknevelésről vagy bármilyen családi/akár hétköznapi dologról is.


A másik pedig úgy érzem megszakadok, a párom csak akkor segít amikor megkérem, magától nem jutna eszébe. A két gyerek és a. Háztartás + plusz a munkám.. Lassan de biztosan megfogok örülni ha ezen nem változtatok, de nem tudom mitévő legyek, dolgoznod muszáj a mai helyzet mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy csak itthon legyek, és annyira bosszant, hogy a munka mellett az itthoni minden is az én vállam nyomja egyszerűen megszakadok. A fiam is folyton piszkálja a kicsit, megszorutja, elveszi a játékokat tőle, érzem én, hogy gyerekek, testvérek meg stb.. De próbálok főzni, mosogatni, takarítani, hajtogatni meg mindent ami. Ugye sokak szerint nem munka, közben üvölt a pici mert a nagy szivatgatja és lelkileg már fáradt vagyok szegénynek leüvöltöm a fejét és ez annyira bánt, szörnyű bűntudatom van miatta... Kérlek kiméljetek a gonosz megjegyzésektől, akinek van tapasztalata vagy hasonló cipőben jár (kétlem, hogy egyedül csak velem van ez így) ti hogy oldjátok meg? Mit csinaltok? Segítsetek kérlek.


34N



2023. júl. 4. 21:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%

Elmenni pszichoterápiába és feldolgozni a traumáidat, amik miatt ilyen lettél.

Még jobb lenne a párterápia. De egyelőre az is elég, ha kapsz eszközöket az életre.

Nem, itt nem fogsz. Valós segítség kell.

2023. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Bocsi a rengeteg helyesírási hibáért 🙈 őszintén, már erre is fáradt vagyok, hogy át nézzem 🥺
2023. júl. 4. 21:06
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Először is a bátyádat nem engeded be, nem nyitsz neki ajtót. Másodszor nem fogok nem takarítást csak a legszükségesebb dolgokat csinálod meg. Majd ha nem lesz mit enni nem lesz mit felvenni akkor a tisztelt férjed is megmozdul.
2023. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem főzöl*
2023. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Miért is akarsz te jó felesége lenni egy ilyen herének?
2023. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ülj le a férjeddel és ezt szépen mondd el neki. Csak ő tud segíteni. Te is dolgozol, ő is dolgozik és ez így nem fair, hogy nem segít be a háztartádba. Mindig így volt ez? Miért nem segít? Gyerekekkel foglalkozik? Többet dolgozik, mint Te?


Bátyádnak meg mondd meg, hogy nőljön fel, mert erre semmi szükséged, hogy "árulkodjon" rólad a szülőknek ahelyett, hogy támogatna. Ha meg nem tud támogatni akkor ne menjen oda.

2023. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Az én férjem tisztában van vele, és megérti, hogy a feladatokban neki is részt kell vennie, de néha azért emlékeztetnem kell, hogy a házimunkában épp kényelmetlenül elbillent a mérleg nyelve. A gyerekeket (pont olyasmi idősek, mint a tieid) nem lehet teljesen rábízni, hogy vigye őket a játszótérre vagy valami, rögtön elrohan velük az anyjához, mert "ő ezt nem bírja egyedül". Ez tud idegesíteni (a hozzáállása, a képtelensége, hogy nem erőlteti meg magát, pedig az ő gyerekei, sőt eleve az, hogy neki ez, a két gyerekével való időtöltés ekkora TEHER, csupa nagybetűvel), de néha már leszarom, csak szabaduljak meg (értsd jól).

Ha a férjedből kinézel bármi felfogóképességet, akkor próbálkozz még pár nagy beszélgetéssel, hogy ez a felállás teljesen igazságtalan, és emberfelettien kimerítő, és új rendszer kell, amiben az ő munkája is benne van.

Mi úgy egyeztünk meg a férjemmel, hogy mikor hazaér a munkából, heti több napon is az övé a kicsi másfél órára, amíg én összedobom amit muszáj. Nem úgy az övé, hogy a lábam alatt hagyja mászkálni, meg odahozza nekem ha etetni kell, hanem úgy, hogy észre se vegyem, hogy létezik. Ebbe beletartozik az is, hogy manőverezik, hogy elkerülje a nagytesóval való konfliktust. Hétvégén meg ha én kiviszem a gyerekeket, ő azalatt elvégez valami nagyobb falat házimunkát.


Ha a férjed végképp alkalmatlan mindenre (ami mondjuk nálam teljes kiábránduláshoz és elhidegüléshez vezetne), akkor - amennyiben a lehetőségek engedik - megpróbálnám a nagyszülőket jobban igénybevenni. Nem vagyok ennek híve, de még mindig inkább ez, minthogy megőrülj.

2023. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a pároddal kellene leülni és megbeszélni, hogy nem csak magadnak szülted azokat a gyerekeket és a háztartás sem egyedül a te feladatod. És nem, a háztartás vezetése nem csak női feladat, az az ott lakók felelőssége, nemtől függetlenül.


Miután ezt sikerült megbeszélnetek, akkor elkezded kigyomlálni az olyan káros dolgokat az életedből, mint a bátyád vagy a megfelelési kényszer a szüleid felé.


Amíg ezeket hagyod a fejedre nőni, nem fog változni semmi, és ennek idővel a gyerekek látják a kárát.

2023. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Pszichológus. De nem a traumák miatt, hanem a határszabás és önérvényesítés miatt.

Röviden:

-Bátyót nem beengedni. Így, szó szerint. Igen. Feketén-fehéren közölni vele, ha be akar jelentkezni, hogy nem jöhet, mert keveri a szart, és neked az nem fér bele az életviteledbe. Nem baj, ha megsértődik, sőt, jó. Egy gonddal kevesebb. Szabad kiiktatni az életünkből a patkányokat akkor is, ha ugyanaz a vér folyik ereinkben.

- Anyukára rácsapni a telefont, ha beszól. "Anyu, felnőtt vagyok, nem kértem a tanácsaidból; ha szükségem lesz rájuk, majd szólok. Szerbusz." És telefon le. És mégegy gonddal kevesebb. Fel fogsz szabadulni, amennyiben sikerül magaddal is elhitetni, hogy felnőtt vagy, és jogod van hátat fordítani a neked ártó embereknek. Akkor is, ha az az anyád.

- Ha a férjed csak kérésre tesz valamit, de akkor legalább igen, akkor kérj. Rendületlenül, folyamatosan. Pl "Én megfőzöm a levest, te addig légy szíves tedd be és majd szedd is ki a mosást." Nem "segít" neked, hanem 1 háztartásban éltek. 50-50%.

- A háztartást racionalizálni. Végiggondolni, mit kell és mit nem kell csinálni, pl nem takarítasz-e gyakrabban, mint szükséges. Neked kell változtatnod, és láss csodát: a világ is meg fog változni körülötted. Már ha szeret a férjed. Ha nem, az egy újabb történet.

2023. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan a mai világban a legáltalánosabb probléma,amit te leírtál.


Igaza van annak,aki azt írta,hogy a keverő bátyádat NE ENGEDD BE és szerintem,ha már ilyen "segítő" anyád van,aki a gyakorlati életben ahelyett,hogy segítene a két pici unoka nevelésében,még SZÓBAN oktatgat,imádott "pici"38 éves kisgyerekként kitartott szégyen "nevelési tanácsadó" önállótlan,esetleg életképtelen kisfia véleménye miatt.


Mindkettővel szakítsd meg a kapcsolatot,főként ,ha tényleg ennyit tesznek,nemhogy nem segítenek,de kifejezetten ártanak nektek,ne szívják a véredet,lehet anyádnak,mint az enyémnek is nagy segítsége volt,nagymama stb,hogy nem is ismeri azt ,amint e átmész,keresd inkább a hasonló nőkkel való kapcsolatot.

2023. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!