Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék? Hogyan csináljam...

Mit tehetnék? Hogyan csináljam? Hogy tudok jó anya és feleség lenni? Mert jelenleg egy igazi vérbeli fáradt hazisárkány vagyok

Figyelt kérdés

Egy roncsnak érzem magam. Van egy 5 éves fiam és egy 1 éves kislányom. Amióta mrgszületett a kislányom a fiam szörnyen rosszcsont lett, nem akar nekem szót fogadni, egyszerűen nem tudok már okos lenni,pedig tényleg mindent megkap amit csak szeretne, játszunk, olvasok neki, sétálunk amikor időm engedi, nem úgy van, de le sem tojom mert most van a pici.

Közben van egy bátyám is aki folyton csak sz@rt kever a nyakamra, bármikor amikor eljön hozzánk és ha csak nem úgy állnak a szemeim ahogy ő elkepzelte szalad haza a szüleinkhez (velük él még... 38 éves) és teljesen kiforgatva a dolgokat átadja anyunak a látittakat/hallotakat és kb. Percen belül már csörög is a telefonom, hogy drága jó édesanyám erdőre vonjon, legyen szó gyermeknevelésről vagy bármilyen családi/akár hétköznapi dologról is.


A másik pedig úgy érzem megszakadok, a párom csak akkor segít amikor megkérem, magától nem jutna eszébe. A két gyerek és a. Háztartás + plusz a munkám.. Lassan de biztosan megfogok örülni ha ezen nem változtatok, de nem tudom mitévő legyek, dolgoznod muszáj a mai helyzet mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy csak itthon legyek, és annyira bosszant, hogy a munka mellett az itthoni minden is az én vállam nyomja egyszerűen megszakadok. A fiam is folyton piszkálja a kicsit, megszorutja, elveszi a játékokat tőle, érzem én, hogy gyerekek, testvérek meg stb.. De próbálok főzni, mosogatni, takarítani, hajtogatni meg mindent ami. Ugye sokak szerint nem munka, közben üvölt a pici mert a nagy szivatgatja és lelkileg már fáradt vagyok szegénynek leüvöltöm a fejét és ez annyira bánt, szörnyű bűntudatom van miatta... Kérlek kiméljetek a gonosz megjegyzésektől, akinek van tapasztalata vagy hasonló cipőben jár (kétlem, hogy egyedül csak velem van ez így) ti hogy oldjátok meg? Mit csinaltok? Segítsetek kérlek.


34N



2023. júl. 4. 21:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy többet dolgozik mint én, hiszen amikor csak van "szabad ideje" elhever a kanapén és nyomja a telefonját, ha a picinek pelust kell cserélni akkor már szalad is hozzám, ha a naggyal kell foglalkozni akkor is csak káromkodik (ami persze még jobban kiidegel)

És ha már kiakaszt ezzel a "pihengetésével" akkor borul a bili és előjön a házisárkány énem, na akkor elviszi mac sétálni a gyerekeket, persze a telefon akkor is ott a kezében sűrűn.

És hiába mondom neki, hogy hogy a fenébe nekem nincsen ilyen 5 perces pihengető időm, mivel épp a gyerekkel kell foglalkoznom ha épp nem teszek veszek valamit. Akkor persze azzal jön, hogy mert ujjek le és pihenjek meg 🤷‍♀️ és mégis hogyan? Miközben kevergetem au ebédet? Vagy épp valamelyik gyerek ül rajtam?


Kedves első, nem hiszem, hogy férre mentem fejben, viszont hamarosan valószínűleg az is elfog jönni.

2023. júl. 4. 21:34
 12/30 anonim ***** válasza:
93%
Nahát a nagy kérdés: ehhez minek mentél férjhez? Ez már ilyen volt gyerek előtt is. Mi a jó neked ebben a házasságban? Utolsó esély leülni vele, és tisztázni az érzéseidet. Ha nem érti meg, mert nem egy férfihoz mentél hozzá, hanem egy óvodáshoz (hány évig jártatok? mit szerettél benne?), hát akkor - azt nem mondom, hogy most válj, mert egyedül se lenne jobb -, de egy pár év múlva igen. Addig meg minimalista, szexmentes egymásmellett élés minimális háztartással, esetleg külső kapcsolattal, mert neked is jár a boldogság.
2023. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, legyél már őszinte legalább magadhoz, úgysem fogsz változtatni, mert már most terelsz.


Többen leírták, hogy a bátyádat és anyádat tedd helyre, utóbbit ne is engedd be, te meg nem reagálsz erre semmit. Nem sz*ros gyerek vagy, hogy érdekeljen, mit mond az anyád.


A házimunkát meg hagyd a francba, hogy észrevegye magát a férjed. Az enyém is elfososodott kicsit, mióta itthon vagyok, bár nem ennyire, volt, hogy a kezébe nyomtam a két gyereket elmentem pár órára, mert másból nem tanult, tedd meg te is nyugodtan. Vagy ne legyen neki kaja meg tiszta ruha és kész.

2023. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hogy miért mentem hozzá? Mert akkor tényleg egy szorgalmas, támogató férfi volt.. De úgy tűnik ez már mulóban van.

De megprobalok elbeszélgetni vele!

Annyira hálás vagyok nektek a rengeteg tanácsért és igazatok van teljesen hogy egész mélyen belém van ágyazódva a szüleim felé megfelelési kényszer 😐 már gyerekként féltem attól, hogy nehogy csalódást okozzak nekik 😐 a bátyámat pedig igyekszem kizárni az életemből!

2023. júl. 4. 22:03
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Halgass szépen a férjedre, ülj le te is pihenni (lehetne mondjuk a két gyerekkel is leülni mesét olvasni - már ha neked az pihenés, nekem az).

Amikor majd jön a kérdés, hogy mikor vacsorázunk, van-e tiszta ruhám és hasonlók, akkor ránézel és kedvesen elmondod neki, hogy igaza volt, hallgattál rá, te is pihengetsz munka után, nem állapot, hogy mindent egyedül csinálsz és csak a munkából áll az életed.

A hülye öcséddel és anyáddal kapcsolatosan már leírták többen mit kell tenni. Állj a sarkadra és csináld.

2023. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Már nem a szüleid kisgyereke vagy, hanem felnőtt, nem is fiatal dolgozó kétgyerekes családanya, saját értékrenddel. A szüleid és testvéred véleménye nulla jelentőségű.

A háztartást nem viszed túlzásba? Szex van? A férjed is menekül valami elől a mobiljába, jó lenne az érzéseitekkel szembenézve nyíltan kommunikálni. Mondd meg neki, hogy mikor megismerted, még szorgalmas és támogató volt. A nagyobbik gyerek is lehet, hogy a feszültséget érzi, de lehet szokásos testvérféltékenység is. Lehet, hogy kellenének csak vele külön programok is.

2023. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2x elmenni este otthonról mondjuk edzeni, férj , gyerekek nélkül. A férj foglalkozzon a gyerekekkel vacsora fürdetés és tegye le őket aludni.

Egyébként mindegy hogy edzeni fodrászhoz, körmöshöz, barátnöhöz mész de menj el kikapcsolódni mert megőrülsz. Ha tud dögleni a kanapén neked is jár énidő. Ezt megkell vele beszélni. Ne hagyd magad.

2023. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
100%

És az első gyereknél kivette még a részét a neveléséből? Meg a háztartásból? Csak mert nehezen tudom elképzelni, hogy az első gyereknél minden szuper volt, a másodikra meg minden elszaródott.. Akkor viszont nem értem miért szültél egy ilyen lusta herének még egyet.

Anyádat, bátyádat villámtempóban leépíteném, a férjeddel/pároddal meg közölném, hogy most volt elég, ő is abban a házban lakik, ő is ugyanúgy eszik, koszolja a ruhákat, az edényeket meg úgy alapból a házat, szóval lesz szíves megemelni a hátsóját és szépen kivenni a részét a dolgokból. Igen, a gyereknevelésből is, a gyerekek ugyanis KÖZÖSEK, nem magadnak szülted, hanem kettőtöknek. Pofám leszakad, hogy lehet valaki ennyire lusta disznó, hogy nyugodtan végignézi a kanapéról, ahogy a másik megszakad a házimunka meg a gyereknevelés közepette… ő meg nyomkodja a telefont és szalad picsogni, hogy pelenkát kell cserélni. 🤦🏻‍♀️ Együtt nem lennék ilyen “férfival”.

2023. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%
Legtöbbször az anyaság amúgy sztönösen jön jó feleségnek lenni a enhezebb.
2023. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

Leírtak mindent, amit kb Én is tanácsoltam volna. Állj a sarkadra és keményíts be!

🩶

2023. júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!