Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék? Hogyan csináljam...

Mit tehetnék? Hogyan csináljam? Hogy tudok jó anya és feleség lenni? Mert jelenleg egy igazi vérbeli fáradt hazisárkány vagyok

Figyelt kérdés

Egy roncsnak érzem magam. Van egy 5 éves fiam és egy 1 éves kislányom. Amióta mrgszületett a kislányom a fiam szörnyen rosszcsont lett, nem akar nekem szót fogadni, egyszerűen nem tudok már okos lenni,pedig tényleg mindent megkap amit csak szeretne, játszunk, olvasok neki, sétálunk amikor időm engedi, nem úgy van, de le sem tojom mert most van a pici.

Közben van egy bátyám is aki folyton csak sz@rt kever a nyakamra, bármikor amikor eljön hozzánk és ha csak nem úgy állnak a szemeim ahogy ő elkepzelte szalad haza a szüleinkhez (velük él még... 38 éves) és teljesen kiforgatva a dolgokat átadja anyunak a látittakat/hallotakat és kb. Percen belül már csörög is a telefonom, hogy drága jó édesanyám erdőre vonjon, legyen szó gyermeknevelésről vagy bármilyen családi/akár hétköznapi dologról is.


A másik pedig úgy érzem megszakadok, a párom csak akkor segít amikor megkérem, magától nem jutna eszébe. A két gyerek és a. Háztartás + plusz a munkám.. Lassan de biztosan megfogok örülni ha ezen nem változtatok, de nem tudom mitévő legyek, dolgoznod muszáj a mai helyzet mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy csak itthon legyek, és annyira bosszant, hogy a munka mellett az itthoni minden is az én vállam nyomja egyszerűen megszakadok. A fiam is folyton piszkálja a kicsit, megszorutja, elveszi a játékokat tőle, érzem én, hogy gyerekek, testvérek meg stb.. De próbálok főzni, mosogatni, takarítani, hajtogatni meg mindent ami. Ugye sokak szerint nem munka, közben üvölt a pici mert a nagy szivatgatja és lelkileg már fáradt vagyok szegénynek leüvöltöm a fejét és ez annyira bánt, szörnyű bűntudatom van miatta... Kérlek kiméljetek a gonosz megjegyzésektől, akinek van tapasztalata vagy hasonló cipőben jár (kétlem, hogy egyedül csak velem van ez így) ti hogy oldjátok meg? Mit csinaltok? Segítsetek kérlek.


34N



2023. júl. 4. 21:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a bátyád minek mászkál a nyakatokra? Annyira rajong a kisgyerekekért? Vagy annyira bensőséges testvéri viszonyt ápoltok? Te hívod? Vagy ő jelentkezik be?
2023. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Magától jön.. Nem szokott bejelentkezni.. Hát nem igazán mondanám szoros kapcsolatnak, folyton vitát kavar. Szerintem unatkozik.
2023. júl. 5. 05:28
 23/30 anonim ***** válasza:
14%
Azért a nagy az elmúlt egy évből 10 hónapot oviban volt, szobák max két hete vagy két gyerekkel egész nap.
2023. júl. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
Van egy nagyszerű ötletem. Ha legközelebb jön öcséd hivatlanul mondd neki, hogy jajj de jó hogy jön, nem érsz rá, itt a porszívó (behelyeztesíthető bármivel), segítsen be. :D
2023. júl. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
94%

24-es jó ötlet.


Ha nem segít kerek perec mondd,meg.:

-Hja kavarni jöttél, mikor két picit nevelek és kisebb gondom is nagyobb annál,hogy a gyerekeim szintjén megrekedt vénhlye bátyámat 3.ik plusz nyűgként a nyakamba vegyem. Vagy segitesz, hisz te aztán nem vagy leterhelve vagy mész! De ezért, amiért jössz ne gyere többet.


Én így építettem le az öcsémet. Ugyanez a szitu volt,nincs gyereke az anyánk ugyanez.

2023. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk számomra az is félelmetes, miért kellett KETTŐTT szülni egy ilyen hrének.

Nálam a házasságig nem jutott volna a dolog, nemhogy gyerekcsinálásig.


Egyébként ülj le a férjeddel, hogy segítsen - amúgy nem fog!, ezt már most könyveld el -, a bátyót meg ne engedd be.


De ezek közül egyik sem megy neked, különben nem tartanál ott, ahol, szóval ballagj el egy pszichológushoz, hogy segítsen pl határmeghúzásban.

2023. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
92%

34 éves kérdező, komolyan meg se fordult a gyakori nélkül a fejedben, hogy nem engeded be? Bejelentés nélkül eleve bunkóság vendégeskedni, nem tudtad? Innentől nem engeded be. Csak egyszer fog próbálkozni, többet nem. Utána megy anyucihoz panaszkodni, Pistike a középső csoportból (a nagycsoportos már tudná, hogy nem szabad), anyuci téged kiugraszt a konyhából, mire te: Anyu, a Pisti valahányszor idejön, csak kötözködik, kifejezetten kellemetlen számomra az ittléte, mert egy testvérnek szeretnie kell, nem mindenbe belekötnie, ezért úgy döntöttem, hogy a jövőben nem kívánom megengedni az ittlétét, mert az számomra rossz. Szerbusz." És itt teszed le a telefont, nem magyarázkodsz, nem vitatkozol, nem védekezel, nem szégyelled magad, nem félsz anyádtól. Ezzel ellentétben büszke vagy magadra, hogy végre 34 évesen képes voltál eljutni a mentális fejlődés 19 éves korban elvárható szintjére.

Utána össze lesztek veszve. Igen. És? Valamit vesztesz ezzel? Nem, kislány, nyersz! Függetlenséget és önbecsülést. A kártékony kapcsolatokért nem teperünk.

2023. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
69%

Túlvállaltad magad.

Menj el kettesben a kicsivel 2-3 napra valahova!

Minden két hétben egyszer.

2023. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
94%

"A másik pedig úgy érzem megszakadok, a párom csak akkor segít amikor megkérem, magától nem jutna eszébe."

Hát írj neki egy listát!

Minden napra 2 dolog.

2023. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Dolgozol, van pénzed, csak időd és erőd nincs. Ha senki nem takarít otthon, fizetni kell érte. Hívj fizetett segítséget.
2023. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!