Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy DNS tesztben teljes...

Egy DNS tesztben teljes mértékben meg lehet bízni hogy kimutatja a roma származást? Ha egy magyarnak lesz az eredményében dél ázsiai származás, akkor abban biztosan van vér?

Figyelt kérdés

Mostanában sok myheritage teszt eredményt néztem meg

Egy magyarországi cigánynak kimutatta a 40 százalékos cigány származást

Egy kommentelő írta hogy “van benne vonóval” és a tesztjében 11 százalék volt a del ázsiai származás

Egy ismert magyar lány is megcsinálta, neki is lett benne pár százalék del ázsiai

Ezek vajon tényleg ennyire megbízhatóak?


Azért is érdekes mert ha jól tudom egy pár évtizeddel ezelőttig nem keveredtek a magyarok a romákkal, ezért is volt nekem furcsa ha valaki azt mondta hogy van benne egy vonóval

80-as évektől tudom hogy már ritkán, de előfordult



2023. júl. 12. 14:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

Európában az évszázadok alatt olyan sokat érintkeztek és keveredtek folyamatosan egymással a különböző népek, hogy lehetetlen teljesen "tisztavérű" magyar, német, francia, stb. embert találni. Alapból nálunk az a tény is ott van, hogy Trianonig a magyarság létszáma maximum a ~50%ot érte el itthon. Teljesen természetes, hogy néha becsúszik egy kevert nemzetiségű a családba (jelen esetben roma).

De emiatt miért aggódsz? Ha ki is jön, hogy van benned valamennyi roma, de te nem tartod magad annak, nem vagy az (és ugyanez fordítva). Ez nagyobb részben múlik a kultúrális hátteren, neveltetsésen és nemzeti identitáson, mint a géneken.

Ha Japánból felkapunk egy újszülöttet és lerakjuk Párizsban egy francia családnál, ahol leéli az egész életét, hiába japán származású, nevelése, szokásai, jelleme francia lesz.

2023. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy tiszta vérű magyar vagy francia származást mutat ki

De nekem úgy tűnt eredmények alapján hogy a roma származást eléggé jól kimutatja

Nyilván ha Európa közepén az jön ki valakinek hogy van benne 15 százalék del ázsiai akkor az elég egyértemű hogy roma


Pusztán kíváncsiságból kérdeztem, már megcsaltam a tesztet és csak európai szarzamas jött ki

Kétlem hogy lenne bennem roma, bár jah nem is örülnek neki annyira

2023. júl. 12. 18:46
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

És ha van benned öt százalék roma vagy dél ázsiai, mit számít?

Nem kell senkinek tudnia.

2023. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

És ha roma is valaki akkor mi van, attól még ő is ember!

Nekem roma a legjobb barátnőm és imádom.

2023. júl. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hat a legtobbel elég sok baj van :D
2023. júl. 12. 19:17
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
És akkor mi van? Ha benned van egy kicsi még nem kell bűnözőnek lenni. És nem kell egy kalap alá venni a rossz és a jó embereket, nem minden cigány bűnőző, ahogy a fehérek között is van rossz ember!
2023. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

"egy pár évtizeddel ezelőttig nem keveredtek"

Biztos, hogy ifj Johann Strauss: A cigánybáró c. operettjének storyja teljesen kitaláció molyan nem volt? Csak, mert az több, mint egy pár évtizeddel ezelőtt játszódik.

Amúgy teljes mértékben meg lehet bízni az Örökkévalóban, áldott Õ, másban attól tartok nem. :)

2023. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

#5: "zsidó származású X %-ban, miközben az egy vallás, nem egy népcsoport, én úgy tudtam."

Rosszul tudtad. Vallás IS, de nép is. Ábrahám fia volt Izsák, az õ fia Jákób, õ kapta I-ten angyalától az Izrael nevet, leszármazottai az Izraeliták. A kánaáni honfoglalás nután Izrael királyag. Salamon halála után (kb ie 930) két részre szakadt, a déli rész Juda.

Az assír hódítás után csak Juda maradt, Juda nevébõl számazik a különbözõ nyelvekben a a szó, hogy "zsidó".

2023. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
A jövőben szerintem mindenkiről nyilvánosak lesznek ezek az adatok, hogy kiben mi található meg és majd akkor nem lesznek ilyen általánosítások, hogy de a többség ilyen vagy olyan, mert az ember maga ellen nem beszél és talán jobban rá fog jönni mindenki, hogy egyforma az összes ember 99% ban. Ami meghatározza a viselkedési tényezőket az csupán a környezet semmi több!
2023. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
77%

Én 23andMe-t csináltam. 100% európai, ebből 74% kelet európai, 16 dél európai 8% északnyugat európai, van pár százalék teljes európából.

A dns tesztet tuti megcsinálták, mert vannak bizonyos dolgok, amiket megállapítottak és az ténylegesen igaz, kijött egy harmad uncsitesó, ami kis nyomozással kiderült hogy tényleg igaz, valamint az adatokat feltöltöttem egy másik egészségügyi szolgáltatásban és ott kijöttek az örökölhető betegségek közül azok, amik előfordultak a családban.

2023. júl. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!