Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy DNS tesztben teljes...

Egy DNS tesztben teljes mértékben meg lehet bízni hogy kimutatja a roma származást? Ha egy magyarnak lesz az eredményében dél ázsiai származás, akkor abban biztosan van vér?

Figyelt kérdés

Mostanában sok myheritage teszt eredményt néztem meg

Egy magyarországi cigánynak kimutatta a 40 százalékos cigány származást

Egy kommentelő írta hogy “van benne vonóval” és a tesztjében 11 százalék volt a del ázsiai származás

Egy ismert magyar lány is megcsinálta, neki is lett benne pár százalék del ázsiai

Ezek vajon tényleg ennyire megbízhatóak?


Azért is érdekes mert ha jól tudom egy pár évtizeddel ezelőttig nem keveredtek a magyarok a romákkal, ezért is volt nekem furcsa ha valaki azt mondta hogy van benne egy vonóval

80-as évektől tudom hogy már ritkán, de előfordult



2023. júl. 12. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem keveredtek? Itt voltak a törökök 150 évig, az oroszok is vagy fél évszázadik... bármi lehet a véredben. És sajnos nem ritka, hogy a magyar a romákkal keveredik.

Sokan félnek ezektől a tesztektől, mert attól tartanak, DNS-kísérletekre használják fel a beküldött mintákat. Ha te nem félsz ilyesmitől, próbáld ki.

2023. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Egy francot nem keveredtek. De nem ugyanaz párkapcsolatban élni és csak párszor megb@szni titokban amiből aztán lehet terhesség lesz.
2023. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem mindenkiben van roma vér. Sőt, egyre jobban cigányosodik el a társadalom. Szörnyű, ahogy viselkedik a többség.
2023. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
Csak ugymond átlag infokat fognak közölni, semmi nagyon pontosat.
2023. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg baromság az egész. Férjem csináltatott, mert a szülei árvaházban nőttek fel, és semmit se tud a családjukról. Ránézésre is van bennük roma vér, van olyan testvére, akin jobban látszik, rajta kevésbé.

Erre kihoz a teszt minden baromságot. Pl zsidó származású X %-ban, miközben az egy vallás, nem egy népcsoport, én úgy tudtam. Még X % eszkimó meg valami 2% amerikai indián törzs. Hogy micsoda?!

Szerintem legjobb esetben is random kapsz valami százalékos baromságot, de el se végzik a tesztet.

2023. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
8%
Roma gén szinte mindenkiben van
2023. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én beszélgettem olyannal aki dolgozik myheritage-hez kapcsolódó irodánál, egy nagyon nagy cég, megbízhatóak

Érdekes, nekem anno egy társadalomtudományi szakértő mondta hogy csak az utóbbi pár évtizedben lett jellemző a keveredés, előtte a romák rendkívül elszeparálva éltek

Ha a törökökkel keveredsz, az nem del ázsiai vert fog kiadni


Én a cigány keveredesre gondoltam, nem arra hogy mennyi más nép fordult meg a Kárpát medencében

Sebaj

2023. júl. 12. 17:21
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ez az egész myheritage kicsit kamu szagunak tűnik. Szerintem random írnak oda valamit, vagy valami nagyon nem megbízható módon csinálják. Egy ismerősöm kipróbálta a mintát sima vízzel nyál helyett, ugyanúgy kapott eredményeket 🤡
2023. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8 érdekes, nekem kiadta másodunokatestverem közeli rokonnak miután megcsináltam
2023. júl. 12. 17:44
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen tesztek esélyeket tudnak kimutatni, százalékokat. Nem lehet őket készpénznek venni.

Dióhéjban úgy működnek, hogy a te mintádat összevetik más emberekével. És lehet hogy megvan benned is egy olyan allélkombináció, ami gyakori romáknál. Mondjuk 80%-ukban előfordul, ez alapján mondhatja a teszt hogy mivel benned is megvan, mondjuk 80% az esély hogy azért van ott a te DNS-edben is, mert valamikor volt egy roma felmenőd, és tőle örökölted. De ettől még ott van a másik 20% esély is, hogy teljesen más úton-módon, véletlenül állt össze benned is pont ugyanaz a kombináció. És lehet hogy te pont abba a 20%-ba tartozol. Meg persze lehet, hogy a 80-ba. Ezt a teszt nem tudja megmondani.

2023. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!