Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy DNS tesztben teljes...

Egy DNS tesztben teljes mértékben meg lehet bízni hogy kimutatja a roma származást? Ha egy magyarnak lesz az eredményében dél ázsiai származás, akkor abban biztosan van vér?

Figyelt kérdés

Mostanában sok myheritage teszt eredményt néztem meg

Egy magyarországi cigánynak kimutatta a 40 százalékos cigány származást

Egy kommentelő írta hogy “van benne vonóval” és a tesztjében 11 százalék volt a del ázsiai származás

Egy ismert magyar lány is megcsinálta, neki is lett benne pár százalék del ázsiai

Ezek vajon tényleg ennyire megbízhatóak?


Azért is érdekes mert ha jól tudom egy pár évtizeddel ezelőttig nem keveredtek a magyarok a romákkal, ezért is volt nekem furcsa ha valaki azt mondta hogy van benne egy vonóval

80-as évektől tudom hogy már ritkán, de előfordult



2023. júl. 12. 14:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt Európában a dél-ázsiai komponens jelenléte elsősorban a romákhoz köthető. Egyes európai országokban például az Egyesült Királyságban történelmi okokból elég nagy számú Indiából származó bevándorló közösség él elég régóta ahhoz, hogy van akinek csak egy ükszülő vagy dédszülő volt indiai de erről általában tudnak. Itt Magyarországon, vagy a Balkánon ha valakinek csak helyi ismert ősei vannak, ott szinte bizonyos hogy a dél-ázsiai komponens az eredményekben roma felmenőket jelöl és nem mást.


Egyébként helyesen írod, hogy nem volt jellemző a vegyes házasság történelmileg még annyira sem mint ma és az európai, főleg balkáni népeknek sokkal nagyobb hatása volt a romákra genetikailag, mint fordítva. Hagyományosan sokkal kisebb létszámú, periférián élő csoportokat alkottak. Tehát egyrészt nem voltak ők annyian, hogy itt mindenkinek legyen roma őse az elmúlt 1-2 évszázadban duzzadt ekkorára a népességük. Másrészt szegregáltan éltek, nagyon sokáig nomadizáltak aztán amikor letelepedtek is sokáig nem engedték be őket a falvakba hanem csak a falu szélén vagy mellett húzták fel a putrikat (nem bántásból, csak tényleg így hívták). Szegregálódtak abban az értelemben is, hogy a romák egy zárt társadalomban éltek és a kultúrájuk nem támogatta, hogy csoporton kívül másokkal házasodjanak. Egy roma lányt nem szívesen házasítottak egy gádzsóhoz. Fordítva a paraszti társadalom meg a romákat lenézte, nem volt nagy dicsőség velük házasodni. Voltak asszimilálódó romák de ők elsősorban a falusi szegényekkel érintkeztek eleinte. Egy vagyonos gazda nem szívesen adta a gyerekét egy szegényebb család sarjának, pláne nem egy cigányhoz de egy zsellér már nagyobb eséllyel került kapcsolatba velük.


Szóval nem olyan gyakori ez, Myheritagen a magyarországi felhasználók 2%-a kapott dél-ázsiait az eredményeiben. Nagyon sokan közölük eleve tudták, hogy volt közeli roma felmenőjük vagy maguk is romák, tehát nem valami távoli történelmi keveredésre derült fény amiről nem tudtak. Mert kapsz 15.000-ért akciósan egy ilyen tesztet, ezt kb. bárki megengedheti magának.


A tesztet meg tényleg elvégzik, ne terjesszük már a hülyeséget hogy nem. Én is elég sok távoli unokatestvért találtam, akikkel tovább kutatva a családfát fedeztük fel a közös ősünket, meg kaptam pár százalék askenázi zsidót amit nem tudtam hova rakni arról is utólag derítettem ki, hogy tényleg volt 6 generáció távolságban egy kikeresztelkedett zsidó felmenőm. Ha el sem végeznék a tesztet, akkor nem lenne minden felhasználónak DNS egyezése a valós rokonaival.

Amit nem tudnak kiszűrni, hogy a beküldött mintában a fellelt emberi DNS a tiéd-e, ezért van az utasításban hogy mintaadás előtt X idővel már került a közeli kontaktust másokkal, ne akkor smacizz, ne egyél, stb. DNS nyomot egyébként kb. mindenhol hagy az ember, most ahogy ülsz is szanaszét repked a DNS-ed, nem véletlen dolgoznak a laborba is szkafanderben, full steril környezetben hogy elkerüljék a szennyeződést. A beküldött mintában aztán a talált emberi DNS-t szelektíven feldúsítják polimeráz láncreakcióval alias PCR-el. Magyarán ha abban a nyomorult mintában van emberi DNS akkor nagyon valószínű hogy sikerül elegendőt információt kinyerni az adatok olvasásához. Nagyon okos húzásnak tűnik, hogy vizet öntötök csőbe meg nem tudom én mit csináltok de csak a saját tudatlanságokat bizonyítjátok vele, nem azt hogy "kamu az egész". De az ilyen hülyék meg is érdemlik hogy a semmire fizessenek, remélem nem a ti DNS-eteket sikerült beolvasni a laborban.

2023. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Húha köszi a választ

Igen én is így olvastam erről hogy az évszázadok alatt nem volt jellemző a keveredés

Ma már ugye látjuk hogy előfordul kis mennyiségben, főleg mivel egyre több roma tud kitörni, vagy inkább betörni a magyarok közé


Olvastam egyszer egy szlovák és egy magyar vitáját a neten, a magyar írta hogy nálunk már vannak vegyes házasságok és a szlovák hüledezett hogy nem hiszi el mert nálunk ilyen nincs hogy egy szlovák egy szlovákiai romával “álljon össze”

Durvabbakat is irt, nem megyek bele

Ezen meg is lepődtem


Ahogy irtam én is találtam egy másodunokatestvért, akinek a ritka vezeteknevet ismertem fel mert emlékeztem hogy van ilyen távoli rokon


Engem az meglepett hogy milyen nagy százalékban balkan vagyok, gondoltam is hogy veszek egy tetszet az anyámnak is, mert ő teljesen orosznak nez ki pl.


Csak kíváncsiságból kérdeztem egyébként mert érdekel nagyon ez a téma

2023. júl. 21. 20:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!