Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szted jól gondolom?

Szted jól gondolom?

Figyelt kérdés

Apám testvére a nagybátyám akit szeretek! Szoros volt vele mindig kapcsolatom. Azonban a párja a "nagynéném vagy kicsoda lenne" számomra egy idegen akihez semmi közöm nincsen. Jelentéttelen számomra.


Apai nagyanyának is elmondtam akinek természetesen menye ez a nő ugy mint anyám.. és Apai nagyanya egyet értett velem...


24/F


2023. aug. 9. 18:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
NEm, igen bunkó vagy!
2023. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem szereted a nőt, ami szíved joga. Meg a nagyid se. De ilyen szabály nincs, hogy a vérszerinti rokonodat szeretned kell, a párját meg semmibe venni.
2023. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Nem muszáj mindenkit szeretned.
2023. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

És az anyai nagyanyád még drága nyomorútt gyerekemnek híl? Enged már kocsmába? Vagy még mindig le akarja szakítani a pi.áját annak a csajnak, aki szóba állna veled?😆


Amúgy nem az ban, hogy téged is otthagyott apád, és új felesége van akivel Görögbe' byaral, meg a nagybátyád/keresztapád is elvált, és új párja van?!


Amúgy meg nem nagynénéd lenne a nőy hanem ángyod.

2023. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem fejtetted ki, hogy miért "jelentéttelen" számodra. Azért, mert nem vérszerinti rokon vagy azért, mert tett is érte? Így igen nehéz erre választ adni. Bővebb kifejtés nélkül bocsi, de így csak egy hülye kis p.csának tűnsz.
2023. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Ja bocs, fiú vagy. Akkor a hülye kis p.csát hagyjuk, legyen inkább f.sz.
2023. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Én pl. nagynénémet (anyu testvére) szeretem ugyan, de mikor már kamaszodtam, fiatal felnőtt voltam, meg most felnőttként is nem nagyon van közös témánk, sok dologban nagyon másképp gondolkodtam mint ő, szóval ilyen általános dolgokról tudunk csak beszélgetni (ettől még szeretem, kedves vagyok vele, jól telnek a családi összejövetelek, csak kevésbé szoros az érzelmi kapocs). Nagybátyámmal sokkal jobban kijöttem, sokat beszélgettünk könyvekről, filmekről, zenékről, humora, gondolkodásmódja sokkal közelebb állt hozzám, mondhatjuk, hogy őt jobban szerettem, pedig nem volt vérrokonom. Nem attól szeretsz valakit, hogy (vér)rokonod-e vagy sem. Vannak olyan vérrokonaim, akiket nem szeretek, és vannak olyan nem vérrokonaimat, akiket szintén nem.
2023. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%

#7. Na erről kérlek mesélj! Aztmeghogy? Milyen az a felállás, ahol a NAGYBÁTYÁD nem vérrokonod? Örökbefogadtak? De akkor a nagynénéd sem lenne vérrokon...

Most kíváncsivá tettél nagyon...

2023. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Mi így hívjuk a vér szerinti (szülő testvére) nagynéni/nagybácsi házastársát is (nagynéninek és nagybácsinak). Szóval az említett nagynéni (anyám testvére) férjére gondoltam. :) Nem tudom, lehet, hogy hivatalosan nem így hívják a nagynéni/nagybácsi férjét/feleségét, de nálunk nem bonyolítottuk ezt, minden testvér házastársa is per nagynéni/nagybácsi.
2023. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Hm, látom ha nőről van szó azt hívjuk ángynak (a családba vagy a közeli rokonságba tartozó vér szerinti férfirokon felesége. Pl. ángy az apai nagybácsi felesége, a férfitestvér felesége.) Férfi esetében nem tudom van-e erre külön név. Anyway, nálunk mindig nagynéniként/nagybácsiként hivatkoztunk rájuk, úgyis tudta mindenki, kire gondolunk. :)
2023. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!