Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szted jól gondolom?

Szted jól gondolom?

Figyelt kérdés

Apám testvére a nagybátyám akit szeretek! Szoros volt vele mindig kapcsolatom. Azonban a párja a "nagynéném vagy kicsoda lenne" számomra egy idegen akihez semmi közöm nincsen. Jelentéttelen számomra.


Apai nagyanyának is elmondtam akinek természetesen menye ez a nő ugy mint anyám.. és Apai nagyanya egyet értett velem...


24/F


2023. aug. 9. 18:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
#9. Ja értem. Mi is gondoltunk rá, hogy az egyszerűsítés kedvéért kutyának hívjuk a macskát, de aztán elvetettük az ötletet. 😅
2023. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ti ángynak hívjátok? És a nem vérszerinti férfi rokont hogyan? Vagy mindig azt mondod, hogy nagynéném férje?
2023. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%
#12.Tudom, meglepő, de kapaszkodj meg: mi az ángyokat ángynak, a sógorokat pedig sógornak nevezzük. Hogy tovább ne is ragozzam...😆
2023. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

Utánanéztem:

Apám fiútestvérének a felesége: ángy

Anyám lánytestvérének a férje: sógorbácsi vagy sógor

(És így már értem, amikor anyai nagynéném családjáról kérdezett az apai nagyikám, mindig így kérdezte, hogy "és a sógorbácsi hogy van?"

Én meg nem is értettem, miért hívja nagynéném férjét így.

2023. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Régen általánosabb volt, hogy tartják a kapcsolatot a kiterjedt rokonsággal is, ezért voltak ilyen összefoglaló elnevezések, de ha valakinek ma azt mondod, hogy a sógorom ezt vagy azt csinált, az tuti nem a nagynénéd férjére, hanem a testvéred férjére vagy a férjed testvérére fog gondolni 99%-ban. Szóval én már maradok annál, hogy nagynéni/nagybácsi (egyébként nem olyan ritka ez, több barátomnál és férjemék családjában is így hivatkoznak a vér szerinti nagynéni/nagybácsi házastársára is). Az ángya szót még csak-csak ismeri a korosztályom, és talán még falun használják, de a fiatalabb korosztály már nem is halott róla. Sógorbácsi kifejezést - mint látjuk - ma már szinte senki nem tudja értelmezni. :-)
2023. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Nagybátyám felesége valószínűleg körberöhögött volna, ha ángyinak szólítom/hivatkozom rá, pedig ők aztán erősen falusiak... :D
2023. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#15. Végül is szokás mondani, hogy Budapest egy nagy falu...
2023. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#16. Értem, ángyod körberöhögött volna az ángy megnevezésért. Miközben ő az ángyod.
2023. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%
18-as: oké, biztos vannak családok, ahol ezeket az elnevezéseket használják, de én nem ismerek ilyet, még falun sem. :)
2023. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19. Akkor ne általánosíts. 🤷‍♀️
2023. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!