Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatnék meg többet...

Hogyan tudhatnék meg többet az ükapámról (nagymamám nagyapja)? Esetleg, ismerte-e innen valakinek a felmenője, vagy hallott-e róla?

Figyelt kérdés

Csökmei Sándor

1849 körül született és 1953 környékén halt meg, 104 évet élt (ez biztos, mármint, hogy ennyit élt).

Amíg élt a nagymamám, mesélt róla történeteket.

Például, hogy 220 cm körüli magasságú volt, és kitagadta a családja nehéz természete miatt. Volt, hogy a feleségét a hajánál fogva belógatta a kútba, illetve rendszeresen megcsalta őt. Már idős ember volt (talán 80 éves), amikor született egy gyereke attól a nőtől, akivel csalta a nejét, erre az igazi felesége öngyilkos lett. Ekkoriban tagadhatták ki a családjából a rokonai. (Állítólag gyakran egy kecskét sétáltatott, de erre az információra nem emlékszem pontosan.)

Békéscsabán halt meg egy szegényházban, vagy idősotthonban, nem tudom, a kettő közül melyikben. Életében is a Tiszántúlon lakott, talán éppen Békés, illetve Csongrád megyékben.

Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy sántított az egyik lábára, mert a háborúban ellőtték a térde környékét.


Örülnék annak is, ha találnék valahol róla egy fényképet, vagy bármilyen információt.



2023. aug. 30. 13:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként én is Békés megyei vagyok.
2023. aug. 30. 13:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok Csökmei van a neten, pedig nem gyakori név.

Tőlük érdeklődj.

2023. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mamádnak nincsenek tesói, unokatesói? A rokonoknál biztosan találsz fotót, egyébként myfamilysearch-ön vannak fent anyakönyvek, a születési bejegyzését megtalálhatod.
2023. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Találtam néhyány Csökmei Sándort.


[link]


De ha leírod a szülei nevét ( ha tudod) felesége nevét, vagy, hogy hol született nagy segítség lenne a keresésben.

2023. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat (is). Igazatok van, meg kellene kérdeznem a rokonságot, illetve a Facebook-on is érdeklődhetnék.
2023. aug. 30. 13:40
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 13:40-es hozzászóló. Sajnos, nem tudok több infót róla.
2023. aug. 30. 13:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez lesz az ükanyád. Csökmei Sándorné, halál oka: önakasztás.

[link]

2023. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Arcanumon esetleg cikkekben stb rákeresni.
2023. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
A facebook-on az ilyen helyi csoportokban(Budapesten hallottam, Egerben hallottam....) van a legtöbb esély szerintem. Ha van ilyen poszt szinte mindig válaszol rá valaki aki tud segíteni.
2023. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"meg kellene kérdeznem a rokonságot"


És mégis miért nem ezzel kezdted?

2023. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!