Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehetséges, hogy szőke...

Hogy lehetséges, hogy szőke vagyok, ha a családban senki nem volt az?

Figyelt kérdés
Apai és anyagi ágon sem tudunk senkit sem, aki felnőtt korában szőke lett volna. Valami sokkal régebbi ágról örököltem volna, amiről nincs tudomásunk? Hogyan lehetséges az ilyen?
2023. szept. 29. 17:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Ez mindenesetre nagyon fura, valamelyik felmenődnek, nagyszülőnek, ükszülőnek szőkének kellett volna lennie.
2023. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés az, mennyire ismered/ismerted az őseidet?

A legtöbb ember még a nagyszüleivel igen, a dédszülökkel már nem igazán találkozott, az ő szüleikkel, nagyszüleikkel, dédszüleikkel illetve azok testvéreivel soha, közöttük bármelyik lehetett szőke.

Nem túl gyakran, de elöfordul, hogy egyes tulajdonságok akár 4-5 generáció után kerülnek újra elö. Akkoriban elég nagy zavar is volt belőle, amíg vaz anyai nagyszülőjének eszébe jutott az anyja testvére, aki vörös és hófehér volt, találtak is egy fényképet, kettejüket össze lehetett volna téveszteni.


Nálunk az anyósoméknál volt ilyen, hogy mindenki barna hajú volt, ö meg tiszta rézvörös, hófehér bőrrel

2023. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Mutáció. !Extrém! ritka esetekben, még fekete gyereke is születhet egy fehér párnak. Egyszer láttam erről egy videót, ahol nagyon részletesen le volt vezetve.
2023. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Azt hiszem 7 generációig lehet örökölni visszamenőleg a tulajdonságokat.
2023. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Sajnos dédszülőnél tovább egyáltalán nem ismerem az őseimet, a déd szüleim soha nem láttam, pláne apai ágról.


A postás meg félrekúrós válaszoknak meg nem tudok mit mondani. Hasonlítok apámra nagyon is, csak a hajam más színű illetve vannak bennem még más jellegzetességek, igazából egyszerre hasonlítok az anyai nagyapámra, és az apámra is. De egyikőjüknek sem szőke volt a haja, akkor valószínű ez tényleg valami régebbi felmenő lehet. Illetve van az apai nagymamám, ő neki az apukáját nem ismerjük, mert nevelő apja volt, mert az igazi apja meghalt a háborúban. Viszont neki totál fekete haja van, szóval furcsa lenne ha pont tőlük jönne a szőke haj

2023. szept. 29. 18:59
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
8-as. semmiféle megszorítás nincs, nem csak a 7. generációig lehet örökölni tulajdonságokat (igazán nem tudom, honnan jönnek az ilyen babonák)
2023. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Úgy, hogy a szőke hajszín autoszomális recesszív módon öröklődik.

Minden testi kromoszóma, és minden rajtuk lévő gén két példányban van meg egészséges emberekben: egy anyai és egy apai példányban. Ehhez jönnek a nemi kromoszómák (vagy XX vagy XY).

Ha a hajszínt meghatározó gén egyik példánya szőkét, a másik pedig barnát kódol, akkor a látható eredmény (a fenotípus) barna lesz. Ahhoz, hogy valaki ténylegesen szőke hajú legyen, a gén mindkét példányának szőkét kell kódolnia (ez a recesszív öröklődés lényege). Ha a családodban egyedül te vagy szőke, az azt jelenti, egyedül te örökölted mindkét szülődtől a hajszínt kódoló gén "világos" verzióját. Ez nem jelenti azt, hogy a sötétebb hajú rokonaid ne hordozhatnák ezt a tulajdonságot, csak nem látszik rajtuk.

2023. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Örökölhetted akár nagy / déd / ök vagy szép szülőktől.


Az ém szüleim mindketten barna hajúak, barna szeműek. 2 nővérem is barna hajú és szemű. Én a középső lány zöld szemű, és rozsdavörös hajú vagyok. Egyik nagynéném mutatott képet dédmamámról. Ő volt vörös hajú, és zöld szemű.

2023. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
A 11es valaszoló, úristen de jol leirta.
2023. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Elég sok generációról lehet örökölni nem csak 7-el visszafele hanem mégtöbb is lehet. De ugye ezt már borzalmasan nehéz visszakövetni, meg kutatni mert feljegyzések erről maximum az 1800 as évek végétől lehettek hogy ki kinek volt az őse, előtte nem nagyon voltak ezek dokumentálva. Maximum akkor ha minden szülő elmesélte minden gyereknek unokának hogy a nagymama, nagypapa, dédi stb... milyen volt, hogy nézett ki, és ezeket az infókat vitték tovább folyamatosan, akkor ebből ki lehet következtetni nagyjából hogy kinek milyen tulajdonságai voltak, főleg ha ilyen nagy eltérés van, hogy a gyerek szőke hajú úgy hogy még a dédi sem volt az például.

Meg az is lehet hogy valaki örökbe lett fogadva csak épp nem tudott róla mondjuk a nagymama például és kitudja milyen szülei voltak valójában. Ilyen is lehet, és lehet még Ő sem tudott erről soha és nem kapott erről senki információt. Előfordulhat.

2023. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!