Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Genetikailag mi a magyarázata...

Genetikailag mi a magyarázata annak, hogy sok családban az első gyerek barna, a második szőke hajú?

Figyelt kérdés
Nagyon sok testvérpárnál látom ezt, nálunk is így volt. Lehet ennek valami magyarázata?

2021. szept. 24. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Semmi, ez véletlen.

Más családokban meg fordítva van.

2021. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nálunk első szőke, második barna, harmadik vörös 💁🏼‍♀️
2021. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 az szép🤣Én többségében olyat látok, ahol első barna. Ezért merült fel bennem a kérdés.
2021. szept. 24. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Genetikailag semmi köze sincs a hajszínnek ahhoz, hogy ki hányadik testvér. Ha mindkét szülő közös, mindket gyerek ugyanolyan valószínűséggel lesz barna vagy szőke hajú. Kicsit lutri, hogy ki mit örököl (Mert ha nem egyforma homozigóta mindkét szülő, akkor van pár variáció azt illetően, hogy milyen géneket örököl a gyerek), de az esély egyforma.


A megfigyelésed véletlen egybeesés.

2021. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Annyi kiegészítésem lenne, hogy ha fiatalabb gyerekes családoknál figyelted azt meg, akkor a gyerekek gyerekléte miatt lehet ez az egybeesés. A hajra jellemző, hogy gyerekkorban sötétedik az idő előrehaladtával. (Kisebb nagyobb mértékben, míg beáll a véglegesre)

3.-4.-ig én is (sötétebb) szőke voltam, de az a rész lenőtt, s levágódott.


Szóval ha a 2.-os és 5.-es énemet úgy vennénk, hogy "2 testvér", akkor az idősebb barna, a fiatalabb szőke. Pedig ugyanaz a személy, ugyanazzal a génekkel. Csak a kor más.

2021. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem szőkés barna a hajam, ferjemnek majdnemcsak fekete, olyan sötetbarna.

Fiunk még nálam is világosabb hajú, ő az első szülött, lányunk pedig sötéthajú, mint az apja.



5en vagyunk tesók, totál egyforma a hajszínünk. Vagyis az eredeti hajszínünk...

2021. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az első szőkés vörös, 2. Barna
2021. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is elsőszülött a világosabb hajú és szemű.
2021. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Szuper, de nem ez volt a kérdés :D
2021. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a válasz: tapasztalatom szerint nincs így, ezért nem kell rá magyarázat.
2021. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!