Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mik a jelei hogy roma származá...

Mik a jelei hogy roma származású vagyok, mármint viselkedés ügyileg?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és arra lennék kíváncsi mik a jelei viselkedés ügyileg hogy cigány lány vagyok?


Mert a romák teljesen mások mint a magyarok.



nov. 1. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

És ezt kérdezned kell?

Te írtad: "Mert a romák teljesen mások mint a magyarok."

Csak tudod, miben mások a magyarok.

nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. A viselkedés neveltetéstől függ. Magyar, cigány, ugandai vagy bármilyen más származású szülő nevelhet bunkó vagy illedelmes gyereket.
nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
90%
Semmi, a viselkedés attól függ, milyen az alap személyiséged és hogy neveltek. Teljesen más egy vallásos, egy kőgazdag, egy átlag lakótelepi és a putris cigány családban való nevelés. A gyerek afelé alakul, amit a környezetében lát. Ugyanúgy, mint bármelyik más népnél.
nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem de úgy alapból meg van a személyiségük
nov. 1. 23:05
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Neveltetés kérdése stb.. De, akkor miért van ,hogy általában a roma származású emberek sehol nem tudnak viselkedni, ordítozás, stb? Ha történik egy lopás egy rosszabb környéken, akkor már mondják, hogy biztosan "c" volt. Sokszor 13-14 évesen kábítószereznek és így tovább.. A körözési listán szereplő bűnözők 70%-a minimum roma. Egyszer-egyszer halljuk, hogy lediplomázott, kutatásban sikereket ért el, de ez max 1 évben egy. A többi esetben, kifoszototta, betörte, lopott, súlyosan megverte, gépjárművet tulajdonított el, és társaik... Azért ez is érdekes.
nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Hangos, magabiztos, érzelmekkel teli mint pozitívum. Kötözködés, lobbanékonyság, agresszivitás mint negatívum.

A közvetlen környezetemben szerencsére a pozitívakat tapasztaltam, volt rendes osztálytársam, nagyon jó roma barátnőm, akire most is szeretettel gondolok. A tágabb környezetben pl. utcán az ellenkezőjét látni sajnos, és ez a gyakoribb eset...

Valószínüleg ahogy írták, sokat számít a szociális háttér is.

nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Általában akkor van " tipikus " személyiségük ha sokan vannak.
nov. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Latin , mediterrán temperamentum🤣
nov. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem vicc, tényleg a temperamentum, a vérmérséklet a jellemző genetikailag, azután erre tesznek a környezeti hatások.

Akiket általánosítani szoktak, a mélyszegénységben élő 100 IQ alatti nagycsaládosok, ahonnan a megélhetési bűnözés kitermelődik. Ők hangosak, nagyszájúak, nem tudnak viselkedni, nem tartják be a szabályokat. Az a gyerek, aki ilyen helyre születik, esélye sincs másmilyenné válni, a környezete determináló. Ez a réteg tanulatlan és buta. Átlag alatti képességeik vannak, ezért nem értik meg maguk körül a világot. Belőlük egyre több van, mert 8-10-13 gyerek születik egy családba.

A romák többi része ugyanolyan mint bárki itt Magyarországon vagy akár Európában. Átlagban olyan olaszos vérmérsékletűek, de van ebben is kivétel. Mondjuk én sok vegyes családot is ismerek.

A legjobb barátnőm roma származású, de az apai nagyanyja magyar. Kinézetre nagyon látszik rajta a származása, de a természete csöndes, nyugodt, visszafogott. Két diplomás tanult ember.

Egyvalami viszont általános: a romák érzékenyebbek a személyüket ért támadásra, jobban kiállnak a jogaikért, mint mi. Egy példa: amikor a gyerekeink foci edzésén az edző megszégyenítve gúnyolta a gyerkőcöket, hogy milyen bénák, én mint anyuka csak hallgattam, a barátnőm viszont odament hozzá és szépen elmagyarázta neki, hogy ezzel a stílussal bizony a kicsiknek nem tesz jót, és kikéri magának, hogy az ő fiával így beszéljen! És igaza volt! Nekem mégsem jutott eszembe mint szülőnek, hogy ezt jogom van megtenni!

nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
A viselkedést nem a származás határozza meg. Kizárólag a környezet formál. A minta.
nov. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!