Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mik a jelei hogy roma származá...

Mik a jelei hogy roma származású vagyok, mármint viselkedés ügyileg?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és arra lennék kíváncsi mik a jelei viselkedés ügyileg hogy cigány lány vagyok?


Mert a romák teljesen mások mint a magyarok.



2023. nov. 1. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Például kirabolsz, meg akarsz késelni, rossz műszaki állapotú autóval jársz stb.
2023. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha összejön veled egy magyar srác, az előbb-utóbb tuti pillangókat fog érezni a gyomrában, ha bátyáid megtudják, hogy kavarsz vele.
2023. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
A romák erkölcsi gondolkodása eltér a többségi társadalom átlagátol... A cigány nők agya a pénz és a fasz körül bolyong rgész nap,miközben embertársai sőt a családja iránt semmi emátiát nem mutat! A cigányok a neveltetésük és nam a genetika miatt ősztönlények önzöek érzéketlenek agresszivak és meggondolatlanok. Nem terveznek előre ha van pénzúk azt azonnal elköltik. Rengeteg részben cigány emberel találkztam már,olyanokkal is akiken nem látszódik,de amit beszélgettem velük vagy figyeltem ahogy másokal beszélgetek egyből kijött a származásuk! Azonban tény hogy amely cigány szerető,normális közegben nő fel és akar is normálisan élni azoknak ez sikerül is... Ez a cigányok kb 10-20%-a max!
2023. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek sztereotíp dolgok, de mint minden sztereotípiának van tapasztalati alapja.Sok dolog van, ami romáknál természetesebb. pl. az egész család megy a kórházba látogatni, a nőket teljesen alsóbbrendű lénynek tekintik. Ha jogos észrevétel van velük szemben, egyből élnek, hogy csak azért mert romák.p

Önsajnáltatás is magas, meg az is, hogy elvárják, hogy ha anyagi problémájuk van, más oldja meg ők csak áldozatok, kivéve amikor ilyen ösztönből támadás van.

Egyszerre többen rászállni eleve védtelen emberekre.

Ilyesmik.

2023. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
én mint csillampóni,kerdezem,hogy mi az a roma? ...érted
2023. nov. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
46%

Ezt neked kell tudnod, hogy miben különbözik a te viselkedésed, vagy különbözik-e egyáltalán. De szerintem a legtöbb cigány magyarnak vallja magát, amivel nincs semmi baj.


Csak általánosságokat tudok mondani, ami nem minden cigányra igaz és nem is csak cigányokra igaz. Egy része ezeknek kultúra, másik része szegénységgel függ össze:

-Harsányabb temperamentum. Ha ideges, nagyon óbégat. Ha szomorú, nagyon zokog. Ha mulat, akkor nagyon tud mulatni. Stb. A nem cigány magyarok faarccal vannak. Ha ideges, akkor a száját húzza és pofákat vág. Ha szomorú, azt sem mutatja annyira. Ha mulat, akkor a cigányokhoz képest azért visszafogottan mulat.

-Beszéd: sok "more", "dik", "rák egyen meg" meg hasonló kifejezés.

-A külvilág felé mutatni kell, bizonyítani kell. Műköröm, műszempilla, ruhákon és táskán nagy márka logók. Akkor is, ha ennivalóra már nem marad pénz.

-Viszont nem mindig ízlésesen teszi ezt. Szeretik eltúlozni a díszeket, például hogy a ház úgy néz ki, mint egy barokk templom, csak márvány helyett gipszkartonból. Vagy akkora a műköröm, hogy nem tudja kitörölni a fenekét vele.

-Nem karrierista nő, hanem a hagyományos családmodellt kedveli. A férj keressen pénzt, ő meg szül gyerekeket.

-Az iskolázottság, műveltség kevésbé fontos. Ami számít egyrészt a pénz, másik hogy az adott közegben ki a "legmenőbb". Az sem baj, ha bűnözésből származik a bevétel.

-Attól függően, hogy mennyire hagyományos vagy modern valaki, de babonákban is hihetnek.

2023. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
#16 Nem éheznek azok, általában, 99%- ban hamis török, vagy kínai árúk, könnyen lekoptatható "márkajelzéssel".
2023. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!