Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akinek volt olyan felmenője...

Akinek volt olyan felmenője aki harcolt a második világháborúban...?

Figyelt kérdés
Nagyapátok vagy dédnagyapátok mesélt nektek történeteket a második világégésről, hogy élték meg a kora poklát?

jan. 8. 07:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%
Nagybátyám apuja szolgált, párszor mesélt is.
jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Papám orosz hadifogságba is esett. Arról sose mesélt, mindig nézett maga elé mikor rákérdeztünk. De azt mesélte, hogy a fronton éjszakánként csencseltek az ellenséges katonákkal cigit, pálinkát, vodkát, krumplit, stb-t. Pl egy doboz cigiért egy vodka, vagy fordítva. De a hadifogságról sosem mesélt, betegen jött onnan haza.
jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Dédnagypapám a táborban volt :(
jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Dédapám harcolt, egy gránát az árok közelében robbant, ahol ő is volt. A társai szinte mind meghaltak, dédapám "csak" megvakult.
jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Nem, de most olvastam nagyapám emlékiratait, abban írt erről az időszakról, amit ekkor a katonaságnál töltött.
jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Nagyapám szovjet hadifogságban is volt. Sok esetben kevésen múlt az élete. Nagyon rossz emlékei voltak, traumatizálódott.
jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudtak mesélni. Aki volt, az meghalt.

De vannak többen is, akiket elvittek a nácik is, aztán a kommunisták is kényszermunkára. Utólag próbálták már könnyedén elmesélni, de biztos ijesztő volt akkor. Nekem úgy tűnik, hogy sokkal talpraesettebbek és sokkal erősebbek voltak, mint a mai átlag. Én nem biztos, hogy kibírtam volna. Pedig velük még nem is történtek olyan nagyon durva dolgok.

jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
Nagyapám öccse végig naplót írt a hadifogságban, később Keresztanyám legépelte, így el tudtam olvasni. Nagymamámnak csak egy bátyja jött haza a frontról, meg volt süketülve, mert felrobbant mellette valami, róla Nagymamám is sokat mesélt, meg hogy ők, akik itthon maradtak, hogy élték meg az egészet.
jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%

Nagypapám volt fogságban is. Nekünk csak viccesen mesélt róla (vagy inkább nagymamám), mert nagypapám ezzel dolgozta fel. Visszagondolva azért sok sztori eléggé szomorú volt de fiatalon ez nem tűnt fel.

De nem volt hajlandó a rossz dolgokról beszélni.

jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%
Egyik nagybátyám, huszonévesen ottveszett, semmi hír nem jött róla.
jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!