Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A dédnagynéni fiával milyen...

A dédnagynéni fiával milyen rokoni kapcsolat van?

Figyelt kérdés

Két fiúnak a rokoni kapcsolatát szerentém valahogy megnevezni.


Az "A" fiúnak az üknagymamája és a "B" fiúnak a nagymamája azonos.

Szóval az "A" fiúnak a "B" fiú anyukája a dédnagynagynénije.

Idáig már eljutottam a kutatásomba, csak azt nem találom, hogy akkor a dédnagynéni fia, azaz a "B" fiú, "A"-val milyen rokoni kapcsolata van?


Összefoglalva a kérdés:

Hogy hívják a rokoni kapcsolatot; "A"-nak kije "B", és "B"-nek kije "A"?



#ükszülő #Dédnagynéni fia
febr. 17. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Távoli. Nagyon távoli.
febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltétlenül a precíz megnevezésre van szükséged, akkor neked is pontosabbnak kellene lenni, mert én pl. nem értem, mi az hogy üknagymama.


Ha úgy érted, hogy "A" fiú ükanyja azonos a "B" fiú nagyanyjával, akkor:

Az "A" fiúnak a "B" fiú anyja a déd-nagynénije.

A "B" fiú a nagy-nagybácsija "A"-nak.

Az "A" fiú pedig a nagy-unokaöccse "B"-nek.


Itt vannak példák:

[link]

[link]

febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem minden rokoni kapcsolatnak van saját elnevezése. Ezért létezik a “rokon” kifejezés.
febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Igen, így értettem, köszönöm a válaszod!

Angolul találtam még rá megfelelőt, first cousin once removed, de ezt meg magyarra nem tudtam átfordítani értelmessé, szóval köszönöm!

febr. 17. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarják sokan az összes létező rokoni kapcsolatot elnevezni valahogy?

"Ki nekem a nagymamám unokatstvérének a sógornőjének, a keresztanyjának az unokahúgának a párja?"

febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Nem szeretnék minden létező rokoni kapcsolatot megnevezni, mert nem érdekel egyébként. De amúgy is ezért van az internet, hogy informálódjunk, nem? Akkor meg miért ne?

Én azért szerettem volna ezt megtudni, mert a két említett személy fontos számomra és nem szeretnék "csak" rokonként gondolni a kapcsolatukra, hanem meg szeretném nevezni azt, akármilyen távoli is legyen.

febr. 17. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha el akarod mondani, akkor magyarul csak közvetetten tudod kifejezni. A generációkat egymásmellé téve és a távolságot is kifejezve az jön ki, hogy A nagymamája/nagypapája B nek az unokatestvére.
febr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!