Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A csaladfát meddig lehet...

A csaladfát meddig lehet visszakutatni!?

Figyelt kérdés
Ókor,középkor,újkor!?

márc. 7. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
prekambrium
márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Kb az 1700-as évekig, elötte ugyanis nem volt anyakönyvezés, azaz sehol nincs meg, ki kivel házasodott, vagy ki a gyereke.

Egye nemesi családoknál elöfordul, hogy van valamiféle eset megemlítve, de ez a ritkaság.

márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Nagy eséllyel az 1800-as évekig. Ha uralkodók, fontos nemesek voltak a felmenők, akkor néhány generációval tovább is.
márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja hát az kevés
márc. 7. 14:15
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Hát, pedig már azt is nagy kihívás kikutatni. 🙃
márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetően addig, amíg megmaradtak az anyakönyvek. Mivel ez a hely mindig nagy átjáróház volt, a rombolások, iratmegsemmisítés és megsemmisülés gyakori és megszakad a fonal. Ráadásul tudományos kutatások szerint a gyerekek kb. 20%-ának a biológiai apja nem az apaként megnevezett személy.
márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Kevés?! Azt te csak hiszed! Több mint 15 éve kutatok és qrva messze vagyok még a végétől, pedig volt amikor heti 2 napot nyitástól zárásig a levéltárban töltöttem, a többi napon meg hajnalig nyomtam az online kutatási lehetőségeket.

Fogalmad sincs az egészről, gondolom.

márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Sztem is az 1800-as évek a reális.

Ha valakinek valami nagyon nemesi családja van, akkor esetleg 1-2 ágaz vissza lehet vinni még pár száz évig, de már a középkor is necces, az ókor pedig gyakorlatilag lehetetlen. Eleve olyan szerteágazó lenne a családfa mondjuk 1000 évvel ezelőttre visszakövetve, h értelmezhetetlen lenne a dolog. Gyakorlatilag mindenki mindenkinek rokona valamilyen formában.

márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Az sem mindegy, hogy az anyakönyvezett családfa érdekel-e, vagy az, hogy a DNS-ed alapján honnan, kitől származol.
márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5%
Eszterházy-család Noé-ig van vissza vezetve.
márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!