Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire ritka, hogy valaki...

Mennyire ritka, hogy valaki ismerje mind a négy nagyszülőjét, vagy legalább 1 dédszülejét?

Figyelt kérdés
Én ismertem mind a 4 nagyszülőmet, és két dédszülőmet, ez ritkaságnak számít?
márc. 12. 14:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Annak
márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem ritkaság, a négy nagyszülő semmiképpen. Sokaknak a dédi is megvan, csak nem emlékeznek rá, mert kiskorukban elment. Az én fiam is ismerte a dédijét, de csak egyszer tudtak találkozni.
márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ritka. Én 3 nagyszülőmet ismertem és 2 dédszülőmet. (Amúgy a 3., akit ismerhettem volna, huszonéves koromban halt meg, de nem tartottuk a kapcsolatot.) viszont 28 éves koromra már egy nagyszülőm se élt.
márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Még 3 nagyszülőm él szerencsére, most vagyok 23.
márc. 12. 15:05
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Én a 4 nagyszülőt ismertem, dédit nem. Mikor megszülettem ő már réges régen nem élt. Most 30 vagyok, már csak 1 nagyszülőm él a négyből.

Viszont az unokahugom és az unokaöcséim mind ismerik a dédijüket is. :)

márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Még én is sőt üknagyapám még látott,engem a bölcsőben jó én is 68-ban születtem még akkor nem volt szennyezett világ és nem adattak be maguknak az emberek 3-év alatt 4-oltást.
márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk az ükszülőt ismerni, vagy akár hogy valaki láthatja az ükunokáját, az azért tényleg ritka lehet.
márc. 12. 15:16
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne ritka? Még ha 30 évesen vállal is valaki gyereket, a szülei meg jó eséllyel neki sem nyugdíjasok, csak 60 körül vannak vagy alatta.
márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

Ket nagyszulomet ismertem, anyai nagymamam ma is el, o 80 eves. Az apai nagymamam tinikoromban hunyt el. Az apai nagymamam anyja (dedmamam) o is tinikoromban hunyt el, ra is emlekszem.

A ferjem egy evtizeddel idosebb nalam, neki mindket nagyanyjat ismertem, az egyik a kapcsolatunk elejen tavozott, a masik par napja majdnem 93 evesen. A dedunokai (ferjem es sogorom gyerekei) nem nagyon fognak emlekezni ra, ugyanis mind a negy gyerek kicsi.

márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen a nagyszüleim nekem születésemkor, 53, 52, 51, 54 évesek, a dédik 77 és 81 évesek voltak.
márc. 12. 15:20
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!