Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a Frittman családnév...

Mi a Frittman családnév eredete? Mi úgy tudjuk, hogy sváb eredetű, viszont a napokban azt mondták, hogy a név zsidó eredetű. Jó lenne tistában lenni vele. :-)

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettö igaz, vannak zsidó származásúak is,akiket igy hivnak, de sok olyan németnek is ez a neve, akik garantáltan NEM zsidók.


De miért ennyire fontos?

2010. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abba kellene már hagyni ezt az állandó zsidó-nem zsidózást! Lassan már a Kovás meg a Puskás is zsidó név lesz.

Teljesen mindegy,hogy milyen eredetű egy név.

A zsidóknak pedig német neve van,hacsak nem változtatták meg. De a svábok neve is német.

2010. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdezed meg tőlük, hogy mi alapján zsidó eredetű... tudják az etimológiáját a névnek?! Ami konkrétan az, az a Kohn, Levi és Singer (előbbi kettő zsidó papi név, utóbbi a zsinagógákban ilyen előéneklő) + a gúnynevek, amiket 1787-től kaptak egyesek, meg ugye ami valamilyen héber/jiddis szó után lett germánosítva, ami hasonlít az eredeti szóra, de mégis német. A többi mind mind echte germán eredetű, amit viselnek németek és zsidók is, a Müllertől kezdve egészen a Weiss-ig és tovább. Frittmann névvel egyébként itthon dunai svábok vannak, elképzelhető, hogy nálatok lemaradt a végéről egy "n" betű az anyakönyvezésnél (bár ugye a svábok szervezett betelepítéssel kerültek ide, amikről feljegyzések is készültek, de minden lehetséges).


(amúgy Kovács és Puskás névvel is léteznek izraeliták, csak hogy tárgyilagosak legyünk: [link] - ettől természetesen nem lesz zsidó név)

2010. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem annyira fontos. Nem írtam a kérdésemben, hogy sürgős választ kérek, mindössze csak kíváncsi voltam. És személy szerint nem is érdekel, hogy ki milyen, mert azok vagyunk, aminek gondoljuk magunkat. Én Magyarországon születtem, máig is itt élek, tehát bárhonnan a név, magyar vagyok.:-) Amúgy ez a férjem családneve, az én nevem Petrekanics. Mondjuk erről meg annyit tudok, hogy valami rác név.

De nagyon köszönöm a válaszaitokat! :-)

2010. nov. 11. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!