Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szinte minden nő utálja az...

Szinte minden nő utálja az anyósát és persze mindig igazuk is van. De akkor mégis kiből lesznek az anyósok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 19:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
70%

Nem feltétlenül esnek túlzásba a feleségek, csak sokszor az anyósok túl sok mindent megengednek maguknak mert nehezen fogadják el hogy már nem gyerekek a fiaik + feleségeik.

Ezzel nem azt mondom hogy gonoszak vagy ilyesmi, hanem egszerűen sok nő nagyon nehezen kezel egy olyan életani változást mint hogy a fia megházasodik, és "új háziasszony születik".

Nézzük az én példámat. Amíg csak a férjem kis barátnője voltam, 18-19 évesen még imádtam hogy sokat dumálunk, náluk amikor ott aludtam -ő nagyon nyüzsgős fajta- kikészítette a papucsunkat, kávét csinált, minden.

Amióta már házasok vagyunk férjemmel, és jönnek hozzánk anyósék, nálunk is természetesnek veszi hogy bemegy a konyhámba rendezkedni, ilyesmik. Mert nem "állt át" hogy már nem fiatal kiscsaj vagyok, hanem háziasszony, aki a saját lakásában szeret maga helytállni, a gyerek nevelésében szert maga szabályokat alkotni. Mert sajna nálunk ez a másik gond, hogy a babámat szó nélkül kiszedi a kezemből és viszi pl. pelenkázni.


Tehát nehezen viseli hogy én is felnőttem és már ha nálunk vannak akkor ott án vagyok otthon és ő vendég. De nem állítom hogy ez egyedi eset, gondolom a legtöbb ilyen nyüzsgős típusú anyukának nehezére esik ha már nem ő a fia számára az első számú asszony a háznál.

2010. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
mert pár anya rá akar telepedni az ifjú párra, és sokszor a férfiak is annak ellenére, hogy már házasok, nem szabnak az anyjuknak határt. persze sok a hisztis feleség is. de amikor az anyós meg akarja mondani, hogy mi legyen a gyerek neve, akkor az már elgondolkoztató. vagy hogy mit főzhetek a férjemnek és mit nem. mi nem veszekszünk, jól meg vagyunk, de csak azért (úgy gondolom), mert távol lakunk, és elég toleráns vagyok. aztán meg, úgysem úgy csinálom, és a távolból nem történik semmi. de akik együtt vagy közel laknak... hááát...
2010. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Ja és akkor ez hogy megy? Anyós legyen jó de amikor a feleség lesz anyós azt el kell fogadni és megérteni hogy min megy keresztül? Az emberek társas lények, meg kéne tanulni elfogadni egymást nem csak elvárni. Nem hinném hogy minden anyós baltával kergetőzik.
2010. nov. 18. 19:46
 14/35 A kérdező kommentje:
min megy keresztül=felnő az gyerek, tehát az unoka, és elszakad tőle
2010. nov. 18. 19:49
 15/35 anonim ***** válasza:
47%

Már ne is haragudj de mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Va egy menyed aki felbosszantott és most idejöttél kiadni magadból? Mert nagyon nagy elánnal mondod a magadét...Kérdeztél valamit amire teljesen normális válaszok érkeztek, sőt, akik írtak az anyósok negatív oldaláról azok is teljesen normális hangnemben írtak, neked meg a visszakérdezéseidből csak úgy süt a menyek iránti gyűlölet.


Miért írtad ki ezt a kérdést, mi motivált, hogy ennyire felhúztad maga már a kérdés magyarázatában?

2010. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Jézusom neked mi bajod van? oO Kemény két mondatot irtam de te ebből levonod hogy őrjöngök? Szerintem ugyanolyan normális véleményt irtam mint amit a válaszolók. És ja, anyós vagyok... Nem tudom hogy csináltam egyetemistaként de hát ma már fejlett a világ... xD
2010. nov. 18. 20:30
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Én egyébként elfogadom az anyósomat ha tudja hol a helye. Ezt nem negatívan kell értelmezni, úgy értem hogy mindenkinek megvan a maga helye egy családban, én elfogadom hogy az ő lakásukban ő a ház asszonya, udvarias vagyok vele, meg minden, de elvárom cserébe azt hogy ha nálunk vannak elfogadja hogy ott meg én vagyok otthon.

Nem vagyok egy háklis menyecske, de nem szeretem ha kérdésem nélkül ontja a háztartási és gyereknevelési tanácsokat.

Pl. amikor ő főzött, én mindig udvariasan ettem, megdícsértem, akkor is ha nem volt igazán az én ízlésem mert én fűszeresebben főzök. De ha én főztem valamit akkor ő szó nélkül elővette a hűtőből amikor nem voltam ott és felhigította/utánasózta, stb. Mert szerinte úgy finomabb, ezt akkor közölte amikor hazaértem.


Erre értettem egy korábbi hozzászólásomban azt, hogy nehéz neki elfogadni hogy feleség és anya lettem, és nem a fia kis barátnője.

2010. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Bocs, 3 mondatot is irtam :D Szerintem inkább te vagy az aki felháborodsz a semmin. Ha nem tetszik a véleményem akkor az rögtön veszekedésnek van nyilvánitva vagy hogy gondolod?
2010. nov. 18. 20:32
 19/35 anonim ***** válasza:
45%

Honnan kellett volna tudni hogy egyetemista vagy?

És kérlek ne csinálj úgy mintha nem lenne bajod a feleségekkel, hiszen épp ez a kérdésed lényege, hogy (írásod alapján) a feleségek szerinted túlzásba esnek.

2010. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Szóval ha a te gyereked akit kikap a kezedből felnő, te nem leszel olyan mint az anyós? És a többi nő sem lesz olyan állitása szerint akkor honnan vannak az anyósok akiket nem szeretnek?
2010. nov. 18. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!