Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehet egy ilyen apát...

Hogy lehet egy ilyen apát elviselni?

Figyelt kérdés
Alkoholista. Elveszítette az állását, de kapott végkielégítést, azóta abból él (+ a spórolt pénzünkből). A rezsihez, kosztpénzhez egyáltalán nem járul hozzá semmivel, ebből a szempontból anyukám tartja el őt is, rajta élősködik. Miközben ugye egész nap semmit nem csinál, csak itthon van és fogyasztja az áramot, vizet...Ő csak magára költ (szó szerint, még karácsonyi ajándékot sem kaptunk tőle), a saját szórakozására, hihetetlenül önző...eladta a tudtunk nélkül a közös családi autót, hogy külföldre tudjon nyaralni menni majd januárban, természetesen egyedül...nem tudja elfogadni, ha a szórakozásaira egyszerűen nincs pénz, mindent és mindenkit kizsigerel, anyagilag és lelkileg is tönkretesz. Nem törődik senkivel. Miközben anyukám napi 10 órákat dolgozik, hogy őt is el tudja tartani, az egészsége, idegei tropák.
2010. dec. 25. 21:58
1 2 3
 1/23 Tyler913 ***** válasza:
100%
Hát...ne viseljétek el.Nincsen tágabb család, akitől segítséget lehetne kérni? Nagyszülők, testvérek, barátok, stb., akik tudnának hatni rá? Mert az ilyen helyzetet nem elviselni kell,hanem változtatni rajta.
2010. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehet elviselni, ha nekem ilyen apám lenne egy mérges pillanatomban agyonvertem volna.
2010. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Fiú, lány?
2010. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
B*szátok ki az utcára...
2010. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1. A szülei (nagyszüleim) sajnos már nem élnek...egyébként a családból nem tud rá hatni senki, mert annyir egoista és nárcisztikus, hogy senkivel sem törődik, senkit nem vesz figyelembe, ha pedig valamit szóvá teszünk egyből támad, vádol, hibáztat.

2. Néha közel állok hozzá...

3. 17L

2010. dec. 25. 22:06
 6/23 A kérdező kommentje:
4. Sajnos nem tehetjük meg, már utána jártunk, mert bár nem ő a tulajdonos, de a haszonélvező igen...:-/
2010. dec. 25. 22:07
 7/23 anonim ***** válasza:
Kié a ház? Ha ő nem tartozik a tulajdonosok közé, a nyaralás alatt zárat cseréltethettek, kirakhatjátok a cuccait az ajtó elé, és hívnátok a rendőrséget, ha erőszakkal akarna bejutni.
2010. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanez nálunk is a helyzet. Hát szörnyű az biztos. Régen kiskoromban azt hittem, hogy majd én helyre teszem ha nagyobb leszek. Most meg rájöttem, hogy én aztán az égvilágon nem tudok mit tenni, mert ha felhozom az alkohol témát csak még agresszívabb lesz, és kikéri magának, hogy ő alkoholista lenne. Megváltozni szerintem sosem fog, és az ilyen embereket nem is lehet.

Megszoksz vagy megszöksz alapon inkább tanulok, hogy majd legyen normális munkahelyem egyszer, és el tudjak költözni.

18/L

2010. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Két testvérem van megjelölve tulajdonosként. De az ügyvéd azt mondta, hogy haszonélvezőt nem lehet kitenni, vagy eladni a feje fölűl.:-(
2010. dec. 25. 22:12
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Anyukád miért nem válik el tőle?

Mire vártok, csodára? Miért nem kéritek egy ügyvéd segítségét? Ő többet tudna mondani, hogy mit lehet tenni. Már, ha anyukád egyáltalán szeretne megszabadulni tőle. Mert úgy látszik, ő ragaszkodik hozzá, hiszen nem azért dolgozik 10 órát, hogy rendbe tegye az életét, hanem azért, hogy eltartsa az apádat.

2010. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!