Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy bipoláris apát?

Figyelt kérdés
Pszichiátert ne írjatok, mert már volt bent 3-szor, a gyógyszereit nem szedi, így nem változik semmi!
2010. nov. 16. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Mit jelent azt, hogy bipoláris?
2010. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Réti bubuzér ***** válasza:
20%

Csoki-vanília ;)

Vagy lehet, hogy mágnes. Vagy bolygó :)

2010. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Ez ugye csak egy költői kérdés?

Az orvosa nem adott tanácsot?

2010. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Réti bubuzér ***** válasza:
86%
Jajj, jut eszembe, ez az MD? Mert akkor csak úgy tud meggyógyulni, ha először belátja, hogy beteg. (Nagy)családi tanács, komoly beszélgetés, ilyenek... A gyógyszer meg csak a gyógyszergyártók zsebének tömésére jó...
2010. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon viccesek vagytok, én nem röhögök annyira, amikor késsel fenyeget bennünket, vagy éjszaka nem tudunk aludni tőle, mert porszívózik, vagy éppen leéget a szomszédok előtt, mert állandóan részeg!

A pszichiátere kb. lebaszott minket, hogy nem támogatjuk...de hogyan támogathatnánk, mikor elintéztük neki az időpontot nála (mármint a pszichiáternél), el is indult itthonról, de eltöltötte azt a pár órát ki tudja hol, és hazajött, mintha a pszichiáternél lett volna. Ezt jó néhányszor eljátszotta, mire rájöttünk, hogy nem jár el.

2010. nov. 16. 13:48
 6/17 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdeztem, hogy mit jelent...és még mindig nem árultad el
2010. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem látja be, hogy beteg, épp ezért nem lehet vele beszélni, mert vagy tagad, vagy vádol..
2010. nov. 16. 13:49
 8/17 A kérdező kommentje:
Bipoláris zavar, mániás depresszió, ahogy írtad! Bocsi..
2010. nov. 16. 13:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel magad írtad, hogy nincs betegségtudata, minek menjen orvoshoz? Na erre mondta a doki, hogy nem támogatjátok. Ha nincs betegség tudata, akkor el kell kísérni a pszichiáterhez. Aki nem érzi, hogy szüksége van rá, nem fog elmenni. Szóval itt kezdődik törődés. Ha legközelebb késsel fenyegtőzik, elvitethetitek kényszer kezelésre. Ám ha utána magára hagyjátok, nem kíséri el senki a pszichiáterhez, aki meg tudná győzni (talán) hogy szedje a gyógyszereit, ugyanúgy vissza fog esni. Bár idegesítő tud lenni amit csinál és néha félelmetes, de szüksége van rátok. Az én anyukám ugyanebben a betegségben szenvedett és nála öngyilkosság lett a vége.
2010. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, pedig lényeges, hogy rengeteget beszélgettem anyukámmal. Így jobban megértettem, így könnyebb volt elviselni . Viszont még ez is kevés volt ahhoz, hogy időben orvoshoz kerüljön.
2010. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!