Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van olyan honlap vagy program...

Van olyan honlap vagy program amivel kutathatnék a családfámat vagy az őseimet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Google a haverod vagy ha még nem akkor itt az ideje hogy összebarátkozzatok. Egyébként meg dokomentumok (anyakönyv, házassági, halálozási, stb) nélkül nem tudsz mit kezdeni. Levéltárakba kutakodhatsz és interneten hozzáférhető anyagokhoz. A nagyobb történelmi események pl.: világháború jó forrás mivel a kitüntetések, halottak, eltüntek között lehet kerresgélni. De vallási közösségeknél is szét lehet nézni ha vallásosak voltk az őseid. Aztán még vannak a népszámlálási adatok, régi ún. cseléd vagy paraszt nyilvántartó dokumentum (a hivatalos nevéről gőzőm sincs) de ezek inkább 1800-as évek. Ha addigra sikerül visszavezetned akkor grat. Én eddig a családfámnál megakadtam az 1700-as éveknél. :S
2011. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 spyke93 ***** válasza:
Hát én azt tudom javasolni fogsz 1 családfa készitő programot és a rokonaidtól kérdezőskődsz
2011. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

www.myheritage.com


de itt nem találsz meg senkidet, viszont te felépítheted ameddig csak tudod, és ha megint találsz valakit akkor bármikor hozzáadhatod.Ha sok megegyezés van, akkor talán rátalálsz egy másik olyan lapra,egy másik személytől, aki a rokonod lehet.ilyenkor a kép felet megjelenik egy zöld karika, és kiadja azt is, ki csinálta azt az oldalt, így fel tudod venni vele a kapcsolatot és együtt szerkeszthetitek tovább oldalaitokat!

2011. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
My Heritage Notification, de van egy csomó, csak az a gáz hogy 1886-nál messzebb nem jutsz még hivatásos családfakutatókkal sem. 1886-tól kötelező az anyakönyvezés, azelőtt az egyházi hivataloknál,levéltárakban lehet elfáradni... De azért próbálkozz
2011. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Délután írok egy hoszabb választ, ha lesz időm!
2011. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az előző válaszadó vagyok.

Családfakutatáshoz hasznos honlapok:

[link]

[link]

Ennél a kettőnél vannak különféle adatbázisok, amik közt keresgélhetsz, de sajnos ezek fizetősek, viszont építhetsz te is családfát rajtuk, és az általad beírt személyekre keres más adatbázisokból, mások családfáiról találatokat. Hasznos!

[link]


Ha esetleg írsz nekem egy e-mail-t, akkor el tudnék neked küldeni egy programot, amiven nagyszerűen építhetsz családfát, de a kutatásban ez nincs segítségedre, csak áttekinthető lesz.


Itt meg van csinálva jónéhány ember családfája, ha van türelmed böngészheted ezeket, kereshetsz egyező személyeket, stb.


A kutatásról... Az előttem válaszolónak nincs feltétlenül igaza. Attól, hogy onnantól kötelező az anyakönyvvezetés, még előtte is létezett. A nemesi világról meg ne is beszéljünk... Először is minden információt, amit lehet gyűjts össze a rokonságból, nagymama, nagybátty, stb, valamennyit biztos segíthetnek. Lesz egy vezetéknév, amit neked kifejezetten keresned kell, hogy visszafelé tudj haladni az időben. Meg kell tudnod, hogy a legrégebbi felmenőd ezzel a névvel hol született és, hogy milyen vallású volt (régebben nem volt olyan, h nem volt vallásos). Ezután el kell menni a megyei levéltárba (illetve Budapesten nem tudom hogy működik), és mondod, h mit keresel, milyen település anyakönyveit szeretnéd átnézni. Jó, ha tudod, hogy körülbelül mikor született az illető, hogy ne 200 év adatait nézd át, hanem mondjuk csak 50-et. Odahozzák neked és kezdődhet az utazás a múltba.

Ha az egyházi anyakönyvek nincsenek meg nekik, akkor bizony a vallás és település alapján ki kell találnod, hogy vajon melyik templomban keresztelhették, és az ottani anyakönyveket átnézni kérsz engedélyt.

Ha megtaláltad, akkor az anyakönyvben szerepel az ő apja és anyja, és kezdődhet előről a munka...

Felületesen, nagy vonalakban ennyi. Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert és kitartást kívánok! Nem egy izgalmas dolog, de a sikerélmény óriási tud lenni!

2011. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!