Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért néznek semmibe, a szüleim?

Miért néznek semmibe, a szüleim?

Figyelt kérdés
Közeleg az érettségi, és folyton idegesítenek, hogy nem tanulok, meg hogy nem vesznek fel sehova így. Meg van 1 gyerek /szüleim ismerősének gyereke/ mindig vele példálóznak h úgy járok mint ő /de az a gyerek kissé gyerekes 18 évesen 14 éves szinten van/. Ez nagyon rosszul esik néha már én is beképzelem hnem fog sikerülni az érettségi. :'( 17/f
2011. jan. 4. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne így fogd fel, inkább úgy, hogy csakazértis megmutatod nekik hogy milyen okos vagy.
2011. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De így is érzékeny típus vagyok és ezek a leoltások igen csak el tudnak keseríteni =(
2011. jan. 4. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizonyisd be a Szuleidnek az ellenkezojet!

Tehat mutasd meg azt, hogy igenis Te tanulsz, s nem fogsz ugy jarni, mint az ismeros. A jo jegyek mar Erted szolnak pl.

Nem vitatkozni, bizonyitani!

2011. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szülők ilyenek.. nem azért mondják ezeket hogy direkt idegesítsenek, hanem mert tényleg aggódnak hogy nem vesznek fel egy jó egyetemre, nem akarják hogy később majd minimálbéren tengődj, és minden forintért szenvednek kelljen.. És gondolom ezt te sem akarod. Tudod, elsősorban magadnak tanulsz, de a szüleid is büszkék lesznek rád, ha sikereket érsz el. És ha látják hogy rendesen tanulsz, előbb-utóbb abbahagyják ezt a piszkálódást.

Szóval ne keseredj el emiatt, ők tényleg nem bántani akarnak, de itt most a jövőd a tét.

2011. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztosan csak motiválni próbálnak.
2011. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a szülők, állandóan aggódnak és az agyára mennek az embernek. Szerintem mást nem tudsz tenni, mint hogy mindig megnyugtatod őket ("Ne aggódjatok, tanulok eleget, a jegyeim is jók"). Ha kell, százszor. Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor rendszeresen (pl. hetente egy-egy tárgyból) megkérném őket, hogy kérdezzenek ki. Így talán megnyugodnának.
2011. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

fordított pszihológia.

Rajtam is alkalmazták. Három szakmám van.

2011. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!