Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Munkahelyen miért, és otthon...

Munkahelyen miért, és otthon mért nem?

Figyelt kérdés
Mért van az, hogy ha pl egy takarítónő munkahelyén rendesen elvégzi, othol viszont szalad a ház, mért van az, ha egy kőműves vagy festő a munkájában jó, de othol nem törődik a sajátjával ilyen téren? Ez valami tudatalatti dolog? Pedig szerintem othol is meg kelene mutatni nem?
2011. jan. 31. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Vidéki vagy, vagy nem tudsz írni?

Amúgy ez ember függő, lehet nincs rá ideje, vagy már unja h. egész nap ugyan azt csinálja.Pl. apukám szobafestő,de ha van ideje és pénze akkor a ház körül megcsinál mindent+a házat is karban tartja és újítgatja ha van mit újítgatni...Az biztos ha pl én szakács lennék, akkor otthon nem biztos h. lenne kedvem még főzőcskézni.

2011. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az utóbbi. :P de amúgy nem érdekel, nem helyesíró tanfolyamon vagyunk. Most akkor is oda kéne figyelni otthol is, gondoltam, hogy ezek lesznek az érvek, de szerintem ez akkor sem elfogadható.
2011. jan. 31. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Első válaszoló! Én vidéki vagyok, és tudok helyesen írni! Kérlek ne általánosíts...
2011. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésben még normálisan tudtál írni, de utána már nem?

Érdekes...

2011. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj, kedves kérdező, de onnan látszik a vidéki mentalitásod, hogy vidéken - jómagam is ott nőttem fel, úgyhogy van belelelátásom a dolgokba - túl sokat foglalkoznak az emberek egymással, és úgy általánosságban - elnézést az általánosításért, de ez a valóság - a vidéki ember a munkahelyen is többet foglakozik a másikkal.Szerintem sok városinak az ilyesmi fel se tűnik, mert saját környezetét se ismeri eléggé, annyira elzárkóznak az emberek egymástól, de ez így is van rendjén.

De kérdésedre válaszolva: emberek vagyunk, véges a teherbíró képességünk, a munkahelyen éljük le az életünk háromnegyedét, és igenis gyakori az ilyesmi, amit emlegetsz, de nem azért, mert igénytelen vki, hanem azért, mert egyszerűen humora nincs az emebrnek megcsinálnia...Nem vagyunk állatok.

2011. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Bocs a hibákért.
2011. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Így van ,a helyesírás egy nagyon lényeges dolog ,sok mindent elárul egy emberről.

Az meg külön tetszik,hogy amikor közölve van a kérdezővel,hogy drága ,az írásod csapnivaló,na akkor az esetek 99% -ában az a válasz hogy : Tudnék helyesen írni ba... + ,csak nem lehet megérteni,hogy siettem ?

2011. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

mióta helyesírási hiba az "otthol"? Emberek, ez nem helyesírási hiba, hanem tájszó! És aki nyelvjárásban beszél az már tanulatlan bunkó volna? Már ne haragudjatok, de ez a szemellenzős, előítéletekkel terhelt és kirekesztő hozzáállás a ostobaság, nem az, ha valaki azt írja, hogy "otthol". És igen, létezik, hogy a sztenderd és nem sztenderd (otthon és otthol) egyszerre és egyenértékűen és váltakozva van jelen a vidéki emberek nyelvhasználatában, tehát hülyeség a kérdező szemére hányni, hogy a kérdésben még tudott "helyesen" írni, akkor később miért nem. A magatokfajta hurrogók miatt éri hátrányos megkülönböztetés a vidékieket, és fog sok tájszavunk teljesen kikopni a nyelvből.


Hogy a kérdéshez is szóljak: az emberek otthona nem azért van, hogy ott is "memgmutassák" a mesterségük, nem kirakatnak szánják, hanem hogy kifújják a gőzt.

2011. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Szabónak jó ruhája, cipésznek jó cipője,...soha nincs." Régi közmondás.
2011. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek nagyon köszi, a bevédést, :O) válaszadóknak is még egyszer.
2011. febr. 2. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!