Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavarja sok embert a...

Miért zavarja sok embert a csend (ha pl. nem mindíg szól valami otthon/munkahelyen, stb. )? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Bocsánat, tudom hogy nem ide tartozik, de itt van a legtöbb (értelmes) válaszoló.
2011. aug. 13. 20:37
1 2
 1/12 Darcy01 ***** válasza:
100%

Nálam ez változó. Van, amikor szeretem, ha szól a háttérben valami, de van amikor kifejezetten vágyom a csendre.

A legtöbb embert talán azért zavarja a csend, mert nem szeretnének a saját gondolataikkal 'egyedül' maradni.

2011. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Régebben én is szerettem, ha szólt a zene, amikor még suliba jártam és amikor nyüzsis helyen dolgoztam. Mikor hazamentem, mindig benyomtam valamit, mert nem bírtam a csendet. Már egy pár éve fél állásban dolgozom, ahol nincs nagy hangzavar és jóformán magamban dolgozgatok. Ilyenkor ha hazajövök, akkor már nem izgat, h szóljon vmi. Nagyon ritkán hallgatok zenét mondjuk takarításhoz v futáshoz. Tv-t is csak akkor kapcsolok, ha a párom éjszakás, mert nem szeretek a csendben egyedül ülni a nagy házban.
2011. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ava87 ***** válasza:

A miértjét nem tudom.

Én úgy vagyok vele, hogy szeretem, ha szól valami, de azért a csendet is szeretem (szeretném, ha lenne néha). Vannak dolgok, amiket csak csendben tudok csinálni, mert annyira kell rá összpontosítanom, pl. amikor tanulok és beadandókat kell írnom.

Viszont ha semmi komolyabbat nem csinálok éppen, akkor szeretek zenét hallgatni. De a nagyon hangos zene idegesítene, én azt nem értem, hogy tudnak egyesek úgy létezni, hogy dübörög a zene, már rezegnek az ablakok, és egész nap ez van. Szórakozóhelyen oké, de egész álló nap otthon?

2011. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nálam is csak takarítás, főzés közben szól a zene vagy a Tv. Amúgy ha valami fontosat kell csinálnom amire nagyon oda kell figyelnem, akkor kifejezetten idegesít a zaj/zene.
2011. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a háttérzenét. Nem látom értelmét, elvonja a figyelmem a gondolataimról. Pedig azok sokkal érdekesebbek :)

Néha arra gondolok, hogy azért nem bírják sokan a csendet, mert nincsenek olyan gondolataik, amivel kitöltenék. De ez csak feltételezés, nem tudok rá bizonyítékot :)

2011. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Talán mert megszokták az állandó zajt.A város, munkahely, stb. zaját és a csend furcsa nekik.Én városi vagyok és néha kifejezetten örülnék, ha néha olyan kellemes, igazi, teljes csend lenne, amilyen a tanyán volt, ahol egykor laktam.
2011. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mert olyankor nem érzi magát annyira egyedül az ember
2011. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindig bekapcsolom a tv-t, rádiót. A csend számomra nyomasztó és akaratlanul elkezdek mindenféle hülyeségen agyalni, attól meg rossz kedvem lesz :D
2011. aug. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hallaná a saját gondolatait és érzéseit és ez fájna neki.


Amúgy nagy baj, ha az embert még saját maga sem hallgatja meg.

2011. aug. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég zajos a munkahelyem, szóval én szeretem itthon ha csend és nyugalom van. (ezért is lakunk zöldövezetben a város szélén)
2011. aug. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!