Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek az Almási név...

Szerintetek az Almási név honnan származhat?

Figyelt kérdés
Mert elkezdik írni , h zsidó név...
2011. febr. 2. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csepelről. Gondolom ez is műnév, mint a Kádár, Aczél, Gerő. Valamelyik ősöd unhatta a rendes nevét, és magyarosította. De egyszerű lehetett, mert ennyi erővel Almási, Almássi, Almássy is lehettél volna. Milyen jól jött volna most, az elvtárs-urak korában.
2011. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem műnév, hiszen voltak ilyen adózók már 1715-ben is!


[link]

2011. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Vannak ilyen nevű települések, pld Homoródalmás, sőt az voltak Almásy grófok is (mint a nevezetes angol beteg is).
2011. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Azt hiszem, nem tévedek nagyot, ha az almával hozom kapcsolatba?
2011. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az Almási régi magyar nemesi családnév. Az Almásy, Almássy és Almásy család egy tőröl fakadnak, ezt onnan tudom, hogy egyik ősöm, Almássy Dénes írt könyvet a késői unokáknak okulására, de én már si-vel írom a nevem. Jellemzően a család grófi ága írta ssy-al a nevét. Az "angol betegként" ismert Almásy László valójában nem volt gróf. Saját magáról sem állította ezt:


[link]


Az Az Almási ág (si-vel) elszegényedett protestáns nemesi ág. Az 1700-as évekből a református levéltárakban még vannak dokumentumok Almásiakról. Ekkor még egy konkrét személy nevét háromféleképp is leírták, tehát hol így, hol amúgy említik.


Egyébként Rácalmás település és Törökszentmiklós is a család birtoka volt. Ísmert az Almási ménes és több Almásy kastély is van az országban. Erdélyben található Almasau vagyis Almás vára.

Néhány link:


[link]

[link]


Az Almásy címer:


[link]


Mint látszik Rácalmás 1329-ben már Almási birtok volt:


Az Almási régi magyar nemesi családnév. Az Almásy, Almássy és Almásy család egy tőröl fakadnak, ezt onnan tudom, hogy egyik ősöm, Almássy Dénes írt könyvet a késői unokáknak okulására, de én már si-vel írom a nevem. Jellemzően a család grófi ága írta ssy-al a nevét. Az "angol betegként" ismert Almásy László valójában nem volt gróf. Saját magáról sem állította ezt:


[link]


Az Az Almási ág (si-vel) elszegényedett protestáns nemesi ág. Az 1700-as évekből a református levéltárakban még vannak dokumentumok Almásiakról. Ekkor még egy konkrét személy nevét háromféleképp is leírták, tehát hol így, hol amúgy említik.


Egyébként Rácalmás település és Törökszentmiklós is a család birtoka volt. Ísmert az Almási ménes és több Almásy kastély is van az országban. Erdélyben található Almasau vagyis Almás vára.

Néhány link:


[link]

[link]


Az Almásy címer:


[link]


Mint látszik Rácalmás 1329-ben már Almási birtok volt:


[link]


Törökszentmiklós címerét is érdemes összevetni az Almásy címerrel:


[link]


Tény, hogy én magam 3 olyan emberről tudok, aki ma is él, és életében felvette az Almási nevet. Nyilvánvalóan korábban is voltak ilyenek, de ettől ne mondjunk már olyan badarságot, hogy az Almási zsidó név lenne.



Törökszentmiklós címerét is érdemes összevetni az Almásy címerrel:


[link]


Tény, hogy én magam 3 olyan emberről tudok, aki ma is él, és életében felvette az Almási nevet. Nyilvánvalóan korábban is voltak ilyenek, de ettől ne mondjunk már olyan badarságot, hogy az Almási zsidó név lenne.

2011. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Elnézést a szerkesztési hibákért, aki akarja, az így is kiolvashatja a választ, aki meg nem, annak meg írhatnék bármit.
2011. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oh köszi a sok infot. :) Ha jól olvastam névrokon, ugye?? :)
2011. aug. 6. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!