Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Nyári családnév mire utal?...

A Nyári családnév mire utal? Hogyan lehetne visszavezetni, hogy mi alapján "születhetett"?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 23:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Nyáry Pál (Pécs, 1905. máj. 19. – Bp., 1967. jan. 27.): ref. teológiai tanár. Teológiai tanulmányait a pápai ak.-n végezte, majd az amszterdami ref. egy.-en egészítette ki. 1936-tól Somogyaszalón, 1953-tól Kaposváron lelkipásztor. 1952-től a somogyi egyházmegye esperese, 1954-ben a dunántúli egyházkerület főjegyzője. 1962-től 1966-ig, nyugalomba vonulásáig a bp.-i teológiai ak. társadalomtudományi tanszékének tanára. – Irod. Ny. P. (Református Egyház, 1967. 3. sz.)
2009. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
ha már ilyen okos vagy akkor légy szíves a Lukács családnévrol is megtenni ugyanezt tekintettel a szlovákiai Gomor Síd-rol származókat, vagy a fulekieket felsorolni.koszonom szépen
2009. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
még azt elfelejtettem, hogy valóban nem csak cigány lehet a nyári , hanem velem is dolgoztak a fuleki nyári leszármazottak és mind nagyon rendes , tisztességes ember volt.bár gondolom a válaszadók is nem sértegeto szándékkal írták.
2009. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocsanat ha megbantottalak, mert szinte biztos vagyok abban, hogy a te vezetekneved is NYARI! Ugye sokat valaszolo okos valaszado! Ugye te is Nyari nevezetu vagy???:))))

Elso valaszt irtam. Kulonben regen mirol kaptak az emberek a csaladnevuket? Orulok, hogy megnevettetelek!:)))

2009. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

Nos természetesen nem vagyok „ilyen okos”. Mindössze arról van szó, hogy – bár természetesen én is gyakran játszom a világhálón – azért igyekszem a netet értelmes dolgokra is használni. Számtalan olyan oldal létezik, amely segít frissen tartani szürkeállományunkat.


A Nyáriakkal (Nyáryakkal) kapcsolatos dolgokat innen „vettem le”:


[link]


Ez a Magyar Életrajzi Lexikon digitalizált változata, ahol közel harminc „Lukács „ vezetéknevű személy is található.


Persze, ha nem sikerül választ találni egy adott kérdésre, szerintem a „LibInfo” a legszerencsésebb megoldás. Linkje:


[link]


Itt pedig:


[link] link.php


további hasznos linkek találhatók (családfakutatással kapcsolatosak is)


Végezetül – bár szerintem teljesen lényegtelen – , de csak hogy eloszlassam a félreértést, sem én nem vagyok „Nyári”, sem közeli ill. távolabbi rokonságomban nincs „Nyári”, sőt baráti körömben, ismerőseim között sincs ilyen nevű.


:-))))

2009. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
én pedig már azt hittem, valamilyen tudományos munkatárs vagy , de azért koszonom a Lukács vezetéknévvel kapcsolatos linkeket
2009. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%

:-DDD

Megtisztelsz!

:-DDD

De nem. Mindössze raktáros vagyok egy főleg műszaki jellegű dokumentációkat őrizgető irattárban.

:-DDD

A gondom csak az, hogy nem nagyon állnak közel hozzám a műszaki jellegű dolgok, de valamit azért csinálni kell.

2009. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Kosz a linkeket, majd en is utanajarok a sajat vezeteknevemnek.
2009. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A cigény eredetű származést teljes mértékkel kizárnám. Nyáregyházi ismerőseim vannak, majd kutatok én is.
2009. febr. 11. 18:22
 20/27 anonim ***** válasza:
63%
cigány vagy tesó!!!
2009. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!