Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Nyári családnév mire utal?...

A Nyári családnév mire utal? Hogyan lehetne visszavezetni, hogy mi alapján "születhetett"?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 23:38
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak kár volt venni a fáradságot, ilyen értelmes megállapítást tegyen közhírré. Úgy látszik jó dolgodban nem tudsz mit csinálni.
2009. márc. 8. 15:53
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
kulonben, mi lenne, ha cigány is lenne?az is ember, de ha nem az akkor is ember.de miért kellene valakire a neve alapján ráeroltetni vagy rányomni egy bélyeget, egy ontorvényu megállapítást? szerintem, ha cigány lenne akkor azt is válalná, de nem azért kérdezte, hanem mert egyszeruen kíváncsi volt rá.
2009. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi kommentet.
2009. márc. 9. 16:42
 24/27 anonim válasza:
Igaz ez már egy jó régi kérdés, de az én családnevem is Nyáry. Én úgy tudom, hogy Erdélyben van egy folyó aminek a neve Nyárad. És ebből nevezték úgy az ott lakókat, hogy Nyáradiak. És ez lett végül lerövidítve Nyárinak. Az y-os változat pedig csupán a régi helyesírás miatt van.
2011. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Utolsó, honnan van információd erről?
2012. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Az y-os változat nem csupán a régi helyesírás miatt van, hanem a báró és a gróf Nyáry családok írják így a nevüket ( [link]
2013. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Ha valakit még esetleg érdekel.Nagyapám nagyszülei úgy mesélték hogy a Nyáriak várvédō vitézek voltak. És nem feltétlenül cigány származásuak.
2019. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!