Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a barátnőmnek-apai ágon-a...

Ha a barátnőmnek-apai ágon-a dédmamája és az én-apai ágon- dédmamám unkatestvérek voltak, van rokoni kapcsolat a barátnőm és köztem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, de ez már nem gázos :D
2011. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon távoli,asszem negyedikunokatestvér.
2011. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ige, de jó távoli :)
2011. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
van rokoni kapcsolat, de genetikai és jogi problémák szemszögéből elhanyagolható.
2011. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szép szüleitek ugyanazok voltak, az ükszűleitek testvérek voltak, a dédszüleitek 1 unokatestvérek, a nagyszüleitek 2. unokatestvérek (ezt még szokták "tartani" nálunk, lakodalomba és egyéb helyekre hívni a másikat, stb.), szüleitek 3. unokatestvérek, ti 4. unokatestvérek vagytok.

Én ezt még bőven rokonságnak tekinteném, ha találnék ilyen rokont (még két dédszülőmet is ismertem). De házasság vagy gyerek szempontjából elvileg már nem számít (én azért erről megkérdeznék egy orvost is), hivatalosan amúgy első unokatestvérek is házasodhatnak. (Régen amúgy az első unokatestvérek házassága is gyakorta előfordult, paraszti és uralkodói rétegeben egyaránt, pl. Ferencz József + Erzsébet; Viktória királynő + Albert, ezeknek azonban meg is volt az "ára", fogyatékos és egyéb betegséggel született gyerekek; van ismerősöm is akinek a szülei első unokatestvérek, a gyerek fogyatékos).

Én ismerem több 3 unokatestvéremet.


[link]

2011. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi!♥
2011. febr. 9. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem tudom hány éves vagy, de az én szépszüleim kb. 1860-70 körül születtek, nagymamám mesélt az egyik szépanyámról, neki ugye neki dédnagymamája volt, az '50-es években halt meg, másik ágon pedig találtunk elég sok keresztlevelet, és ott pedig onnan tudom, hogy azok a szépszüleim is ezekben az években születtek, bár nálunk a többség fiatalon házasodott és szült (bár volt olyan felmenőm ezek között aki 20-40 éves koráig szinte folyamatosan szült és az én felmenőm utolsók között volt), még a szüleim is.

22N

2011. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
igen van és ha pl házasodtok akkor lehet hogy nem tudtok mer lehet bármien távoli a rokoni kapcsolat vér szenyezésnek minösül (bünteti a törvény)
2011. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!