Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyósos kérdés: lehet boldog...

Anyósos kérdés: lehet boldog házasság/kapcsolat attól még, h. a férj anyjával katasztrofális a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
Nyílt utálat van köztünk, mert ő érzelmileg nem képes elengedni a fiát, az ellenséget látja bennem(és minden előző kapcsolatban). Nemrég elhívott vacsorára, én nem mentem, mert biztos voltam benne, hogy csak nyílt konfrontációt akart, utólag igazam is lett. A páromat már kikészíti, hogy az anyja választás elé állítja folyton. Tényleg csak az a megoldás van, hogy megszakítja a kapcsolatot a szüleivel?
2010. dec. 6. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

én is így vagyok az anyós-jelöltemmel,de attól még a vőlegényemmel nagyon boldogok vagyunk!!!!nem kell vele foglalkozni,próbáld meg elkerülni,tudom sokszor nehéz,mert az én anyós-jelöltem is egy házi banya!!!

szerintem nem az a legjobb megoldás,ha megszakítja a kapcsolatot velük,mert attól még ott lesz ez a probléma!

2010. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én anyám is ilyen, de én kiállok az összes lehetséges konfliktus esetén barátnőm, leendő feleségem mellett. Az anyagi elszakadás az ami jelenleg nehézséget okoz, de meg lesz oldva.
2010. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a férjed nem ellened foglal állást, akkor semmi akadálya a tartós jó házasságnak. Viszont az anyónál a ltodgatásokat célszerü csökkenteni, mert minden alkalom csak stresszt okoz.


Ha megoldható, akkor költözzetek messzebre, mert akkor van indok arra, hogy csak ritkán találkozzatok.

2010. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok okos tanácsot adni neked, inkább leirom a saját verziót. Az én párom is azt mondta hogy nem érdekli az anyja véleménye inkább nem megy hozzá el.Aztán eltelt pár hónap és az anyósomtól kelett megtudnom gúnyos vigyorral az arcán hogy az én kedves párom rendszeresen fel jár hozzá.Nekem meg össze vissza hazudozott hogy itt volt meg ott volt.Ja az anyukája még a munkahelye előtt is várta,hogy tele beszélje a kisfia fejét, szóval az én anyósom mindenre kész volt csak hogy vissza szerezze a fiát. Pedig akkor már várandós voltam . 2évig birtam és elváltam, az anyósomat az sem érdekelte. Soha nem fog elfogadni ha elsóre nem fogadott el és mindent megtesz hogy szétszedjen benneteket
2010. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Mi boldogok vagyunk a férjemmel bár anyósom próbált sokszor belegázolni a kapcsolatunkba.Az én anyósom is ilyen volt 2,5 évig nem beszéltünk a férjem járt fel hozzá,tudtam hogy engem választott de akárhányszor felment hozzá tiszta gyomoridegem volt.Februárban lesz 2 éve hogy elhunyt ,persze még az előtt kibékültünk még az unokáját is megismerte .Csak a férjem kedvéért álltam vele szóba de soha se bocsátottam meg neki amiket művelt velem .Én megmondtam a férjemnek hogy találkozhat vele de én nem akarom látni (2,5 év után álltam szóba vele).Nem tilthattam el a férjem az anyósomtól ,mert mégiscsak az anyja vagy nem?
2010. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés :Remélem nem éltek együtt?A férjem amikor látta hogy sz.r a helyzet akkor összeköltöztünk .utolsó voltam.
2010. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lehet boldog a párkapcsolat, hisz sem te őt, sem ő téged nem a szülei miatt választott. Jobban kell figyelni egymásra, és MEGBESZÉLNI ezeket az ellentéteket.

A fiúk nagyon kötődnek az anyjukhoz, ezt tudnod kell. De ha tud felnőtt fejjel gondolkozni és ítélni, akkor minden rendben lesz.

Tapasztalatom, hogy a gyerek érkezése szokta kiváltani az anyósban a változást.

Ugyanakkor nem kell engedned az igazadból, a büszkeségből.

Én férfi vagyok, az anyósomat megpróbáltam "kezelni" mérhetetlen udvariassággal, kedveskedéssel. Nem működött.

Akkor volt egy pont, hogy mondtam a feleségemnek, hogy külföldre fogunk költözni. Ekkor egy kicsit visszavett.

Nálam a megoldás 2 !!! keserves év után született meg : ordítok vele. Tudom, nem szép, nem dicséretes. De ebben is támogatást kapok apósomtól, aki egy csodálatos ember és a feleségemtől is. Nos, 1 perc ordítás eredménye 3 hónap nyugalom. Jár hozzánk, csak épp nem kommentál. Sajnos, ezt időszakosan meg kell ismételnem. Nem vagyok rá büszke, de ha így mehet csak, akkor így fog menni.


Sok sikert, kitartás!

34F

2010. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
húzd meg a vénasszonyt osz befogja a száját
2010. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!