Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha egy közeli rokonom, mondjuk...

Ha egy közeli rokonom, mondjuk testvérem tanítana az iskolámban, akkor nekem is önöznöm kéne őt, vagy tegezhetném, mert családtag?

Figyelt kérdés

Egyébként nincs így, csak elgondolkoztam rajta párszor, és nem tudtam rá választ adni. Ilyen esetekben mi van? Valakinek van tapasztalata?

8. osztályos vagyok.


2011. febr. 21. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Engem az Édesanyám tanított, és én órán is tegeztem. Kicsit fura lett volna, h magázom amikor mindenki tudja, h az anyukám.
2011. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Hát szerintem tegezheted.

De ha ő azt úgy kívánja,hogy magázódj akkor természetesen. :)

2011. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A volt sulimban egy tanár a fiát a volt sulimba jártatta,tehát a munkahelyére.Ő tegezte az anyját.
2011. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A szomszédom unokáját a nővére tanította. Érdekes dolog, ott viszont magázta a húg a nővérét. :)
2011. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

eddig akárhány tanárgyereket ismertem, mind magázta a szüleit az órán.

ez így normális és igazságos.

2011. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

"eddig akárhány tanárgyereket ismertem, mind magázta a szüleit az órán.

ez így normális és igazságos."


Mint írtam tanár gyerek vagy, tanított anyukám, sőt a bátyámat is tanította. egyikünk sem magázta, szerintem ez nem normális. A igazságosságról meg annyit, h nem a tegezésen múlik. Soha nem kivételezett velünk, sőt az egész suliban nekünk kellett a legtöbbet tepernünk, nehogy az legyen,h kivételeznek a tanár gyerekével.

2011. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha én tanítanám majd a kisfiam -ami megtörténhet mert tanító vagyok:)... de nem lenne jó szerintem-egyértelmű, hogy tegezne.De azért nem lenne jó mert nem tudnám megállni, hogy ne kivételéezzek vele.Volt olyan kolléganőm aki tanította gyermekét, és tegezhette.De az egyik esetben egyértelműen kivételezett vele.A másik sajnos ellenkezője-hogy nehogy azt gondolják, hogy kivételezik mellőzte.Ez nagyon rossz volrt Nincs arany középút.
2011. febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Ágika:Igen nem könnyű.Ilyen példám is volt.Előző vagyok.
2011. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
engem tanított az apukám, de csak informatikára, nem komolyabbra. Itt nem nagyon lehetett kivételezni, ha rendes tantárgyat tanított volna, akkor valószínűleg iskolát váltok. Szóval nem volt túl komoly az óra és én mindig magáztam de viccből. Már amennyit hozzá kellett szólnom, leginkább ez a köszönés volt, és akkor mosolyogtunk. Szerintem tök könnyen ki lehet kerülni h vkit le se tegezz és ne is magázz
2011. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tanítottam mindkét fiamat.Órán elkerülték a megszólítást,se tegezés, se magázás.A szünetekben a folyosón tegeztek.Nem volt ebből gond. A nehéz az volt, hogyan oldjam meg,hogy se előnyük, se hátrányuk ne származzon ebből.Kényszer megoldás volt, a faluban nem volt másik iskola, ahhoz meg kicsik voltak, hogy egyedül utazzanak naponta összesen másfél órát.
2011. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!