Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A családfát meddig lehet...

A családfát meddig lehet felkutatni? Úgy értem hogy hány évre vissza menőleg? Mert úgy tudom hogy régen nem jegyezték még mindenhol!

Figyelt kérdés
Azokat a szálakat vajon hogy lehet megtalálni?Azt hiszem 1800-as évek közepétől kezdték el feljegyezni ha született valaki!Valakinek van valami tapasztalata e téren?
2011. márc. 12. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de egy családfakutató (pénzért) sokkal régebbre visszamenőleg is fel tudja kutatni a szálakat.
2011. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kik az őseid. Ha pl. királyok, hercegek vannak köztük, na őket tuti feljegyezték. De leginkább az a megoldás, hogy elkezded kutatni, aztán kiderül, meddig jutsz :)
2011. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell ahhoz király meg herceg felmenő, a mieink tanárok, papok, bírók, jegyzők voltak, és szép lassan az 1500-as évekig visszavezettük, még családfakutató se kellett érte jó pénzért.
2011. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, a török hódoltság után, vagyis már az 1600-as évek végén, 1700-as évek elején elkezdték az egyházi anyakönyvezést.

Ja és a mormon egyház engedélyt kapott hogy az ország összes egyházi anyakönyvét mikrofilmre vegye, ezekben pedig bárki kutakodhat -a legutolsó 100 év kivételével.

Ezeknek a másolata pedig az Országos Levéltárban találhatóak.


Tehát ha egyszerű emberek voltak a felmenőid akkor eddig az időszakig elvileg meg lehet tanálni őket. Ha pedig véletlenül királyi, vagy nemesi vér folyik az ereidben akkor még visszább tudod követni az őseidet.

2011. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
adott városok levéltárában, plébániákon tudsz érdeklődni. bármeddig vissza lehet vezetni, de persze sokban függ attól, h nem égett-e fel vmi levéltár az 1700-as években, ahol a neked kellő adatok vannak.
2011. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy vicc jutott az eszembe:


Néhány száz évvel ezelőtt bánkódik a palota udvarán az öregember. - Ej, az apám úr volt, a fiam is úr lett, csak én maradtam kocsis.



Nekem is egy elég ritka történelmi nevem van, e szerint nemesnek kellene lennem, de nincs kutyabőr. Lehet, hogy az ükapám csak kocsis volt. :)

2011. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk az 1500-as évekig lett visszavezetve, de még mindig tart a családfa kutatás..
2011. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

WTF?? Hogy a fenébe tudtátok 1500-ig? Mi 1848-ig mentünk, a dédim csak eddig tudta fejből, igaz, máshol nem is kerestük.

Kedves kérdező!

Ha utána nézel a neten, ott találsz családfakutatókat. Röpke fél milla, és ők elvégzik a munkájukat. Persze, ha a családodban gyakran előfordult a költözés, akkor az hosszabb ideig tart, mire az adott városokban megszerzik a szükséges infót, ilyenkor már milliós számlát is csinálhatnak...

Ezért is ajánlom a nagyszülőket, dédszülőket, a helyi plébániát kiindulópontnak.

2011. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!