Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek? Hogy kezeljem a...

Mit tegyek? Hogy kezeljem a bátyám? Egyszerűen nem tudok vele együtt élni!

Figyelt kérdés

A szétköltözés esélytelen, mivel egyetemre járunk, és a szüleim nem engedhetik meg maguknak, hogy van egy lakásunk, ami két szobás, és én még albérletbe menjek...

A helyzet: beképzelt, egoista, azt hiszi hogy csak ő tud mindent, mert ő angolul tanul fősulin...fizetős suli, a szüleink megszakadnak benne, erre neki hetes,kéthetes késései vannak a beadandókkal de leszarja. Egész hétvégén itt volt az új barátnője, amíg én hazamentem vidékre, és arra jövök fel, hogy kupi az egész ház, elő van véve 4 takaró, de erre ő bejön a szobámba és elviszi az enyémet, amit frissen húztam fel, mikor elmentem, MIÉRT? ne nyúlkáljon a cuccaimhoz! Mindig kihasznál, pár napig normális, akkor én mossak, vasaljak ki neki, takarítsam ki a halát, stb. aztán ha valaki itt van nála állandóan engem éget le, nem értem miért nem bír békén hagyni!!! Ilyen beszólásai vannak, hogy nekem jobban fájna ha ő leszarna engem, mint fordítva...pedig szart se tesz meg nekem, ha ki kell értem jönni a buszhoz az is fáj neki, most egy kiló kegyeret kellett vennie és ezt is felemlegeti, pedig meg is vettem volna, csak hiába hívtam fel h van-e itthon, mert leharapta akkor is a fejem mert ő siet. Elegem van abból, hogy megaláz, ráadásul mások előtt legtöbbször, egyből üvölt velem, mint egy hülye, semmit mégcsak meg se próbál megbeszélni. Előbb is kiabált velem, mondom neki SZÉPEN NYUGODTAN megkértem, hogy majd ha megette a kajáját jöjjön már be a szobámba, erre h ő nem jön, kikérte magának, mondom beszélni szeretnék veled, én csak jót akartam, hogy nem az új barátnője előtt mondom el,mi bajom van vele, erre én vagyok a szar, én takarodjak be, meg fogjam be a pofám. Normális az ilyen? Fél évvel ezelőtt ugyanezt játszotta, mikor fel kellett költöznöm. Én se jókedvemből jöttem Pestre, semmi kedvem itt lenni, jó volt nekem a barátaimmal otthon. Tönkretesz lelkileg, és nem bírom kezelni!!! Mindig a sírás jön rám, most is...Eddig a barátom volt az aki biztos hátteret adott, de most vele se jó a helyzet, így nagyon ki vagyok akadva, nem akarok szenvedni éveken át. Mindig én vagyok a szar. Mit tegyek???

19/L ő meg 22 fiú


2011. márc. 20. 21:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%
Szerintem gyere összevelem. És megkapsz minden jót :) És ha meglátom hogy rosszúl néz rád 1 kicsit is akkor kiütöm a divatból.:D Na mit szólsz?
2011. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Talán, ha egy ideig direkt nem vennéd észre, biztosan elgondolkozna. Ha megkérdezi, mi ez a változás, mond, hogy nem vagy eszköz, rabszolga stb. És a továbbiakban nem tűröd ezt a viselkedést. Ha folytatja, akkor lvegőnek fogod nézni.
2011. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Fájó szívvel írom ezt, de azt kell mondjam, hogy szerintem jobb lenne ha békénhagynád őt, élj nélküle, nézd levegőnek, ha keresi a társaságod rázd le, ne kérj tőle semmit, próbálj meg egyedül élni, nem úgyértem, hogy költözz el, hanem úgy, hogy ne kérd a segítségét semmiben, ha keres telefonon ne vedd fel, és előbb vagy utóbb rá jön, hogy azért valami gáz van, és bocsánatot kér tőled, ha mégsem így lenne, akkor pedig így járt! A szobádat zárd kulcsra, hogy ne tudjon bemenni, és ne férjen hozzá a holmijaidhoz. Nagyon tudlak sajnálni, el tudom képzelni milyen rossz lehet! :S Remélem tudtam segíteni, vagy ha én nem, akkor majd egy későbbi válaszoló.

18f

2011. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Am a viccet félre értve. Szerintem beszélj vele olyan hangnembe amilyenbe ö beszél veled. Amit kér ne csináld meg, ennyi az egész. És majd rádöbben hogy hoppá. Ekkor pedig szembesítsd hogy neked ez így nagyon nem jó. Meg kérdezd meg tőle nyugodtan milyen testvér vagy te? És csak észre veszi magát. Ha nem odase figyelj a mondataira...
2011. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nos, már nem vasalok neki, a ruhát is csak azért mosom ki, mert a sajátomat mosnom kell, és nem akarok pazarolni, hogy kétszer menjen a gép ugyanolyan szinű ruhával, csakh ilyenkor jön a duma, h hazaviszi már a ruháit anyának h kivasalja, én meg inkább megteszem, minthogy anyámat terheljem!!! Megvannak az eszközei h kicsikarja amit akar...És hiába nézem levegőnek, mert mindig adódik vmi ami miatt hozzá kell szólnom, ugyanis én BKVval járok, de alá még kocsit is tettek, nem is akármilyet, mindent megkap, és néha ha elmegy vásárolni kaját, muszáj beszélnem vele, de próbálom kerülni azért a kontaktust...


Hiába mondanék én neki bármit, hogy "milyen testvér ő?" mert erre is csak úgy reagálna h én jönnék ki belőle rosszul, én lennék a rossz testvér, stb. semmi nem hatja meg, még az se ha apa kéri h próbáljon meg viselkedni, fél éve már ott tartottunk h azt vártam egy alkalommal mikor fog megütni, rendesen féltem tőle...sőt sztem még most is...persze a barátaival nagyon aranyos, a seggük kinyalja, a barátnőit meg a tenyerén hordozza, csak én vagyok púp a hátán, de egyszer eljön az idő h elköltözök tudom, és lesz saját családom és nem fogom vele tartani a kapcsolatot, mert akkor is csak azt dörgölné az orrom alá,h én szar vagyok, de addig is miért kell nekem szenvednem ha semmit nem tettem ellene?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. márc. 20. 21:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Jah, kedves első válaszoló, nagyon aranyos vagy, de gyakorin nem ismerkedem :D xD na viccet félre téve, most nem alkalmas, de köszi :)
2011. márc. 20. 21:44
 7/11 anonim válasza:

Állj a sarkadra légyszives!

Ne hagyd, hogy kihasználjon!

2011. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ha hagyod h szolgaként kezeljen nemtom mirefel akarsz testvéri bánásmódot :D

Jó nem csak te vagy a hibás mert ő csinálja de ezt hiába írom ő nem olvassa el te viszont hagyod :D

2011. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sajnos itt az ideje, hogy úgy élj vele, mint egy idegen bérlőtárssal. SEMMI szivességet meg nem tenni. Csak magadra vásárolj, főzz, moss, takaríts. Ha szól hozzád udvariasan térj ki, menj a szobádba és zárd magadra az ajtót. (Vegyél rá zárat!) Ha úgy beszél veled mint a kutyával, szép halkan de határozottan kérd ki magadnak, egy idegen sem beszélhet így veled nemhogy rokon, aztán vonulj el. És mindezt következetesen. Ne élj vele közös életet, csak a sajátodat, amiből maximálisan zárd ki ha lehet!

Ha piszkál, szólj a szüleiteknek de ne árulkodósan, hanem tényszerűen.

2011. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért nem ismerkedsz gyakorin? Én is nagyon-nagyon idegenkedtem tőle. Amíg rám nem írt egy nagyon édes srác. Még akkor is idegenkedtem tőle, de végül nem bántam meg.

Most itt durmol mellettem és imádom. Azt mondja ő is engem:)


Sztem ez az első válaszoló is ilyen lehet:)


Bátyóz meg nézd levegőnek, zárd a szobád. Ne ugráltathasson! Kitartás:)


L23

2011. márc. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!