Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elvállalnátok ilyen helyzetbe...

Elvállalnátok ilyen helyzetbe egy beteg ember ápolását?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyósom lerokkant, ápolásra szorul. Soha nem volt jó a kapcsolatom vele, igazából annyira a férjemmel sem volt jó kapcsolata. Anyósomnak van egy lánya is, de ő nem akarja az anyja ápolását elvállalni. Anyósom sokszor megbántott, sokáig nem is beszéltünk vele. Lehet, hogy elvállalom az ápolását, már csak azért is mert sajnálom. Kijelentettem hogy ne kívánja el tőlem, hogy ingyen csináljam, ha egyszer lánya is van és ő nem akarja elvállalni meg egyébként sem volt jó kapcsolatunk soha, ezért végrendelkezzen és az egész ház a férjemé legyen. Na most a lánya szemébe én lettem a legnagyobb haszonleső és szemét. Az a kérdésem hogy nektek mi a véleményetek erről? Ti elvállalnátok ilyet anyósotok két szép szeméért, ha anyósotok mindig is utált volna titeket, és mindig csak alátok akarna tenni?
2011. márc. 21. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

SOHA. Még havi 200-ért sem.

Nem is értem, hogy juthatott ilyen az eszedbe.

Minek akarod elrontani az életedet?

Hány éves a mama? Tisztában vagy vele, hogy manapság elélnek 85-90 éves korukig az emberek? Még a nagyon betegek is, hiszen a korszerű gyógyszerek életben tartják őket, akkor is, ha már a dolgukat se tudják végezni. Nagyanyám 20 éve súlyosan beteg, a budira nem bír kimenni, normális kaját nem tud magához venni, de a modern technikának hála, él! De hogyan? 3 váltott ápolónő vigyáz rá napi 24 órában. De te? Egyedül lennél, meg sem lennél becsülve.

Soha ne tedd.

Akkor még érthető lenne, ha szeretnéd, vagy hasonló, na de így? Hogy amikor még ép volt, te meg fiatal, csak bántott? Aztán amikor meg szorul a hurok, egyből jó lennél?

Ha jó embert akarsz játszani, azt megteheted máshogy is, pl. adakozz egy árvaháznak, vagy menj el oda önkéntesnek, vagy hasonló.

Ez a megoldás lenne az életed legborzasztóbb tönkretétele.

2011. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Mármint az anyós évekig, évtizedekig történő ápolása.
2011. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
AZtán utána meg a lánya örököl utána, aki lesz.rta, te meg nem kapsz semmit, mert "csak" egy beházasodott feleség vagy. Férjed amúgy hasonló szituban ápolná a te anyádat?
2011. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Az anyósom bármit is tesz a párom édesanyja és Neki köszönhetem a páromat. Szóval én nem kérnék semmit cserébe, nem lenne lelkiismeretem hozzá. Mondjuk én olyan típus vagyok, hogy bárkit bármikor megsajnálok, lehet, hogy ha tehetném simán gondoznék egy vadidegent is ingyen, nem hogy az anyósomat...

Szerintem ha a pénzt kérsz inkább ne csináld...az úgyse jön szívből és te sem azért csinálod...

2011. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem az "utálom - nem utálom" érzésen kell eldőlnie.


Beteg ember ápolása rengeteg munka, önfeláldozás, fáradtság. Senki nem kívánhatja, hogy a semmiért tegyed, hiszen nem a te egyenesági rokonodról van szó, akivel kapcsolatban esetleg kötelességed volna.


Ha a lánya nem szeretné felvállani, helyesen gondolod, hogy ingyen nem teszed. Nem tudom, mennyi vagyona van anyósodnak - a köteles rész minimum jár a lányának is -, azzal te vagy tisztában, mit kérhetsz az ápolásért.

2011. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hogy miert gondoltal Te erre a megoldasra, hiszen lelkileg soha nem ertettetek meg egymast, tehat ez soha nem fog mukodni,

mivel egy beteg ember nagyon terhes tud lenni, hiszen kivan szolgaltattva es tehetetlen, igy mar sokkal ingerultebb is lesz.

Felkeszultel Te erre lelkileg?

2011. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem jó, hogy TE ápolod, a házat meg cserébe a FÉRJED örökölné. Ugyanis ahhoz a házhoz neked nem lesz semmi közöd, mert amit a férj egyeneságról (szülőktől) örökölt, az akkor se lesz a feleségé, ha a férj meghalt - még haszonélvezetet se kapsz utána. Ha elváltok, szintén nem jár semmi, ugyanis a szülőktől örökölt vagyon nem számít közösen szerzett vagyonnak. Ebbe a dologba csak eltartási szerződés keretében menj bele. Hiszen erről lenne szó. Te ápolod élete végéig, cserébe RÁTOK hagyja a házát. Nem a férjedre, hanem rátok (50%-50% arányban), hiszen te ápolod, a munka a tiéd. Az eltartási szerződés korrekt dolog. Ügyvéd nélkül, papír nélkül ne menj bele semmibe. Mert ígérgetnek, ígérgetnek, aztán könnyen megeshet, hogy ott maradsz minden nélkül, miközben évekig ingyen gondoztál egy számodra idegen súlyos beteget (akit még csak nem is szeretsz).
2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem tarom magam rosszindulatúnak, anyagiasnak főleg nem, de én nem értek egyet azzal, ami a környezetemben normális, hogy alanyi jogon jár mindenkinek mindenből egyenlő, mindegy mik a körülmények. Nem így van. Tegyük fel, hogy van 4 testvér. Az egyik egy jó vállalkozást tudott összehozni, itt-ott csalással, és sok adag szerencsével, kb 800 embert foglalkoztat, több millió a havi keresete. A másik egy jó családba házasodott, ahol a párja családi okok miatt ingyen kapott egy felépített házat, csak bebútorozni kellett, de annak a nagy része is nászajándék volt, továbbá egy ismerőstől féláron megkaptak egy jól menő kisvállalkozást, amiből fenntartanak 3 gyereket, 3 házat, és csak egyiküknek van bejelentett munkahelye, másik besegít a cégben, de háztartásbeli. A harmadik testvér pedig egy érettségivel, egy kettes szakmunkással aligazgató az első cégénél, havi 700 ezres keresettel, kb 10 éve, családi örökség gyanánt egy ingyen házzal, melyet neki csak be kellett rendezni.

És adott egy negyedik testvér, aki eleve koraszülött volt, kiskorában rengeteg baja volt, és elég későn érkezett, most főiskolás. Egészségi állapota miatt nem végezhet nehéz fizikai munkát, és figyelnie kell, nem fáradhat el túlságosan sem szellemileg, sem testileg, mert baja lehet belőle. A szülők 40 éven keresztül félrerakták mindkét keresetüket, teljes egészében, mivel apuka másodállásából bőven meg tudtak élni, és egyikük sem dolgozta halálra magát. A legfiatalabb gyerek velük marad valószínűleg, mivel nagy a ház, nagy a kert, kell a segítség, és kell majd, aki takarítja utánuk a mocskukat, tehát párjával együtt ők ezt vállalják. Iskola mellett nem tudott most munkát vállalni, a testvéreknek nem tud besegíteni, csak a gyerekek körül, de azért nem kap semmit. A párja anyagi gondokkal küzd, hála az édesanyjának, aki hitelekbe verte magát, és csak párja óvintézkedése miatt nem vitték el a házat a fejük fölül 2 éve, azon túl nem sok vagyona van. Emellett a kert, medence, és szülők, unokák gondozását mindketten vállalják és csinálják.


Szerinted ebben az esetben szülők halála után mennyire korrekt négyfelé osztani? Nem azt mnodom, hogy mindent a legkisebb kapjon, de legyen elismerve az, hogy nem volt szerencséje, és az, hogy többet tett a családért magáért, mint a testvérei.


Egyetértek veled, vállald, de cserébe ha nem is az egészet, mindenképp többet kapjatok az örökségből, gondoljon a sógornő amit akar.

2011. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Kedves első!

3 ápoló váltja egymást napi 24 órában? Ezt hogy a fenébe tudjátok anyagilag finanszírozni?

Anonim oldal, kérlek mondd el nálatok mi a megoldás, mert mi egy ápolót nem bírunk kifizetni ezres órabérrel... Épp ezért nem csak lelkileg de anyagilag is tönkremegy a család az ápolásában. :(

2011. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az kedves, hogy a sógornőd, azok után, hogy nem vállal az anyósod gondozásából semmit, még téged mond el ennek meg annak... én a helyedben nem vállalnám el, még akkor sem, ha vmelyik idős rokon vagy "anyuka" berág, mert az anyóst azt tisztelni kell... egy francot-azt kell tisztelni, akin van tisztelnivaló, és ha téged egész életedben utált, akkor nem várható el, hogy ápold. Sztem fogadjatok fel hozzá ápolónőt, mert végül is annak is fzetni kell, és mégsem lesz belőle sem balhé, sem az, hogy te beleőrülsz, hogy anyósodat ápolod, aki lehet, hogy még akkor is beléd fog rúgni kettőt...
2011. márc. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!