Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elvállalnátok ilyen helyzetbe...

Elvállalnátok ilyen helyzetbe egy beteg ember ápolását?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyósom lerokkant, ápolásra szorul. Soha nem volt jó a kapcsolatom vele, igazából annyira a férjemmel sem volt jó kapcsolata. Anyósomnak van egy lánya is, de ő nem akarja az anyja ápolását elvállalni. Anyósom sokszor megbántott, sokáig nem is beszéltünk vele. Lehet, hogy elvállalom az ápolását, már csak azért is mert sajnálom. Kijelentettem hogy ne kívánja el tőlem, hogy ingyen csináljam, ha egyszer lánya is van és ő nem akarja elvállalni meg egyébként sem volt jó kapcsolatunk soha, ezért végrendelkezzen és az egész ház a férjemé legyen. Na most a lánya szemébe én lettem a legnagyobb haszonleső és szemét. Az a kérdésem hogy nektek mi a véleményetek erről? Ti elvállalnátok ilyet anyósotok két szép szeméért, ha anyósotok mindig is utált volna titeket, és mindig csak alátok akarna tenni?
2011. márc. 21. 21:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet van a családban,bár ott szereti egymást a két fél.

De a másik gyerek semmit nem segit.

egyeltartási szerződés,és mindent az egyik gyerekre irattak még most amig él,minden pénze átkerült a gondozó gyerekhez és társához,az aki rá se néz,az még köteles részt se kap,hisz nem lesz miből.

És ez a beteg néni kivánsága volt,ő se tartotta volna fernek,hogy ne jutalmazza az elég sok időt,energiát és plusszpénzt feláldozó gyerekét és annak párját...

2011. márc. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!

Kepzeld el azt a helyzetet, hogy a Mama ir egy vegrendelet, es Te igy gondozod 2 evig!

Aztan a lanya egyet gondol, es amikor mar latni fogja azt, hogy a Mama egyre faradtabb es betegebb, es ekkor raveszi az Edesanyjat arra, hogy megvaltoztassa azt a vegrendeletet! Akkor mit fogsz tenni?

Nagyok sok hasonlo pelda volt mar erre sajnos. Ha mar a lanya most is vitatkozik, akkor mire szamitasz?

Ehhez az orokseghez igazabol Neked semmi kozod, tehat a Mamat pedig ellehet helyezni egy idosek otthonaba is, ahol valoban megfeleloen fognak Rola gondoskodni!

2011. márc. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az előttem szólóval: ne vállald, legalábbis ne ilyen feltételekkel. Idős, beteg embert akkor is nagyon nagy teher gondozni, ha egyébként jó volt a kapcsolatod vele. A végrendelet pedig nem jó ötlet, elvégre kötelesrész akkor is jár a lányának. Másrészről meg mi az, hogy te gondozod, a férjed meg majd cserébe örököl. Ahhoz a pénzhez/házhoz neked a büdös életben semmi közöd nem lehet jogilag!!! Az örökség ugyanis soha nem lesz még közös vagyon sem, nemhogy neked abból JÁRNA valami. És igaz: a végrendeletet bármikor meg lehet változtatni, akár szóbeli végrendelet formájában a halálos ágyán is. Mekkora pofára esés lenne már...És soha nem tudhatod, hogy hónapokig vagy évtizedekig kell ápolni...(nekem volt olyan ismerősöm, aki vagy 20 évig ápolt egy nénit, aki nagy nehezen 90 valahány éves korában meg is halt, de az örökséggel már nem tudtak mit kezdeni, mert kb ezzel egy időben a férje is meghalt, ő meg totál lerobbant)Ráadásul ha nem volt felhőtlen a kapcsolatotok, nyilván oka volt, és gondolj bele, hogy a végrendelettel lehet majd téged a legjobban zsarolni: ha nem ugrálsz úgy, ahogy ő fütyül, ha nem nyalod kellőképpen a seggét, akkor majd fenyegetőzik, hogy visszacsinál mindent? Kell ez neked?

És az utolsó: miért neked kellene ápolni? a férjed anyja vagy nem? Ő miért nem kerülo szóba se, mint ápoló?

2011. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, nagyon nagy felelősséget és terhet jelent egy beteg ember napi 24 órás ápolása! Rámehet a házasságotok is, mert idegileg, lelkileg, fizikailag is elfáradsz! Egy olyan embert ápolni pedig, akivel még csak nem is szeretitek egymást, hát, hatalmas nagy önfeláldozás! Senki sem dobhat rád egyetlen egy követ sem, ha bármit kérsz érte cserébe! Nagyobb szégyen az, hogy a saját lánya nem vállalja!!!! SŐT, AZ A SZÉGYEN!!
2011. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13%
Vállald el , hisz az anyósod, és különben is! Egy családba tartoztok!
2011. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon lelkiismeretes vagyok,szóval a helyedben ingyen elvállalnám (a férj segítségével persze), szerintem így helyre lehetne hozni a kapcsolatotokat is. Biztosan hálás is lenne érte.
2011. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!