Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek beteg vagy csak...

Szerintetek beteg vagy csak iszonyatosan lusta ember?

Figyelt kérdés

A nővérem vőlegényéről van szó,nevezzük Zolinak.

35 éves.

Nem dolgozik,mert azt mondja képtelen felkelni 11 óránál előbb. De ugye szüksége lenne pénzre mert csak a nővérem(nevezzük Katinak) dolgozik. Egy ismerősük szólt,hogy Zolit felvenné dolgozni építőiparban ha érdekli.(csak belső építészettel foglalkozik) De Zoli felvetette hogy mi lenne ha ő vinné a munkásokat kocsival,és a munka végzettével értük menne.Az ismerős ebben is benne volt.De amikor meghallotta hogy reggel 6-ra már mindenkit el kell szállítania,inkább nem kért a munkából.Majd kapott én szóltam neki,hogy lenne munka egy cukrászdában.Süteményeket kéne szállítani a megfelelő helyekre.Természetesen már hajnalban kel kezdeni a melót,hogy a cukrászdák nyitásakor az összes sütemények kint legyenek..Zoli megkérdezte,hogy nem lehetne hogy csak délben viszi ki?? Kati állandóan mondja neki hogy menjen dolgozni,de nem nagyon erőlteti magát.

De ez csak az egyik..

Katinak sem segít.Kati sokat dolgozik.Amikor hazamegy akkor otthon is főz,mos,takarít,mert Zoli arra sem képes,hogy a bögrét amiből kávét iszik a mosogatóba tegye.

Elromlott a mosógépük.Így Kati hozzám hozta a mosni való ruhákat minden hétvégén.Arra nem képes a pasas,hogy segítsen neki,hogy a 3 zsák szennyest ne egyedül cipelje fel a harmadikra a tesóm.Kati majd megszakad,ahogy hozza fel a zsákokat,és Zoli addig elmegy a pizzázóba vagy mekibe..Nem jön fel mert nincs lift,és ő piszkosul el van fáradva.Amióta tudjuk hogy ne segít neki cipekedni,inkább lemegyünk mi és segítünk..

Van egy bátyánk aki vidéken lakik.Ő havonta egyszer hétvégén mindig meghív engem is Katit is családostul egy hétvégi pihenésre.Ilyenkor lemegyünk pénteken és vasárnap jövünk haza.Semmit nem kell csinálni csak pihenni,jól érezni magad.De ott is úgy viselkedik mint aki 20-24 órákat keményen árkot ásott volna.

Lejönnek pénteken este 6-kor,és már dől is a kanapéra,hogy ő piszkosul fáradt,de tudna aludni.A sógornőm utálja ha valaki beszélgetés közben bealszik,így inkább mondja hogy menjen a hálószobába és ott aludjon..

Zoli már 7-8 órakor úgy alszik mint a tej.Reggel 10-kor már kérdezgetjük Katit,hogy megvárjuk Zolit a reggelivel vagy reggelizhetünk-e,mert nem nagyon halljuk hogy ébredezne.Ilyenkor Kati felkelti,és nagy nehezen tök álmos fejjel kijön hogy reggelizzünk.Délután 2-kor bejelenti,hogy neki aludnia kell mert álmos..és képes aludni este 8-ig..HA megyünk sétálni a tóhoz ő inkább kimegy kocsival és ott vár minket..De nem jön gyalog mert olyan messze van...(gyalog fél óra séta)

Állandóan nyafog hogy nincs pénz,de dolgozni nem akar..Simán elnézi,hogy Kati eltartja.A bátyám már mondta Katinak,hogy Zoli egy lusta disznó,és hagyja el,mert csak perselynek nézi..Kati helyesel is,és állandóan mondja,hogy ez a kapcsolat nem fog örökké tartani..De mégis úgy pitizik neki ,hogy ezen kiakadok.

Én általában nem szólok bele senki életébe,hiszen mindenki úgy él ahogy akar.De 3 hónappal ezelőtt én sem bírtam megállni hogy ne szóljak.

Szinte semmit nem csinál mégis állandóan nyafog hogy ő mennyire fáradt.

Én egy lusta disznónak tartom..A bátyám is,de a sógornőm szerint inkább beteg csak nem tud róla..Szerinte a vérnyomásával lehet valami baja,mert kizárt hogy egy ember a nap 24 órájából 16-18 órákat aludjon..

Nos ti hogy látjátok??Lusta vagy beteg???


2011. aug. 22. 09:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem kényelmes...Gerince nem sok lehet,de ügyesen kihasználja azt,hogy balekok vannak körülötte.
2011. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Hát a Zolinak biztos színaranyból van a ..., ha a nővéred még nem rúgta ki páros lábbal.

Ha lusta, ha beteg.

2011. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
A mekibe menni nem lusta? Kati meg minek dédelgeti? Persze, ha nincs rákényszerülve, hogy dolgozzon, miért is tenné? Kaja, pia, tiszta ruha, nő megvan. Beéri ennyivel. Nehogy már még valami betegségtudatot is ébresszetek benne, mert ezzel csak felmentitek a kötelességek alól. Férfi az ilyen?Elnézi, hogy a nő cipelje fel a szennyest a harmadik emeletre? A kutyámat nem bíznám rá, nem egy nőt.
2011. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

lehet, hogy valami vitaminhiánya van, el kéne menni vérvételre, teljes vérkép.

de mivel Zolikának nem ciki, h a menyasszonya tartja el, ezért sztem inkább marad otthon a valagán, és élvezi, h kifogott egy ilyen balekot, aki szó nélkül eltartja, kinyalja a seggét.


nővérednek ki kéne penderíteni a csávót, mert így nem lehet leélni egy életet.


nekem az a furcsa, h pasi létére nem szégyen neki, hogy egy nő tartja el! az ilyen nem férfi csak egy kisfiú.

2011. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Pontosan így látom a helyzetet mint ti.3 hónapja egy eset miatt meg is mondtam neki,hogy ritka lusta ember,és nekem lesülne a bőr a képemről ha valakit így ki használnék.De semmit nem értem el vele.A nővérem állandóan panaszkodik hogy ilyen meg olyan..Amikor mondom neki,hogy lépjen le,hagyja a francba ez nem férfi..Állandóan helyesel,és mondja is,hogy igazam van..Majd látom hogy a bátyáméknál mint két gerle madár úgy turbékol..

El se hinnétek ha elmesélném hogy miket talál ki sokszor,vagy hogy viselkedik..

2011. aug. 22. 09:52
 6/24 Kondor Judit ***** válasza:
76%
Megmondom őszintén,hogy a nővéredet se sajnálom,mert ha megtűr maga mellett ilyen pasit akkor vessen magára.Én már nem 2 lábon hanem 2láb+2 kézzel kipenderítettem volna.Arra nem lusta,hogy mekibe meg ilyen helyekre eljárjon,de enni tuti,hogy szeret.De aki nem dolgozik az ne is egyen.De ha volna esze a sógorodnak akkor utána járna miért alszik ennyit.
2011. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A nővérem nem is olyan régen lépet tki egy olyan házasságból ahol a volt férj lelkileg totál megalázta,sárba tiporta.Annyira összeroppant,és függött a férjétől,hogy a válóper után egyszerűen kapaszkodott a régi szerelmébe.Ugyanis ők 20 éve együtt jártak,de akkor dobta a nővérem mert már akkor sem akart dolgozni..Most meg bár tudja hogy szar alak a srác,de nagyon fél hogy magára marad..Szerintem ezért is tűri még..

De már én is mondtam neki,hogy eljött az a pont amikor már inkább egyedül mint egy ilyen alakkal..

De van jogom állandóan a fejére olvasni? beleszólnom,hogy mit tegyen???(nem hiszem,hiszen az ő élete)

2011. aug. 22. 10:01
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is lehet valami baja a lustaságon kivül is, mert akárhogy is nézem, az nem normális, hogy a napi 24 órából ő 18-at alszik. De a lustaság is benne van rendesen.
2011. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Tuti hogy valami baja is van ha lusta. Az más hogy a nővérednek nem kell vele maradnia, ha emiatt nem hát pech ez van. Viszont másfelől meg az a 18 óra az nagyon durva. Nap mint nap. A vérnyomás szerintem még a kisebb probléma lenne.


Nem klisét akarok írni de ennek tuti vannak lelki okai is és nem arra gondolok hogy lusta. Nem akar sétálni a párjával, még fél órát se, egyáltalán semmihez sincs kedve bár a mekihez mégis, lehet az már rutin neki amire még képes rá venni magát. Lehet alacsony a vérnyomása, de ugye életviteltől is tehát hogy nem csinál semmit, most arra célzok hogy ok kiderül ez volt, utána ugyan ilyen marad akkor visszaesik. Szóval valami más is van.


TAlán csak ki kéne beszélnie magából ezt-azt csak akkor nem értem most itt van a párja aki szereti. És ha mondjuk ez akkor egyébtől függetlenül is, bizalom azért kell jó kapcsolathoz.


Egyébként meg valószínűleg a gondolkodásával is gond van, hasonlót én is láttam, csak ott nem tudta megengedni magának hogy ennyit aludjon különben balhé. Meg én is rosszul voltam suli vége után meg ez az és csak aludni volt kedvem. Csak rám is rám szolt anyukám, hát jobban nem lettem tőle de nem aludtam. Na meg azért ő mégse 18, 20on éves. Meg valamit kezdenie kell magával. Mert azért csak nem tervezi hogy 70 éven át aludni fog.

2011. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy beteg e, de tény, ha az ember nem dolgozik, és 24/7ben otthonvan, akkor egy idő után megállás nélkül aludni akar. Volt egy idő, hogy én is délben keltem, délután aludtam egyet, és este is lefeküdtem normális időben.

Mondjuk én lettem volna a legboldogabb, ha találok munkát. Tehát akár beteg, akár nem, biztos, hogy lusta is, és elég ügyesen kihasználja a nővéredet.

2011. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!