Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mivel foglalkoztak a szüleink...

Mivel foglalkoztak a szüleink (vagy éppen a nagyszüleink) a szabadidejükben?

Figyelt kérdés
Akkor még nem volt ennyi technikai vívmány(számítógép,MP3 meg ilyen kacatok).Voltak barátok?Gondolom fiúk-játék,kocsma,lányok-pletyka,szórakozás?Várom a válaszokat!
2011. ápr. 15. 18:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Az én apám aki idén 64 éves még mai összejár az 40-50 éve tartó barátokkal.Sokat mesélt,hogy mennyire jó dogokat csinált gyerekként,majd fiatalként..

Amúgy neked feltűnt hogy a sok vívmány,technikai csoda mellett milyen sok magányos fiatal van??A mai fiatalok képtelenek barátokat,szerelmet találni maguknak...

2011. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

A mamám anno táncolni járt. Azt mondta, hogy voltak szórakozó helyek, ahol minden este folyt a tánc, és a fiúk hazakísérték a lányokat. Sokszor jártak csoportba (baráti társaság).


Szóval az én nagyim végig táncolta az életét.


Ja meg volt a mozi. Akkor az egész város bevonult a nézőtérre.

2011. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Az én nagyszüleimnek nem nagyon volt szabadidejük soha életükben.(Az 1900-as évek elején születtek, már rég nem élnek).Nagy gazdaságuk volt, sok munka jutott fiatalnak, idősnek.Főleg nyáron.Télen , rossz időben volt némi idejük kikapcsolódni.Ilyenkor varrtak, hímeztek, közben énekeltek(igaz, ők mindig énekeltek télen nyáron, munka közben, meg amikor csak lehetett.Nem volt MP3,na:))

A férfiak összejártak beszélgetni, iszogatni, kocsmázni .

Szüleim pedig szintén kreatív elfoglaltságot kerestek szabadidejükre, vagy olvastak, akkor már volt TV is.És sokszor ,szinte minden nap összejártak rokonokkal, barátokkal.

2011. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Ja és még volt egy csomó sport klub (ingyenes), amire volt idejük (eljárni). Mamám sokat sportolt is, ott is sok barátja volt.
2011. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

annak idején rengeteget voltunk a levegőn, mindenféle kinti játékokkal töltöttünk minden egyes délutánt, majd nőttünk mentünk cukrászdába, teázóba, kocsmába, diszkóba, vagy csak simán sétálni


16-17 éves lehettem amikor szerelt apukám egy számítógépet, akkor még nem volt ennyi játék, igazából 1 volt amire emlékszem a supaplex de nem ültem előtte napi 20 percnél többet, s volt, hogy napokig bekapcsolatlanul állt az asztalon, mert jobb volt a barátaimmal elmenni sétáni, mint egyedül gubbasztani a gép előtt


barátom sokkal több volt mint pl öcsémnek, pedig nagyjából egyformák vagyunk, ő kb 10-11 éves lehetett mikor került a számítógép és ő nagyjából azon nőtt fel, hozzá volt ragadva a géphez állandóan

27N

2011. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Nagyszüleim idősebb korukban általában otthon ültek, a ház körül,állatokkal tevékenykedtek, kapáltak. Nagyanyám szeretett kötni, rejtvényt fejteni, apám tévét nézni, járkálni a határban.

Még amikor fiatalok voltak, mamámnak gyakorlatilag nem volt szabadideje a sok gyerek mellett. Papám szeretett borozgatni a barátaival a kocsmában és a szőlőhegyen a pincékben.

2011. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem is kell annyira messze menni időben. Én nem vagyok öreg, de az én gyerekkoromban sem volt még semmi, úgyhogy én kint töltöttem az utcán a szomszéd srácokkal a szabadidőt. Volt egy csomó játék, amit tudtunk játszani és tök jó volt. Vagy ha meguntuk, akkor bicajoztunk, nyáron strandra jártunk, vagy a közeli patakhoz piócát gyűjteni. És mindezt úgy, hogy pesti vagyok és lány is. :)


A mai gyerekek 90%-nak fogalma sincs arról a szabadságról, amit mi átéltünk és én nagyon sajnálom őket. Igaz, hogy nekik már megadatott az internet, meg a mobiltelefon, meg az mp3 meg a... és itt most felsorolhatnék egy rakás mindent, de szerintem közel sem olyan szabadok, mint mi voltunk. Én nagyon sajnálom, hogy az én gyerekem mindezt már nem fogja ugyanígy átélni. 33N

2011. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

nos én a konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de itt a kapcsolódó témám:

amíg nem volt gépem, meg autónk stb addig barátnőimmel bicikliztem, mászkáltam városba, játszótérre mentünk :) (kb ált. isk.-ban végig, még 8.-ban is közös játszóterezés volt :DD)

mióta középiskolás vagyok már nagyon nem ez megy. mára már totálisan magányos vagyok :(

17/L

2011. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Amúgy neked feltűnt hogy a sok vívmány,technikai csoda mellett milyen sok magányos fiatal van??A mai fiatalok képtelenek barátokat,szerelmet találni maguknak..."


Igen,pont ezért raktam fel a kérdést...


Amúgymeg jó hallani,hogy akkoriban mennyire összetartó volt a társaság.

Még jó,hogy volt miről beszélni...

2011. ápr. 15. 18:25
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Nagymuterról tudom h amikor fiatal volt 30-40 éves akk nem igen volt még állandó munkahely ezért amikor ráért összejártak a faluba beszélgetni/hímezni.

Muterom amikor annyi idős volt mint én, suli után tanult azután kimentek játszani a rétre rajzolgattak meg ienek.

2011. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!