Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyanok vagyunk mint a szülein...

Olyanok vagyunk mint a szüleink/nagyszüleink? Az önbizalomhiány "örökölhető"?

Figyelt kérdés

Semmi önbizalmam nincs. Emlékeim szerint már 7-8 évesen is szorongó voltam, nagyon rosszul éreztem magam a bőrömben. Az anyukám is mindig csúnyának érezte magát (pedig egyáltalán nem volt az, bár kívülről nem lehetett látni rajta hogy így érez) a nagyim szintén úgy emlegeti magát, hogy ő fiatalon milyen csúnya volt. És ő is helyes arcú volt.


Ma pl reggel kicsíptem magam, mert tudtam hogy valószínűleg találkozni fogok azzal a sráccal aki tetszik. De mikor ott volt mellettem, éreztem hogy ég az arcom, és legszívesebben elszaladtam volna. A köszönésen kívül nem is beszéltünk, mert mint egy h*lye, kb elszaladtam...Persze utólag már bánom, de mint egy kis semmi úgy éreztem magam akkor ott.


Lehet, hogy ez tudat alatt belém van kódolva, mert már a női rokonok is ilyenek voltak?


2011. márc. 4. 13:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg engem olyan dolgok is idegesítenek, hogy pl a nagyim mindenért kötözködik. "Ne úgy mosolyogj, hogy ennyire öszeszorítod a szádat" és akkor bemutatja hogy milyen vagyok. Vagy "ne mutogasd a fogaidat, mert az ott elől nem úgy áll ahogy kellene, a fogorvos szebben is megcsinálhatta volna" (5 évig volt fogszabályzóm) "ne így nevess, mert ez a hang nem szép" meg ilyenek...Kb bármit akarnék csinálni szívből, eszembe jut hogy az kívülről csúnya...
2011. márc. 4. 13:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt veszem ki a szavaidból,hogy nem beléd van kódolva,hanem belédnevelték sajnos.
2011. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyerekkorodban nem volt úgy sokszor, hogy mondjuk anyukád mondogatta magára, hogy milyen csúnya. Vagy nem volt az, hogy gyerekkorodban mikor leszidtak akkor téged kezdtek el sértegetni, hogy ilyen hülye vagy stb..? Mert ha igen, akkor ehhez sok köze van a most kialakult képnek magadról.

Engem kiskoromban sokszor csúfolt tesóm és néha anya is mondott olyat. Szóval sok mindenért hibáztattak engem...És mára belőlem is egy önbizalomhiányos lány lett.

Szerintem biztos nincs veled semmi baj, csak meggátolnak a rossz berögzült gondolatok. Próbáld meg a jó oldalat is nézni, mert biztos hogy vannak olyan dolgok amik szépek rajtak. És azt hangsúlyozd ki.

2011. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek tanult viselkedések, tehát a gyerekkorban megfigyelt minták (amit megfigyeltünk, és nem amit mondtak nekünk szóban) alakítják. Így "örökletes". Szerencsére ugyanezért meg is lehet haladni az így elsajátított mintákat, ugyanilyen módon. Vagyis felnőttként, tudatosan keresni azokat a mintákat, amik jobbak, hasznosabbak annál, amit kicsiként láttunk és már akkor sem működött a szüleinknek, nagyszüleinknek. Ehhez bátorság kell, és annak a felvállalása, hogy ezzel "eláruljuk" az őseinket, hiszen ők hittek abban, hogy az úgy volt jó, mi viszont más, új utakra merészkedünk. Sokan, akik így tesznek, meg is kapják ezt szó szerint a szüleiktől. Tehát elég erősnek kell lenni, hogy elviselj egy kis bűntudatot e miatt. Akkor menni fog.
2011. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ezt beléd nevelték.

Csak úgy tudsz kilépni belőle, ha elfogadod, hogy a fogaid úgy állnak, ahogy a nevetésed olyan, amilyen stb.

Nem volt még olyan tapasztalatod, hogy valakiben nagyon megragadott valami, pedig az átlagostól vagy tökéletestől nagyon messze állt? Nem kell mindennek tökéletesnek lennie.

Próbáld meg kialakítani a saját stílusodat, amibe beletartozik a nevetésed, a fogad, a beszéded és ne engedd, hogy mások ebbe beleszóljanak.

Persze javítani mindig javíthatsz, de azt te akard belülről és ne pedig a nagyid, ismerőseid, barátaid.

Az ilyen típusú megjegyzéseket engedd be egyik füleden a másikon meg ki, találj ki valami frappáns választ rájuk és tényleg ne emészd magad.

2011. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!