Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy is van ez a vérfertőzős...

Hogy is van ez a vérfertőzős dolog?

Figyelt kérdés
Szóval tudom hogy vérfertőzésnek nevezik ha mondjuk 2 testvér között testi kapcsolat van, de ha mondjuk gyerekük is születik akkor az ki van téve valamilyen betegségnek? Vagy csak simán a testvér-testvér dolog a beteges? Vagy hogy van ez?
2011. jún. 30. 19:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:41


Miért is vérfertőzés, ha a vérhez még csak hozzá sem érünk?

Nem kötekszem, elhiszem amit állitasz, ha megmagyarázod.

Én kifejtettem, miért nem tartom annak, szerinted miért az?

2011. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

mert ez a szó a rokonok közti sex. kapcsolatot jelenti

a szó még akkor alakult ki, amikor nem voltak ilyen biztos fog.gátlók, és előbb-utóbb egy nagy valószínűséggel beteg utód lett - tehát a vérfertőzés lehetőségét is jelenti, függetlenül attól, hogy esetleg pl.medddőség miatt nem lett utód

2011. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Ok!

De effektív a szó VÉRfertőzés azt jeletni, hogy a testi kapcsolatból beteg gyermek születik!

Tehát maga a testi kapcsolat ahol (még mindig ezt hangsúlyozom) nem történik vér keveredés, nem okoz vérfertőzést csak abban az esetben ha ennek "nyoma" is marad!

Értem én, hogy ez egy régi szó, de milyen vérfertőzésről beszélünk abban az esetben, ha pl két testvér szexuális kapcsolatot létesít, akár óvszer használatával amit már az időszámításunk előtt is használtak, tehát volt megfelelő védekező eszköz.

2011. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell beteg gyereknek születni ahhoz, hogy vérfertőzést kövessen el valaki! A bűncselekmény anélkül is megvalósul!



Vérfertőzés


203. § (1) Aki egyenesági rokonával közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.


(3) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



21/L (joghallgató)

2011. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Ti a Jogról beszéltek, én pedig a szó szerinti értelmezésről!
2011. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 napietus ***** válasza:
nem válik el élesen a kettő. a kifejezés a jogba a köznyelvből került, mégpedig eredeti értelmében.
2011. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
34%

Én tényleg mindent elhiszek, de még mindig nem kaptam meg az ésszerű választ arra, hogy miért nevezünk valamit olyasminek amihez nincs köze?


A józan paraszti eszem azt mondja, hogy egy "mezei" szexuális eggyüttlétben a vér nem játszik szerepet!


Ha belelépek egy rozsdás szögbe, akkor vérmérgezést kapok. De csak azért, mert rozsdás a szög (nem lépek bele) még nem lesz vérmérgezésem!

Valami ilyesmit képzelek el a vérfertőzéssel is.

Addig amíg nincs kézzelfogható eredmény, nincs mit megfertőzni.


Lehet hogy tévedek, (sőt mivel már többen is az én nézeteim ellen vagytok, majdnem biztos), de akkor sem logikus, hogy így nevezzük!


Hívhatnánk, családon belüli szexuális tevékenységnek, és egy szavam sem lenne (de akkor mitől lenne szép az élet, ha még csak egy egészséges vitát sem folytathatunk ;-)).

2011. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 napietus ***** válasza:

mert ez a neve. a medvehagymának sincs köze sem a medvéhez, sem a hagymához, mégis úgy hívjuk. a víziló sem lóféle, mégis ez a neve. a Kaszpi-tenger meg tó, na, ezt add össze :D


szép nyelv, de nehéz :)

2011. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Adjam össze...

A kaszpi tóban a viziló medvehagymát eszik.

Ennél jobban nem sikerült kimatekoznom. ;-)

2011. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

előző: betontalpfa..

"a jogba a köznyelvből került, mégpedig eredeti értelmében" -így van, ez a jelentése az emberek kommunikációjában és a jogban is ennek a szónak, holott a te eszmefuttatásod logikus-

fékhiba- ha nem okoz balesetet akkor is büntetik

2011. jún. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!