Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kereshetnek ra, h mit...

Hogy kereshetnek ra, h mit jelent a csaladnevem?

Figyelt kérdés
Ugy tudom, h lengyel szarmazasuk vagyunk, de akar milyen szotarat neztem, meg csak hasonlot se talaltam, pedig gondolom jelent valamit....
2011. júl. 26. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
google?
2011. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

rengeteg teljesen értelmetlen és jelentéstelen családnév van, szóval egyáltalán nem biztos, hogy jelent-e valamit.

Az enyémről sokáig annyit tudtam, hogy német eredetű, később kiderült, hogy közben magyarosítva lett, az eredeti névnek pedig márid kiderült a jelentése.

Szóval előbb próbáld meg visszavezetni a családfádat, de lehet, hogy sokkal régebben módosult, mint amíg vissza tudod keresni.

2011. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kossszonom a valaszokat!
2011. júl. 26. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


(Minden névnek van jelentése, tehát nem csak úgy a hasukra csapva kapták, vagy vették fel az emberek. Ezt üzenem az előttem posztolónak... esetleg tud példát hozni értelmetlen családnév kategóriában? Még a Wintermantel, Tófej és hasonló neveknek is van!) Esetleg írd be ide, hátha tudunk segíteni... rengeteg kérdés ezen az oldalon konkrét névre vonatkozik, amiket aztán többé kevésbé sikerül is megválaszolni.

2011. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

En is ebbol indultam ki, h valamit kell, h jelentsen.

Egyebkent a csaladnev:

Safarcsik

2011. júl. 26. 11:43
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
Én inkább csehnek gondolnám, bár nem vagyok szakértő. Az alapja a magyarban is meglevő sáfár szó ami német eredetű amúgy.
2011. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Így van, az előttem posztolóval értek egyet, ez bizony cseh (esetleg szlovák) eredetre utal, az eredeti alak pedig a Safarcik/Šafarčík lesz. A Safar alakot azonban nem németnek, hanem szlávnak vélem, hiszen a šafár ispánt jelent (persze ettől még lehet németben is ugyanilyen jelentése, esetleg átvett). A cik, čík (esetedben csik) végződés pedig a nyugati-szlávokra jellemző, tehát szerintem vitán felül áll a cseh, vagy szlovák eredet!

2011. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13:17-es vagyok! annyival még kiegészíteném, hogy ez magyarban is ispánt jelent és általában az "ar"/"ár" végződés szakmára utal (szláv nyelvekben), ebből következően a családnév első viselője űzhette az adott munkát. jelen esetben valamilyen felügyelő, ispán... van az a mondás, hogy sáfárkodik, ez valszeg akkor valamilyen felügyelő lesz.
2011. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom
2011. júl. 26. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!