Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatnám meg hogy kik...

Hogyan tudhatnám meg hogy kik voltak az őseim ősei, létezik esetleg olyan oldal ahol ez nyilván van tartva, vagy hogyan kereshetnek rá esetleg vezetéknév alapján?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ember, aki begépelné neked az összes ember összes felmenőjének nevét és adatait a levéltárból. Menj el az Országos Levéltárba, ott megtalálhatod az őseid anyakönyi kivonatait nagy valószínűséggel. De készülj fel arra, hogy ez sok éves kutatómunka, nem megy két hét alatt.

Sok szerencsét!

2010. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Attól függ, hogy meddig szeretnél eljutni! Van olyan, aki 6-7-8-9-10 generációra is vissza tudja vezetni, viszont, ahogy írták előttem, ez nagyon sok kutatással jár. Nekem szerencsém volt, mert az anyai ág nagyapához tartozó részét megtaláltam neten, de ez nagyon ritka egyébként, hogy valami így fent legyen. A többit magam kutattam. Vannak adatbázisok, de azok inkább összeírás jellegűek, hogy az adott személy hol élt, mennyit adózott, ilyesmi. Van még a radixindex, ahol családnévre, meg konkrét személyre is akadnak találatok. én ezeket tudnám ajánlani:


[link]


[link]

2010. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sysak válasza:

rokonkereso.hu

De ide is be kell gépelned az összes ismert rokonodat. A többit adja a rendszer!

2010. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!