Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mamám meghalt. Mikor tudom...

Mamám meghalt. Mikor tudom elfogadni?

Figyelt kérdés

Mamám március elsején halt meg, és előtte 5 hétig korházban volt. Mindig járt orvoshoz, és mindig azt mondta az orvos, hogy semmi baja nincsen. És ez lett az eredménye..

Nagyon, nagyon közel álltunk egymáshoz, vele éltünk a tesommal, és az anyummal, kisebb koromban ő tanult velem, segitett nekem.Ha összevesztem bárkivel mindig mentem neki panaszkodni, ő volt az, aki mindig meghallgatott. Bármi örömöm, gondom,bánatom volt, neki mondtam el. És mostanában is bármi történik velem, mennék be, és mondanám neki, de sajnos már nem tudom. Egyszerüen nem tudom elfogadni, vagy inkább FELFOGNI hogy ez történt, várom haza...

A szobája majd nekem lesz átalakitva(csak még nem szeretném) de már minden kivan belőle pakolva(a dolgai) és most ilyen "raktárszoba"szerü. És ez is olyan rossz, hogy már ha bemegyek nem az ő dolgai vannak ott. Volt, hogy a halála után egy héttel az utcán megláttam egy nénit és azthittem h ő az, aztán egy pillanat mulva rádöbentem hogy Ő nem lehet. Mikor sikerülhet feldolgozni ezt? Mikor nem fogom már hazavárni?:(

17L


2011. júl. 31. 22:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És amig korházban volt, lélegeztetőn volt.. nem mehettünk be hozzá, csak a szüleim. Aztán mikor egyszer hazajöttek anyumék, hogy jövöhéten mehetünk látogatni, addigra már meghalt a mamám. Amikor a temetés volt, én elszerettem volna tőle bucsuzni, de levolt takarva, igy nem lehetett. Lehet hogy ez miatt is van?
2011. júl. 31. 22:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, akit szeretünk, annak az elvesztését nehéz feldolgozni. Nagyon sokáig hiányozni fog.

Talán segítene, ha a szobájában, ahol Te fogsz élni, valamit betennél, ami őt jelenti Neked. Ha rád tör a hiánya,,behunyod a szemedet és beszélhetsz vele. Idővel halványulni fog az emléke, de addig kicsit itt van, aki elment, ha van, aki emlékszik rá.

2011. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy fokozza az érzéseidet, hogy nem tudtál tőle megfelelően elbúcsúzni, és talán a szobája is korán lett kiürítve...

Idővel jobb lesz, bár nem mostanság. Ősszel halottak napja, utána karácsony... talán majd tavasszal már könnyebb lesz. Mindig hiányozni fog, de átalakul a fájdalom és üresség, enyhül majd.

A temetőbe ki tudsz járni? Ott van eltemetve, ahol éltek? Nekem az mindig segít, szinte minden nap kint vagyok. (Nekem a bátyám halt meg, tavasszal volt 7 éve.)

Majd, ha berendezed a szobáját magadnak, alakíts ki egy kis részt, ahová ki tudod tenni a fényképét egy szép keretben, mellé tehetsz pl. kovácsoltvas virágot és egy mécsestartót mécsessel.

Ő mindig Veled lesz, ha nem is látod. Évek múlva is eszedbe fog jutni, hogy "na, vajon mama mit mondana erre".

És hidd el, tudja, érezte, hogy el szeretnétek búcsúzni, szóval bűntudatod ne legyen miatta, hogy nem sikerült addig, amíg élt.

Kitartás!

Jut eszembe, van a www.gyertyagyujtas.hu oldal, ott lehet létrehozni adatlapot elhunyt hozzátartozónak, és virtuálisan gyertyát gyújtani. Nézz fel rá, gondold át, nem tudom, használ-e. Néha csak ártanak az idézetek, amiket felraknak... De van, akinek könnyebb így.

2011. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is részvétem a mamád miatt!

A gyász mindenkinél más, nem lehet megmondani, hogy mikor fog eljönni az az idő amikor már nem fogod hazavárni. Beszélgessetek anyukáddal, gondolom neki is ugyanolyan nehéz. Bátorítsátok egymást, ha kell sírjatok, hidd el nem szégyen, és nem a gyengeség jele, hanem a szereteté, egy olyan ember iránt aki már nincs köztetek.

Kívánom, hogy el tudd fogadni, amit talán nem is lehet.

2011. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám pont 2 éve halt meg. Hónapokig éreztem ugyanezt, amit leírtál. Ő nevelt fel, minden bajom vele beszéltem meg, mindig vittem neki megunt kenceficéket, parfümöket, és a halála után is "akartam vinni", aztán leesett, hogy már nem lehet. Meg amikor hozzájuk mentem, mindig meg akartam kérdezni, "hol van a mama?", és ha az utcán megláttam egy hasonló nénit, majdnem elsírtam magam. :( Ez már elmúlt, de a hiánya még ennyi idő után is fáj. :(
2011. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz lesz... 33 vagyok, 11 voltam, amikor Nagyi meghalt... Még mindig fáj, főleg ilyenkor, nyáron, mert mi "csak" a nyarakat töltöttük együtt, és ilyenkor van a szülinapja, névnapja.

Beszélni szoktam hozzá, mesélni neki dolgokat, persze csak magamban. Sokszor Istenhez mikor imádkozom, tőle is kérek dolgokat.Mert hiszen csak a teste halt meg, a lelke nem.

De a szobájában nem tudnék lenni. Az ágyában sem tudtam

utána aludni mikor ott voltunk.

2011. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
22:54-es vagyok, az egyik előző válaszról jutott még eszembe: mamám 8, papám 5 éve halt meg. Minap mentünk el a házuk előtt, amit azóta már el kellett adnunk (kb. négy éve nem a miénk), de a temető felé mindig arra megyünk autóval. Elhajtottunk a kocsibeálló előtt, és én majdnem rászóltam apumra, hogy miért nem a beállón állsz meg, miért akarsz már megint az árokparton. Pár másodpercre teljesen olyan érzésem volt, mintha hozzájuk mentünk volna a régi házba...
2011. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétemet...

Emlékezz mindig a jó dolgokra. Gondolj arra, hogy Ő fentről néz.

Sajnos nem tudok sokat mondani, mert én nem is ismertem a nagyszüleimet. A két nagyapám jóval a születésem előtt halt meg. Anyukám felőli nagyim két éves koromban... nem is emlékszem rá. A másik pedig 5 éves koromban, halványan emlékszek rá sajnos... :(


Szerintem mindig fogsz rá gondolni, csak ez a hiány az évekkel gyengülni fog. Próbáld magad elfoglalni. A családoddal most legyetek nagyon összetartóak. Járj ki sokat a mamád sírjához, járj templomba ha időd engedi. Talán beszélj egy pappal a bánatodról, kicsit jobban fogod magad érezni.

Nem értem, hogy miért nem vették le róla a szemfedőt a ravatalon.

Emlékezz minden vele töltött percre.

2011. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kicsiként nem nagyon fogtam fel, hogy mi van. De amikor nagyobb lettem akkor mondtam, de jó volna ha még élnének.
2011. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Apa tavaly októberben halt meg teljesen váratlanul.

Még mindig van, amikor olyan helyzetbe kerülök, hogy legszívesebben megbeszélném vele, de nem tudom:S

Van, hogy azt hiszem, a szobájában fekszik, de rájövök, hogy nem.

És nálam is van, hogy néha másra hiszem azt, hogy ő az... De nem:S

Sok idő kell, hogy ezen túl tedd magad, és szerintem sose tudod majd teljesen

2011. aug. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!