Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mik a határok gyerek testi...

Mik a határok gyerek testi fegyelmezésekor?

Figyelt kérdés

mit gondoltok?


bennem sajnos hagyott nyomot néhány atyai, anyai pofon, amire nem úgy gondolok vissza, mint aki megérdemelte vagy nem olyan nagyot érdemelt..


nincs még gyermekem, nem akarok rossz példát mutatni.


2011. aug. 10. 17:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%

Engem sokszor meg vertek a szüleim.

Éppen ezért nagyon ellene vagyok a testi fenyítésnek.

Ha szép szóval nem megy veréssel még jobban nem megy,,"dac"

2011. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
65%
Én soha nem fogom megütni, ha nem érti meg, az is az én kudarcom.Amikor kicsi voltam, tudtam, hogy ezért verést kapok, de megérte. Amikor viszont higgadtan leültek velem és elmondták, hogy ez rossz, és az ilyen gyerekeket kiközösítik stb., olyan szégyent éreztem, hogy nem csináltam meg még egyszer. A kisgyerek, akivel még nem lehet megbeszélni, az a verést se érti.
2011. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%

engem soha nem ütöttek meg a szüleim pedig csináltam hülyeségeket.

Én a verés helyett inkább el beszélgetek majd a gyerekemmel, ha a viselkedése rossz irányba terelődik.

Talán még pici akkor ehet h rá csapok a fenekére, ha nagyon kihúzza a gyufát, de egy kamaszodó gyereket nem fegyelmeznék veréssel.

2011. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
68%
Ha valakinek nincs akkora tisztelete szülőként, hogy szóban hatni tudjon a gyerekre, akkor az régen rossz.
2011. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az szükségtelen és úgysem lehet elérni vele semmit.
2011. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
44%

Engem soha nem ütöttek meg és nem volt hátránya! Nem gondolom, hogy a verés hatásos ebből kifolyólag és nem is tartom megfelelő módszernek.

Úgy gondolom, hogy ezt szülői türelemmel máshogy is meg lehet oldani.

(A húgom egyszer kapott pofont, Ő pedig azért, mert megmondták neki, hogy nem mehet el a szomszéddal a város másik végére, Ő viszont fogta magát és órákra eltűnt, Anyuék pedig hiába keresték..)


Amúgy nálunk a büntetés általában térdepelés volt, vagy valaminek a megvonása..

2011. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

én olyanra gondoltam, hogy hisztizik pohár hideg víz, vagy hideg zuhany :)

ha társaságban vagyunk és nem tudom ezt megcsinálni, picit meghúzom a haját, maximum olyan dolgok amivel figyel rám.


bennem sajnos mély nyomokat hagyott, talán kívülálló ember nem is gondolná (erősnek tűnök). volt, hogy tiszta kékzöld folt voltam :( nem tudok haragudni szüleimre, nem tudtak, hogy kell nevelni.. csak fáj, hogy bántottak :(

2011. aug. 10. 17:41
 8/43 Levka Reina ***** válasza:
75%

Szerintem semmiféle testi fenyítésnek igazából helye nincs, de ezt kevesen tudják megállni. Szegény Ranschburg Jenő bácsi azt vallotta, hogy ha időnként a szülőt elkapja az indulat - mert ugye ő is ember - és ráüt egyet a gyerek kezére vagy fenekére, abból még nincs baj, de rendszer ne legyen belőle; a legjobb viszont, ha egyáltalán nem fordul elő! Szerintem bőven elég, ha elviszed onnan, ahol rosszalkodik, vagy lefogod a kezét (az én fiam pl. szereti mérgében a tárgyakat dobálni...) és erélyesen rászólsz: "Ilyet nem csinálunk!" Ez a "józan parasztasszony" módszere. Később, ha nagyobb lesz, egyre inkább ajánlom a Gordon-módszert, amikor nem a gyereket bírálod, azt juttatod kifejezésre, hogy NEKED hogy esett, amit a gyerek mondott vagy tett.

Én magam, megmondom őszintén, néhányszor a kisfiam arcába löttyintettem fél deci vizet, amikor már sehogy nem bírtam vele - de próbálom még ezt is kiküszöbölni.

2011. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

'Ha fenyítve nevelsz, hazudni tanítasz'


Rám ez nagyon igaz... minket elég sokszor vertek, mikor kicsit voltunk a testvéremmel. Akkoriban sokat szoktunk füllenteni, mert féltünk a veréstől.

2011. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
90%
Hát,én 18 éves lány vagyok,és még most is van,hogy ha éppen olyat mondok,vagy teszek,ami nem tetszik apámnak,akkor ad két három pofont,arcra. Megalázó? Igen,az.... és nem vagyok olyan lány sem,mint amilyen lányok mostanság vanak...nem kell mesélnem szerintem... :/
2011. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!