Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akik külön kasszán vannak,...

Akik külön kasszán vannak, hogyan oldják meg, ha gyerek születik?

Figyelt kérdés

Ki fizeti az orvost? Az otthon maradt megcsappant fizetésű anyuka továbbra is ugyanazokat a dolgokat fizeti?



És egyáltalán, ha az egyikőtök sokkal többet keres, mint a másik, akkor hogyan osztjátok be igazságosan a költségeket? Mit csinál a "gazdagabbik" a megmaradó pénzével?


2011. aug. 27. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ez nálunk még nem téma, de úgy gondoljuk, hogy ebben az esetben a férfi dolga, h eltartsa a családot. legalábbis jobb helyeken ez így működik.


a párom jobban keres mint én, és a hó végén megmaradt pénzét félreteszi. nagyon büszke vagyok rá, h jó munkahelye van, és nem szórj a pénzt két kézzel.


nekem nem olyan kimagasló a keresetem, de én is igyekszem félretenni egy keveset.


(azért a közös kasszások lenézése a külön kasszások felé elég durván tud megnyilvánulni ilyen esetekben, és elég sarkosan látják ezt a dolgot...)

2011. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a közös gyerekkel kapcsolatos költségek evidens, hogy közösek...
2011. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy van mindegyikünknek külön számlája meg van egy harmadik ahol meg mindegyikünk a fizetéséből bizonyos összeget utalunk, ahol gyűjtögetjük a pénzt a kicsinek és onnan szoktunk kivenni orvosra vagy bármi másra, amire a picinek szüksége van. Mi közel hasonló összegű fizetést kaptunk, de most hogy nem dolgozom, párom állja, a számlákat én pedig itthon varrogatok, és amit kapok, érte pénzt én abból bevásárolok, vagy ha esetleg több van, akkor 1-1 számlát kifizetek.
2011. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik technikailag külön kassza is. Egyikünk se akarta a régi jól bevált bankját otthagyni, közös számlánk nincs. Viszont tudjuk egymás PIN kódját. Fizetni az szokott, akinél több pénz van éppen. Indulásnál megkérdezzük egymást, hogy a másik hoz-e pénzt, mert jártunk már úgy, hogy fizetésnél derült ki, egyikünknél sincs.


De a férjem már tett a szüleim számlájára is pénzt, mert apám csomagjában jobban kamatozik a lekötés. Amikor lejárt, akkor csak felhívtak minket, hogy egyben utalják vagy részletekben, vagy kössék le újra?

Szerencsére szüleimmel mindkettőnknek jó a viszonya, volt olyan, hogy nekem épp nem volt munkám, férjem meg "túlkötötte" a pénzt, így a szülőktől kértünk kölcsön a lekötés lejáratáig. Amint lejárt, automatikusan visszautaltuk a kölcsönt. Fordított esetben mi is adtunk kölcsön a szüleimnek - mert ők valamiért nem mertek kérni, pedig nagyobb összeget kellett beletenni egy javításba és ők sem akarták feltörni a lekötésüket. Akkor nekünk volt több mozdítható pénzünk, határidő nélküli kölcsönbe odaadtuk, majd átalakultak "bankká". Mivel nem tudtuk elkölteni, ami náluk van, kértük, hogy ne adják meg azonnal, inkább szólunk, ha kell majd. Egy év múlva nagyon jól jött a náluk parkoló pénz.


Gyerek 1-2 év múlva lesz, de nem hinném, hogy gond lenne belőle, a férjem ilyenben nagyon partner. Sőt, nálunk ő intézi a bevásárlásokat is, mert nő létemre utálok vásárolni.

2011. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Ja, a számlákat úgy oldottuk meg, hogy dijnet-re beregisztráltunk mindent. Az én lakásomban élünk, az internet-tv maradt csoportos beszedéssel az én számlámon. A többit a dijneten vezetjük, mindkettőnk tudja a hozzáférést. Többnyire a férjem számlájáról megy, de ha nekem jut hamarabb eszembe, akkor én lépek be és a saját számlámról utalgatom a pénzt. Ez azért alakult így ki, mer t a férjem lakásában élő albérlők huszadika körül átküldik az óraállásokat, azt a férjem befizeti, majd hónap elején a kimutatás alapján beszedi a pénzt tőlük. Viszont ha már fent van, akkor a saját számláinkat is befizeti.

Mondjuk gondolkozom rajta, hogy beköltözöm az albérlőkhöz néhány napra, mert hihetetlenül alacsony számlákat produkálnak és szeretném eltanulni, hogyan csinálják. Minden hónapban megcsodáljuk a számláikat és vakarjuk a fejünket, hogy mennyire ügyesek és vajon hogyan csinálhatják.

2011. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A párom taxis, naponta kapja a fizetését, nem havonta, így ő be sem rakja bankba. Én a GYES-t, és az egyéb juttatásaimat hónap elején kapom a bankszámlámra.


A lakás, a számlák, egyértelműen a férfit terhelik, amikor vásárolni megyek, hagy itthon pénzt, ebből veszem a főznivalót, a gyerek cuccait, a háztartási kellékeket.


Hogyha hónap végéig kijövünk az ő keresetéből, automatikusan elraktározzuk, ami a bankszámlára érkezik. Hogyha megszorulunk hónap végére, hozzányúlunk a kártyához, van, hogy feléljük az egészet. Jobb hónapokban "felhalmozódik" a bankban ez a kis pénzecske, ez az aranytartalék. Mivel közösen rendelkezünk a pénzről, nem számít, hogy az én nevemen van a pénz, hogyha neki van rá szüksége, akkor az övé - minthogy ő is ellát engem, és a kislányunkat.

2011. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Szüleimnél közös kassza van,bár 10x-es különbség van a két fizu között.Apám fizet szinte mindent,viszont mikor összeházasodtak,teljesen más fizetések voltak,pont ugyanannyit kerestek.Az átlag az, hogy néha mikor bevásárolnak,akkor anyám fizet a kasszánál,vagy az ő kajacsekkjeiből mennek el étterembe(vagy nekem adják).Továbbá anyám fizet 1-2 biztosítást is és el is ment az egész fizuja,így minden apámra hárul(rezsitől elkezdve minden kiadás).Probléma még nem volt ebből.
2011. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 harleynagyi ***** válasza:
Ilyen esetben kozos meg egyezesel uj koltegvetest kell csinalni ,
2011. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem volt gyerek, külön kassza volt. Azóta az én gyedem is az ő számlájára megy, ami amúgy közös számla lett így. Nekem rossz érzés, mert szeretem, amikor van egy kis saját pénzem. A párom ragaszkodott ehhez, mert az ő pénzéből meg az albérlet, az enyémből a gyerek dolgai plusz a kaja. Magamra (sajnos) nem nagyon költök. Ha igen, lelkiismeretfurdalásom van, valamint rossznak érzem, hogy mindenről be kell számolnom (pl. egy szempillaspirált sem vehetek észrevétlenül.) A gyerek dolgait egy ideig én intéztem, már azt a közösről fizetem, ha kártyával tudok fizetni, ha nem, akkor a maradék ebédpénzemből.

Én jobb szeretem a külön kasszázást. Ja, a pénzekről: az én gyedem 40 ezer, a férjem fizetése ennél azért jóval több. Mégis, mintha én lennék alárendelt. Nem mintha rossz dolgom lenne, de mégis rossz ez így.

2011. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!