Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatok meg többet a...

Hogyan tudhatok meg többet a nagypapámról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 12 éves koromban tudtam meg hogy a papám nem is az igazi nagypapám hanem apa szülei elváltak(12 éves koromig titkolták előlem, és akkor is csak azért tudtam meg mert valaki elszólta magát!)...Azóta két év telt el és nagyon foglalkoztat hogy milyen ember lehetett, de a nagymamám nem hajlandó mesélni róla, mindig csak annyit mond hogy "rossz ember volt". Aztán néha mesél. Keveset nagyon, ebből nem lehet kiindulni.:S Apa is mesélt. Szintén nagyon keveset, ő se nagyon beszél róla... Annyit tudok, hogy mi volt a neve és hogy miután elvált a mamámtól, újra házasodott és született két gyereke(neveket nem tudok) és hogy már meghalt... Hogyan szedhetnék ki többet a mamámból vagy apuból? :S Engem nagyon érdekel...
2009. ápr. 19. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérd meg édesapádat, hogy próbálja tárgyilagosan visszaidézni az édesapját, vagyis a nagypapádat. Már nem él, tehát próbáljon meg nem haraggal gondolni rá ő sem. Mondd el neki/k/, hogy téged igazán érdekelne az ő személye és inkább tőlük vársz válaszokat, mintsem kutakodnod kéne utána. Ha ezek után is hajthatatlanok, járj utána magad! Izgalmas feladat lesz, de legalább magad fogod felfedezni, ki is volt ő valójában. Ha a nevét tudod, az már valami, el is tudsz indulni. Jogod van megtudni az igazságot még akkor is, ha gátolnak és ezt el akarják titkolni előled.
2009. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, nemtudom erre mennyi lehetőséged van 14évesen,de a levéltárba te is eltudsz menni szerintem, kikeresheted a papád nevét, onnan pedig a második házasságából a, gyerekeket, meg a feleséget. Esetleg meglátogathatod őket...

Persze ez bonyolult, hosszú, dolog és lehet,hogy nem kellemes.

de azért egy próbát megér!;)

2009. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azóta mit tudtál meg róla?
2009. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó pillanatában kaptam el a nagymamámat és akkor mesélt...sokat. De nem eleget, viszont elszólta magát és megtudtam, hogy van egy bőrönd amiben benne van minden amit tudni kell róla és pár napja megnéztem...Eleget láttam. Tényleg szar alak volt, most már nem érdekel.
2009. nov. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!