Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Van arra magyarázat, hogy...

Van arra magyarázat, hogy miért érzek meg előre olyan dolgokat, amiket nem tudhatok?

Figyelt kérdés

Gondolom nem vagyok ezzel egyedül, ez nem egy különleges képesség.

De, nem értem mi annak az oka, hogy sokszor megérzek valamit, és be is következik.

Irok példákat(bár tuti ezek mindenkivel megtörténnek, semm különös nincs bennük)

Megyek ki a megállóba, és valahogy úgy érzem nem kell siatnem. És akkor messziről látom, hogy elmegy a busz, amit ha siettem volna se értem volna el. Máskor meg sietek, és elérem a busz. Holott nem tudtam mennyi az idő, és mikor jön a busz.

Akkor sokszor megérzem, hogy mikor fog hazajönni a tesóm, holott nem tudom mennyi az idő, mikor végez, és mindig más időpontban jön haza.

Sokszor érzem, hogy csörögni fog a telefonom, a kezembe veszem, és elkezd csörögni, pedig nem vártam senki hívását.

Van amikor egy filmre gondolok, bekapcsolom a TV-t és pont az a film megy, holott nem tudtam, hogy fogják játszani, és pont ott.

Sokszor gondolok valami kajára, az ízére, és haza jövök, és pont azt főzte anyám, pedig nem mondta...


Szóval tuti, hogy ilyenek mindenkivel mindennap előfordulnak.

De, van erre valami magyarázat, hogy ilyeneket mitől érez meg az ember?


2011. okt. 26. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolom erre mondják, hogy ösztön. a kutyáknál ez sokkal fejlettebb
2011. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antimod ***** válasza:
100%

Erre mondják, hogy "hatodik érzék", ami elvileg mindenkinek van, csak sajnos ma már elcsökevényesedett formában. Gondolom milyen fontos lehetett ez az őskorban a túléléshez.

Mások intuíciónak hívják, és ha agykontrollozol vagy sokat meditálsz, elvileg megtapasztalod az erősödését.

2011. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom a magyarázatot,de velem az van csomószor,hogy matekon megérzem,hogy a tanárunk engem fog szólítani,és egy másodperccel később felszólít,szinte előbb hallom a hangját ahogy kimondja a nevem tök ijesztő...
2011. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amitől tartasz és sokat gondolsz rá, szorongsz és ha véletlenül bekövetkezik azt képzeled be magadnak, hogy megérezted:-))Ha nem következne be akkor meg elfelejted, hogy menniyre megérezted és mégsem történt semmi :-) Ilyen ez:-) Ezer dologra gondolunk, de nem figyelünk rá ha úgy történnek a dolgok.
2011. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyen létezik, nekem is hasonló szinten van a megérzőképességem mint neked, illetve pár egészen más jellegű dolog van nálam, például megérzem ha valaki gondol rám vagy rólam beszélnek. Ha valaki mérges rám, vagy negatív kihat az egészségemre. Ez más tészta egyébként, érzékeny vagyok az energiákra ennyi az oka.

Viszont ismerek egy rokonom nálunk sokkal magasabb szintű megérzéssel rendelkezik ő egészen félelmetes dolgokat érez meg előre. pl nagyszülőm halálát előre tudta napra pontosan, megérezte azt mondja ilyenkor jön egy hang ami megsúgja de nem ő irányítja- leírta egy borítékba és tényleg aznap halt meg.. úgyanez a hang időnként tanácsot ad neki, figyelmezteti dolgokra;

2011. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár dologra megtudom adni a választ többre nem mert se idpm a bővebb kifejtésre meg az ilyeneket nem tudnám megmagyarázni (a halál idejének megjóslását). Na szóval a TV-sre mikor arra gondolsz hogy az fog menni annak a tudatalattid van köze. A periférikus látásoddal láttad egy nagy plakáton az újságban hogy mikor hol mi fog menni.
2011. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a periférkus látsának azt nevezzük hogy mikor valamire koncentrálsz vagy csak nézed a többit figyelmen kívül hagyod (de a látóteredben van) akkor csak a tudatalattid fogadja be az információt aminek NEM vagy teljesen tudatában viszont; a tudatallatti kicsit súg, ösztönöz szóval befolyásol. VOlt egy szakértő és azt hallottam tőle hogy az az információ amiről nem tudunk jobban befolyásolja az életünket mint amelyikről tudunk (ITT a tudatalattire gondol). REmélem pár dologra magyarázatott adtam és felkeltettem érdeklődésed. A többit lehet TE is ki tudod következtetni. Pár kérdésre válaszolhatok (herro11@citromail.hu)
2011. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miert törtenhetett meg? Van ra valami esszerü magyarazat?"

Ilyen es hasonlo kerdeseket olvasok ezoteriaban, plane parapszichologiaban...

Magyarazat mindenre van, es erthetö hogy keressük, de akkor jön a masik oldal a "tudomanyos magyarazat" szöveggel, mert ugye itt semmi sem tudomanyos. Nekik aztan lehet magyarazni,nem ertik, mert nem is akarjak, vitatkozas, kötözködes, hat ezert nem szivesen valaszolok ilyen kerdesekre, szerintem sokad magammal. Ha meg eddig nem, szinte biztosra veszem, hogy erre a kerdesre is ra fognak talalni.

Igy csak annyit irok, ne ijedj meg kedves kerdezö, ez a vilag legtermeszetesebb dolga!

(Persze ebbe is bele lehet kötni.)

2012. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Velem is történnek ilyenek pl este titokban laptopozok mikor még anya nincs otthon és nem is tudom mikor jön.Aztán egyszer csak azt éreztem hogy azonnal ki kell kapcsolnom és elraknom mert jön.Kikapcsoltam vártam egy kicsit de nem csengett a kapu telefon. (ha valaki beírja lent a kódot amivel bejön, csörren egyet ebből tudom hogy jön valaki)1 perc múlva bekopogott az ajtón.Egy néni kinyitotta az ajtót neki ezért nem írta be a kódot.Ez már sokszor megtörtént nagyon fura érzés.

A tv-s is: nézni akartam egy filmet de a neten nem volt fenn.Bekapcsoltam a tv-t és ahogy megnéztem a csatornákat 3 film is ott volt amiket aznap próbáltam megnézni a neten de nem lehetett.

Anyukám mesélte egyszer hogy mikor fagyizott az egyik ismerősével és álltak a zebránál elment előttük egy nagyon megrakott faszállító.Mondta a barátjának hogy vigyázzon.Az nem értette mi van.Másnap az újságban olvasták hogy 1 utcával arrébb felborult és rádőlt egy emberre aki meghalt...

Amúgy meg a periférikus látásnak semmi köze a tv-s részhez mert én nem olvasok műsor újságot vagy hasonlót és azokat a csatornákat nem is reklámozzák.Persze az igaz hogy azt elfelejtjük amikor ezek nem jönnek be de pont elég ha ezek bejönnek.

2013. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!